Přejít na obsah

Aký olej do 1.2 TSI EA211 (vymena oleje a filtru)


Radzimko

Doporučené příspěvky

Můžu se zeptat co ti dali za olej? Byl jsem taky v pátek na výměně a změna intervalu na pevný, olej podle faktury HELIX ULTRA PROFESIONAL AV 5W-30 a cena 3700kč. Ten olej ani nevím přesně který to je, protože podle popisu jsem ho nenašel, ale zřejmě to bude Shell Helix HX7 Professional AV 5W-30, ale drahota slušná.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vlastní olej jsem nezkoušel zatím, byl jsem poprvé po dvou letech. Já celkem nemám s jejich olejem problém a vyšší cenu oproti obchodu do určité míry akceptuji, jezdím do AS 15 let, ale tady čtu různé ceny co kdo měl a tak nějak jsem počítal do těch max. 3000kč celkem za pevný interval. Litr mě podle faktury vyšel na 694kč s DPH, což je myslím už za hranou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja se vam divim s tim pevnym intervalem. Osobne to delam tak, ze nechavam nakodovany prodlouzeny interval, jen olej nechavam menit po roce, u me to znamena uz po ca 8tkm. Pochopitelne pouzivam LL olej, v sobotu jsem prave menil Shell Helix Ultra Professional AV-L 0W-30. 

BTW, kdyz olej koupis chytreji mimo AS, nebude te stat skoro 700,- /1l, ale kolem 200,- /1l dle zdroje. Platim trochu vic, ovsem z naprosto spolehliveho zdroje. 

A proto me prohlidka po 2 letech stala necelych 1500,- Kč + vlastni olej.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Aj ja ďakujem za to PDF. 

Momentálne idem kupovať olej, keďže ma čaká výmena pri 20000km. A uvažujem aj nad pevným intervalom, len sa mi zdá, že keď som zmenu intervalu minule v servise spomenul tak sa tvárili akoby sa im to nechcelo moc robiť. 

Výmena vzduchového filtra po 60000 ma dosť zaskočila, ja som ho menil prvý raz po cca 12000. Neviem teda, či ho meniť pri každej výmene oleja alebo pri každej druhej keďže budem meniť každých 10000km.

Olej pôjde Mobil1 New Life 0W40 (502.00), nakoľko nemá ACEA-C3, čo mi aj bolo odporučené ako lepšie pre TSI motor. A tuším aj sk0d@ tu o tom dačo popísal.

 

Maverick:

Ja tú zmenu intervalu chápem tak, že keď chcem používať olej normy 502.00, tak potrebujem aj zmenu intervalu na pevný. Nebudem predsa liať do auta olej, ktorý pre daný interval do auta proste nepatrí. Mohla by sa na to škodovka odvolať v prípade reklamácie (podľa mňa). Ty ale dávaš 504.00 takže nemáš dôvod meniť interval.

Editováno: , autor: Helmic-Svk
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak myslím, že škodovka Ti nenaleje 502jku na nastavený predĺžený interval resp. nemali by. A keby AJ, a ty dodržíš na danom oleji rok/15 tkm nie je sa načo vyhovárať v prípade reklamačky.

Ja tiež dávam 504ku a mením po roku čo je u mňa cca 12 tkm.

Editováno: , autor: MartinhoSVK
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Helmic-Svk co sa tyka vzduchoveho, zalezi aj na prasnosti prostredia, v ktorom sa prevazne pohybujes. Suri tu raz dal svoju vlastnu analyzu pouziteho oleja, a mal mierne zvyseny kremik. Neda sa to na 100% urcit ci je kontaminacia zvonka, nakolko nemame k dispozicii VOA (analyza "panenskeho" oleja).

 

Jedina indicia je americka analyza z roku 2016, kde ma olej hodnotu 4, bohuzial hodnoty sa mozu lisit pre USA/EU trh.

 

Mal som len podozrenie na blizky kamenolom, co mi aj potvrdil

Zaver je z mojho pohladu taky, ze tych 60tkm je taka papierova maximalka a treba ho menit podla podmienok prevadzky. Napr. pre Rapid-Rusko sa uvadzalo max. 30tkm

 

P.S. Mob1 0w-40 ti dobre poradili, obsah boru je fajny.

Editováno: , autor: sk0d@
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@sk0d@ s otcom obaja pracujeme v kameňolome, prevádzka auta po priestoroch kameňolomu je nulová keďže sa len ráno dopravím do práce a večer z práce domov, auto tam len stojí (nie priamo v kameňolome). No samozrejme sa tam neskutočne práši a preto zvažujem výmenu vzduchového filtra každých 10000. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Eric_ Kto ale hovorí, že dám menej kvalitný filter? Kupujem iba Mann a originál VW filtre (ktoré tiež vyrába Mann), na tomto nechcem šetriť. Nehovorím, že budem meniť každých 10tis, len som tú možnosť zvažoval. 

@McMatej ďakujem za ten test, po prečítaní ten 10000 interval vypustim z hlavy a budem meniť pri každej druhej výmene oleja (teda 20tis). 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

a ještě malou informaci, bylo mi při výměně řečeno, že pokud si donesu vlastní olej tak je velice pravděpodobné, že bych ztratil záruku na motor,(zapíšou to do servisky) setkal jste se s tím někdo, a dále mi řekli v AS, že od příštího roku nebudou při výměnách dávat vlastní olej, pouze jejich - píšu to je n na zamyšlení

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...