Přejít na obsah

Aký olej do 1.2 TSI EA211 (vymena oleje a filtru)


Radzimko

Doporučené příspěvky

@Robert Fazekaš

ty budeš měnit servisní interval z proměnlivého na pevný, že mluviš o specifikaci vw 502.00 ?  Pokud pojedeš stále z fabriky nastavený proměnlivý 2 roky/30 tkm tak potřebuješ olej specifikace vw 504.00..

 

dávají se defakto prakticky pouze dva nejbeznější..levnější Shell a nebo dražšší Castrol..

odkaz na Shell : https://www.autodily-cardo.cz/-3/shell-helix-ultra-professional-av-l-0w-30-1l/


odkaz na castrol : https://www.autodily-cardo.cz/-3/castrol-edge-titanium-fst-5w-30-ll-4l-stitek/

 

Ten Castrol dávají i ve škodovce jako origo olej v jejich obalech a za velké peníze :-)

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 54 minutami, sk0d@ napsal:

Cital si vobec manual? Ak ostavas s premenlivym intervalom, tak tam nejde 502 00.

 

 

Ne nečítal , jsem totální hňup ! Prosím Vás.. Já nikde ve svém dotazu nepsal nic o intervalu. Pokládám za automatické, když se zmíním o VW 502.00, že jdu na pevný interval. Už jsem příspěvek upravil aby se neobjevil další hnidopich.

Prosím aby jste příště reagoval k dotazu ( na který jste ani neodpověděl ...) a nedělal tu z někoho trotla.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Robert Fazekaš je to každého věc, jestli si dá do motoru TSI marketový olej, já osobně bych si ho tam nedal, ale jak říkám..normu splňuje, takže teoreticky tam jít může..

 

Kdybych já přestupoval na pevný interval tak to budu řešit s tímto olejem : https://www.autodily-cardo.cz/-3/shell-helix-ultra-5w-40-4l-stitek/

 

Jinak k tomu oleji Carlson sem našel něco zde :  http://garaz.autorevue.cz/viewtopic.php?f=815&t=1265584&all=1

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

31 minutes ago, Robert Fazekaš said:

 

 

Ne nečítal , jsem totální hňup ! Prosím Vás.. Já nikde ve svém dotazu nepsal nic o intervalu. Pokládám za automatické, když se zmíním o VW 502.00, že jdu na pevný interval. Už jsem příspěvek upravil aby se neobjevil další hnidopich.

Prosím aby jste příště reagoval k dotazu ( na který jste ani neodpověděl ...) a nedělal tu z někoho trotla.

Ukludni sa. Olej odporucam vyberat z oficialneho zoznamu, a kupovat ho u overeneho predajcu Oleje 50200+50500-2feb2018.pdf

 

ski1961 aj bikes ti dobre radia.

Editováno: , autor: sk0d@
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud to má prodlouženou záruku, tak bych to asi neriskoval. Kdyby se cokoliv s motorem stalo, tak se Škodovka bude vymlouvat na olej.

Pokud je po záruce, tak bych se toho nebál. Já jsem do auta lil ještě levnější olej (desetilitrovka 5W40 za 750 Kč), motor má dnes cca 330 tkm a stále jezdí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dobrý deň páni, mám jednu otázku dnes som sa bol objednať na výmenu oleja F3C 1.2 Tsi 66kw.

Najazdených mám cca 14.700km takže v stredu idem na výmenu a teraz k veci.

Bolo mi povedané že si môžem priniesť olej sám tak som sa spýtal aký a predajca mi odporučil CASTROL EDGE 5W-30 longlife Castrol ktorý spĺňa normu.

Už ho mám aj kúpený ale nerozumiem tým intervalom pretože keď som sa pýtal predajcu povedal mi že aj keď prídem na ďalšiu výmenu čož je 30.000km tak 

že znova tam pôjde ten istý olej a takto stále dookola.

V postate stále budem olej meniť pri nájazdoch 15.000km čo je pravidelný pevný interval tak nerozumiem či mi poradili dobre.

Ďakujem za odpoveď.

 

 

V 27. 2. 2015 na 15:02, e1. napsal:

Základ je dodržať firemnú špecifikáciu, tj. VW 502.00 pre pevný interval a VW 504.00 pre premenlivý.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Packo4 no dle mého je evidentní, že jste si v servisu v otázce oleje asi neporozuměli..on ti samozřejmě nabídl jejich olej LL Castrol, který nabízí předražený v jejich servisu..

 

ten olej Castrol 5w-30 je na proměnlivý interval 2roky/30 tkm a má specifikaci vw 504.00...pokud budeš jezdit na výměnu každý rok do servisu, měl bys nechat servisem překodovat na interval pevný 1 rok/15 tkm a přejít na levnější olej specifikace  vw 502.00...a nebo nechat současný proměnlivý a udělat si sám v polovině mezivýměnu, jako to dělá mnoho jiných uživatelů..o ted, když jim do servisu přivezeš olej na proměnlivý interval castrol 5w-30, tak pochybuju, že ti to nakodují na interval pevný..to spíš pro příští výměnu bych už jim dovezl olej specifikace vw 502.00 na pevný interval a pak si to nechat překodovat.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Aha ďakujem za vysvetlenie ale teraz otázka, nič zlého sa nestane ak si nechám premenlivý interval budem tam dávať LL a budem si iba ja pamätať a chodiť na výmenu každých 15.000 a dávať tam stále ten istý olej ?

Editováno: , autor: Pawouk
Odstraněna citace.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Oni tam v servisu stejně lejou olej specifikace VW 504.00 i při pevným intervalu. Proč by držely 2 barely s různou specifikací, když LL olej můžou použít na oba intervaly. Já jsem byl třeba v poločase na výměně v 15000 km, dal tam olej specifikace VW 504.00 Shell Helix Ultra Professional AV-L 0W-30 myslím jako @ski1961. A mám nakódovaný pevný interval. Takže s touto kombinací nebude mít servis žádný problém.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...