Přejít na obsah

Aký olej do 1.2 TSI EA211 (vymena oleje a filtru)


Radzimko

Doporučené příspěvky

  • o 3 týdny později...

Díky, takže objednám tento:

https://jaknaauto.cz/Produkty/AKCE-C3776/AKCE-2017-C3778/AKCE-LEDEN-C3781/Motorove-oleje-C4598/Shell-Helix-Ultra-Professional-AV-L-0W-30-5l-P28024/

Jinak kabinovej filtr Mann 490kč s uhl. vláknem, teď jsem to vyměnil před barákem, pokud to teda nebude vadit, no uvidím co mě na to řeknou. :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To 5L balení nabízí na Heuréce dalších 20 obchodů, já už to objednal, toš doufám že to nebude made in china nebo něco podobnýho. :)

Uvidím co dojde, teď nevím přesně, pod víčkem by měla být ta hliníková fólie že, nebo se to tam nedává? Jinak by tam mohlo být tím pádem cokoliv.

Edit: Teď jsem tam volal a ten prodejce mě tvrdí že se pod víčko hliník nedává, že to má akorát Castrol ale že se nemám bát že tam bude to co tam má být. :D

Editováno: , autor: Pitrsman
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co mi dává mechanik pixlu v servisu tak zatím vždy hliníková zátka. Má stáčený, který mi tam naleje při výměně a pokaždé mi vymění starou flašku oleje za novou, protože doleji asi 0.5l mezi výměnou a to co zůstane v pixle se chrstne do motoru při výměně a do zásoby mi dá zase novou. Už to tak nějaký pátek dělám vždy po půl roce a zatím vždy hliníková zátka...

 

Výroba z plynu je taky diskutabilní, sice tím shell machruje, ale může to být jen o některé řady, nebo v nějaké poměrná části... nebo třeba jen na sudové verze.

Editováno: , autor: 15degren
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dneska jsou i velmi levné oleje hodně dobré a rozdíl není zásadní, takže když tam naleješ falzifikát, tak to bude stejně nějaký levný přeznačený olej. Šance že dnes zničíš motor špatným olejem prakticky neexistuje, ale některé oleje nemusí splňovat specifikace který tvůj motor vyžaduje a jako následek obvykle rapidně snížíš životnost DPF a EGRu.... málo koho napadne že mu DPF nebo EGR odešel předčasně kvůli oleji, ale bohužel to tak většinou bude.

Editováno: , autor: 15degren
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já beru vždy toto: https://www.skoda-dily.cz/nahradni-dil/edge05w30-motorovy-olej-castrol-edge-5w-30-longlife-castrol-21038.html

 

Zvažoval jsem jestli nevzít něco od Millers Oils, ale nakonec jsem se na to vyprdl - 1.2 TSI není sportovní motor, tak musí stačit Castrol :)

Editováno: , autor: mp390
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tiez som daval Shell Helix Ultra Professional 0W-30 AV-L, to iste i brrrrm vcera. Objednane styri 1 litrove balenia, hlinik nebol, no flasa uzavreta (tak ako bezna voda v obchode, potrebujes prekonat oddelenie vrchnaku a toho kruzku). Z 5 litroveho balenia sa to bude mozno horsie nalievat

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Maverick: Tak jsem to teď obvolával, u oficiální dovozce Shell, skutečně to pochází z Hamburku a to že to nebude mít technologii PurePlus bude tím že měli na podzim v Kataru nějakou havárii a na trhu se objevila i 5L balení, tím pádem se to vyrábí přímo z ropy, jinak tu firmu jaknaauto.cz zná a ta firma od nich odebírá, takže nějaké to že to bude pančované asi nebude na místě, jinak hliníková fólie se nedává ani u oficiálního prodejce, momentálně teď ale dalším rokem může být. Pokud chce mít člověk 100% jistotu tak pro moravskoslezský kraj je tu http://www.northoil.cz

Sidlo v Ostravě, prodejna v Olomouci, průmyslový areál v Černovíru, ulice Na Sezníku 4 , telefon : 739 431 638. :)  Jinak objednávku jsem nejdřív strornoval, dle platných zákonů o nakupování přes eshop, což je po převzetí do 14dnů vracečka bez udání důvodu ale nakonec jsem se rozhodl po vyjádření Shellu olej od jaknaauto.cz vzít, tak uvidím. :D

Editováno: , autor: Pitrsman
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Samozřejmě a já ti děkuji za radu (upozornění) ohledně toho upozornění 4L balení. ;)  Není nad fórum kde kamarádi poradí. :kol-47::)  Právě proto jsem tu došel pro radu ať člověk nekupuje zajíce v pytlu. :) 

Edit: tak mě to už došlo, asi to bude Holandsko

 

IMG_20170628_110644.jpg

IMG_20170628_110715.jpg

Editováno: , autor: Pitrsman
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nemam sice FIII, ale motor ten isty, tak sa spytam tu. Chcem prejst na pevny interval a dat tam tento olej: http://www.olejcentrum.sk/Mobil-Super-3000-X1-5W-40-5L-d330.htm

Nemam s touto znackou skusenost, vzdy som daval shell. Samozrejme splna vsetky podmienky vyrobcu, len sa mi jedna o tu znacku, lebo to moc nepoznam.

Dik.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...