Přejít na obsah

Aký olej do 1.2 TSI EA211 (vymena oleje a filtru)


Radzimko

Doporučené příspěvky

5000 je docela malo, to je mozna skoda, ten LL by mel vydrzet dele (ale zalezi na stylu jizdy). Ja budu menit u Fabie LL olej po roce (a odhadem 13tKM)

 

Nechaval jsem si to prekodovat u Octavky, v Autonove nerekli ani slovo, naopak pochvalili za dobrou volbu :-)

Pri zmene na pevnej interval je dobre zduraznit, aby po prekodovani povolili cidlo oleje, protoze jinak auto neukazuje teplotu oleje (zmenou na pevnej interval se automaticky cidlo deaktivuje, protoze neni potreba)

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jezdim každý den do práce . Krátká trasa. A tak za rok pod deset. A když mi to vyšlo skoro přesně po roce na tu opravu tak sem si řekl i o výměnu oleje jak jsem si navykl odjakživa. Na pevný interval to změnili automaticky. O teplotě oleje nepadlo ani slovo ale ukazuje. A to mi ktomu ještě v radiu zapli fader.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

chcem sa vás spýtať to len my na svk sme taky? Zajtra som objednaný do servisu 30T prehliadka olej a filtre, predbezna cena 180e :blink: co tam idu davat zlaty olej? jako povedali ze si mozem doniest aj svoj ale ze potom ked sa stane nieo s motorom tak mi to neuznaju ze oni to poznacia do servisnej knizky. Co teda dat taku palku za servis alebo risknut ten olej. Dakujem za odpoved

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Väčšinou to poznačia, ale trvaj na tom, aby zaznačili okrem značky, aj presný typ oleja, vrátane schválenia VW ktoré spĺňa. Predpokladám, že olej ktorý donesieš, bude ešte zabalený. Vzhľadom na to, že sa použije olej ktorý zodpovedá tomu, čo predpisuje užívateľská príručka, o záruku prísť nemôžeš. Väčšinou ti nepotvrdia iba záruku mobility, čo je nadštandardná záruka ktorú pravdepodobne aj tak nikdy v živote nevyužiješ. Pri novom aute je totiž dosť málo pravdepodobné, že by si s ním niekde ostal stáť kvôli poruche.

 

http://www.skoda-auto.sk/servis/zaruky/garancia-mobility

 

Značkové servisy inak účtujú za liter oleja okolo 20-30 €, podľa toho, že o aký servis a aký olej sa jedná.
 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

20 hours ago, Jakub3211 said:

predbezna cena 180e

Niekedy prijmaci nadstreli, a potom nauctuje menej. Ak si nenechas doliat ostrekovace a vymenit stierace, tak odhadujem ze to bude nakoniec okolo 130.

 

Co sa tyka tych zarucnych blabolov od niektorych autorizovanych servisov, dovolim si malu uvahu:

v navode mas napisane ze tvoj motor moze spotrebovat az 0,5L/1000km. To znamena ze v extremnom pripade by si za cca 16tkm mal doliat kludne aj tebou zakupeny specifikaciu splnajuci olej v objeme 8L.

Cize za to obdobie si dolial dvojnasobok naplne pre tvoj motor, a olej si nemal od nich, a konal si podla navodu na obsluhu. Prichadzas o zaruku???

Editováno: , autor: sk0d@
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

veď práve že som dolieval 1L pri 20T km a nepriešiel som o záruku lebo mi to doporučili v servise a teraz ked chcem priniesť 4L tak je problém no uvidím zajtra idem nakoniec som to presunul a nechám si to doliať od nich tak uvidím výsledú sumu potom napíšem vodu som si schválne dolial a ostatné im poviem že si neprajem vymienať nakoľko som stierače už menil 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Uvažoval jsem jak se postavím k oleji a intervalům... Jako nejlepší možnost mi příjde ponechání proměnlivých a v polovině tajná výměna doma (budu mít jistotu, že aspoň jednou za ty dva roky je vyměněna kompletní náplň. Měl bych ale dotaz k olejovému filtru. Samozřejmě koupit originální, ale prodává se všude šedý a na autě je od výroby černý. Je nějaká možnost, že by to v servise při "oficiální první výměně" řešíli?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To tedy je....
Myslím, že v dnešní době už snad je jen nepatrně servisů, co jim vadí vlastní olej a výměna dřív, než je předepsáno. Já jezdím po 10tkm (jezdím krátké trasy) a nikdo neřekne ani popel. Filtr vždy jejich. Uvědomte si, že je to pro ně snadný výdělek, žádná složitá práce a 300 Kč v kase (+ zisk na filtru).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...