Přejít na obsah

Aký olej do 1.2 TSI EA211 (vymena oleje a filtru)


Radzimko

Doporučené příspěvky

@ski1961 Díky moc.

 

Ještě se zeptám - je nutný naky speciální postup nebo klasicky, vypustit řekněme zahřáty olej, odšroubovat filter, vyměnit za nový s těsněním + na šroub nasadit novou podložku ? Teda jestli je v sadě ? U BMW jsem měl vždy v sadě olej.filtru samotný filtr, těsnění + novou podložku pod vypustný šroub.

Díky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky za reakce pánové.

 

Díval jsem se - je tam ten malý. Něco si vzpomínám, že se psalo.. pod HB je kryt celý na Combi pouze "ukázka" krytu. A proč ? Protože soudruzi v MB machrovali, že dokáží udělat Combi s příplatkem "pouze" 10k - což ano ale za jakou cenu ? Kryt motoru i podvozku chybí a výplň 5, dveří je tragická.

 

BTW @jjjlll nevíš pls kolik těch šroubů musí pryč ? Rsp. jdou jasně vidět ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@jjjlll  chlape, ted jsi mě trochu dostal..ted už přesně nevím, z jakého motoru to je..vím, že ta fotka je tady ze skodahomu a už ted přesně nevím, z jakého motoru fabie to je..

 

tak jsem trochu popátral v dílech a vypadá to, podle toho umístění výpustného šroubu, že je na druhé straně od toho snímače oleje, že je to z tříválce 1.0.

Editováno: , autor: ski1961
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

To je opravdu ta cena tak vysoká, nebo dostupnost špatná? Zrovna se dívám po nějakém oleji a nabyl jsem dojmu že normální cena je tak okolo 700kč + poštovné (https://maziva.heureka.cz/shell-helix-ultra-professional-av-l-0w-30-5-l/). Ale nevyznám se v tomto odvětví, možná jsou tam nějaké další poplatky, takže se rád nechám poučit ať vím na čem jsem :) .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Čečulák osobně kupuji tento olej z e-shopu, který je oficiálním distributorem Shell..a ty padělky ? Tohle je věc stará asi 3 roky někde v Rusku, která už je dávno rozprášená, tedy dle článků, které jsem někde četl..ale to neva..to, že bys koupil zrovna padělek je asi taková šance, jako vyhrát první ve sportce :lol:, ale jak už jsem psal, každého věc, za kolik si olej koupí..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Čečulák jasně tomu rozumím, dneska se dá padělat skoro všechno, ale jak říkám, že by sis zrovna ty koupil padělek, to je velmi malá pravděpodobnost, nehledě k tomu, že nižší cena ještě neznamená, že to musí být padělek, stejný padělek může být i za mnohem vyšší cenu..ale jak říkám, já věřím obchodu, kde nakupuji léta a který je na seznamu oficiálních distributorů Shell pro ČR a to mi ke klidu stačí :lol:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud Shell tak jak už tu bylo zmíněno Pewag z Plzně. Je to ofiko distributor jeden ze sedmi a jeden z mála co má web obchod i pro běžné spotřebitele. Třeba AV-L 0w30 nemá ve 4 či 5L balení, protože toto balení není v ofiko ČR distribuci. Ano i to litrové balení lze sehnat ještě o stovku levněji - to ať si každý riskne sám.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...