Přejít na obsah

Aký olej do 1.2 TSI EA211 (vymena oleje a filtru)


Radzimko

Doporučené příspěvky

Však já bych k nim taky nejel, mám to jen z diskuze, kde to psal jeden zákazník, který tam byl..a když mu cena nevadila, jeho věc..já jen všobecně tvrdím, že účtovat si marži cca 800% na litru oleje se jinak nazvat nedá..to už nemá se slušným podnikáním nic společného..a když některé servisy nazývají klienty sockou, že si k nim přiveze svůj olej, tak kdyby se to stalo mě, tak naopak nazvu sockou ten servis, když si chudáci musejí účtovat tak nehoráznou cenu za litr oleje :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Doba, kdy ceny urcoval stat je pryc. Nyni je to tak, jak je a zlodej je u me ten, kdo si neco vezme bez vedomi vlastnika. Toto je rezim nastaveny statem a trh si reguluje ceny...pokud ji mam neakceptovatelnou pro klienta, neprijede....ale jim asi jezdi, takze nic neporusuji a vyuzivaji sveho prava si stanovit cenu. Nikoho neokradaji, proto jsem vyslovil nesouhlas s terminem zlodejna. Pokud nekdo nema net, je bohuzel v nevyhode, ale je to vetsinou jiz jeho volba. Svet se proste vyviji a cas nezastavis.

Moje matka si ho poridila v 70 letech...proste chtela.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Čečulák, všeobecne s tebou súhlasím, ale iba do momentu, kým nepríde na situáciu, že potrebujem vymeniť olej v aute ktoré je v záruke a servis neakceptuje vlastný olej.

Potom sa dostávaš do situácie, že más "na výber", že buď prídeš o záruku, alebo zaplatíš za olej premrštenú cenu. Našťastie veľa servisov akceptuje aj vlastný olej, ale ešte aj tam zákazníka oberú o peniaze, lebo si naúčtujú napr. recykláciu starého oleja  a podobné blbosti. Naposledy som takto čisto za výmenu oleja aj s výmenou jednej žiarovky v DLR nechal 25 €. Olej aj filter som dodal, účtovali si ale prácu, recykláciu oleja, a nejaký drobný materiál plus tú žiarovku za nejaké euro a drobné. A teraz úprimne, koľko hodín musí makať bežný majiteľ Fabie, aby zarobil tých 25 €?

Takže v momente keď musím platiť servisu "výpalné" a som iba jeho dojnou kravou, a nemám reálne na výber, lebo v jednom autorizovanom servise stojí liter oleja 29 €, v druhom zase 35 €, tak sa môžeme kľudne baviť o zlodejine.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hele ja se s tebou nechci hadat, ale kdyz sis auto kupoval, tak si v KS mel popsany podminky zaruky a tudiz si vedel, pokud si chtel do ceho jdes. Navic musis vnimat to, ze servis koupil zarovku, zaplati za racyklaci oleje, plati najem ci musi udrzovat vlastni nemovitost, mzdu technika prijimaciho, mzdu lidi na dilne, 

poridili si vybaveni, topi, platis pokladni a dalsi veci....a pak musi zbyt na samotneho vykoristovatele, ktery ma treba uver jako prase na to. Do toho jim SA narizuje nove standardy, co musi splnovat, aby mohli byt dale autorizovany servis...ci prodejce. Nezda se ti tech 25 ecek vlastne malo za toto vse ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přesně tak, vyměn olej, nenuluj počitadlo a nic nikam nezapisuj. Já pro klid duše koupil i origo filtr, kdyby se náhodou do toho někdo chtěl šťourat. Mimochodem i já platil 800,-Kč za litr oleje, teď olej udělám jen až mi to nahlásí PP ale v půlce si udělám výměnu sám. Jakmile skončí záruka tak mne v ŠA neuvidí.

Editováno: , autor: flacek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo jasně to plně chápu, ale mám dva důvody proč o tom přemýšlet. 1) jednou auto půjde z domu a já osobně bych si auto kde se měnil olej po 30 tis nekoupil. Když bude záznam každých 10 tis tak to vypadá hned jinak. 2) olejový a pravidelný servis pokud to dobře chápu jsou oddělený. Takže roční servisní prohlídky by dělal autorizák a olejový servis sám doma a když by to zrovna vyšlo na společný termín tak autorizák s vlastním olejem. Pokud dobře čtu erWin tak by s tím neměl být problém ale chtělo by to praktickou zkušenost :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdar,

Chcem sa zapojit do debaty. Mam combi s 81 kw motorom. Teraz je tam cca 44000 km a olej som uz menil 4x. Dalo sa to bez menenia serv. intervalu, je to sice drahe v origo servise. Pri prvej garancnej 30000 menili len olej a kabinovy filter. Neviete ako je to s palivovym filtrom ? Menil to uz niekto?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kluci mám dotaz, olej jsem měnil když mělo auto 25tis km cca, teď tam mám asi 38tis km a dnes jsem jel do Uherského Hradiště a asi po ujetí 40km hláška na maxidotu, "zkontrolujte stav hladinu oleje". (oranžový trojúhelník, uprostřed výkřičník ) V UH jsem zaparkoval, stál asi hodinu a pak jsem měřil olej na rysce, byla tam dole celá špička, těsně pod tím hlubokým U. Znovu po nastartování už to nehlásilo nic tak jsem jel dom cca 60km a pořád nic, pravda jel jsem max. 90kmh a to i po dálnici a nějak sem to nevytáčel. Zítra ale pojezdím i 100km a v úterý už jdu na výměnu oleje, bude mě to stačit do té výměny nebo mám otevřít to co mám teď nachystané doma a nalít tam alespoň půl litru oleje? Na benzínce ani nemůžu sehnat normu 504, samá drahota. Dokonce na benzínce Shell měli ten můj olej, co jsem zde tady řešil 999kč za litr :rolleyes: , toš to nedám že. :D   Nebo mám jít radši na benzínku a koupit nějaký 5W30, objel jsem už 4 a nikde norma 504 nebyl, jen 503,505 a polosyntetiku na plnou syntetiku se mě lít moc nechce.

 

Jinak je taky možné že jsem jel nějak ostře do zatáčky a jak to bylo horký a rozcákaný tak se to přelilo na jednu stranu a tím pádem ta hláška...

Editováno: , autor: Pitrsman
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Pitrsman

jestli máš dle měrky oleje dost, tak to neřeš..podstatná je měrka než to hlášení..když ten olej otevřeš, který máš připravený do servisu, tak ti tu otevřenou flašku už nevezmou, tam musíš dodat olej nový originálně zavřený..

 

skoro 1.000,-/litr na benzině, no to snad ani není možný, aby za tuhle cenu to někdo koupil..

Editováno: , autor: ski1961
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Třeba u TSIček Rapida je uvedeno toto:

UPOZORNĚNÍ

Pokud nejsou k dispozici výše uvedené motorové oleje, je možné v případě nouze doplnit jiný motorový olej. Aby se nepoškodil motor, smí být doplněn až do nejbližší výměny oleje pouzemax. 0,5 l motorového oleje následujících specifikací:

u zážehových motorů: ACEA A3/ACEA B4 nebo API SN, (API SM)

 

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V návodu se píše že:

Pokud nemáte k dispozici předepsaný motorový olej, je možné doplnit max.
0,5 l oleje následujících specifikací.
■ benzinové motory: ACEA A3/ACEA B4 nebo API SN, (API SM);

 

No jdu objet benzínky protože podle návodu, co jsem se teď díval, tak mám hladinu hodně pod normu. :(  Sakra, zrovna neska když je všechno zavřený a zítra to samé.

 

Ski1961: Byla to benzínka Shell v Uherském Hradišti, paní jsem řekl že je to zlodějina a že radši dojedu dom vlakem. ;)

Editováno: , autor: Pitrsman
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...