Přejít na obsah

Aký olej do 1.2 TSI EA211 (vymena oleje a filtru)


Radzimko

Doporučené příspěvky

No, už jsem vyškolen takže hned jak pojedu na výměnu přibalím do kufru litrovku. :) 

 

A to mě ještě kluci včera začal maxidot hlásit že si mám vyměnit baterii v klíčku, při tom jí měnili v autorizáku 28.2.2018, takže se zítra rozhodně nebudu nudit, už slyším jak mě na ten klíček řekne že jsem to měl někde zmáčklý v kapse ... a ty jejich podobné hovadiny. :rolleyes:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Olej sa dá kúpiť napr. aj v Tescu, alebo v obchodoch kde majú záhradnú techniku. V našich končinách sa oleje so schválením VW 502.00 aj VW 504.00 dajú bežne kúpiť. A keď nie, tak sa dá použiť aj bežný ACEA A3/B4/C3 olej. ;-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

@michalr neblázni..měnění oleje v záběhu ? to bylo někdy před 25 lety, když se ještě vyráběli Š 120 ne ? nevím, kolik najezdíš ročně, ale auto máš nastavené na proměnlivý interval 30 tkm/2roky, podle toho, co nastane dříve většinou tě počítač vyzve dříve, než za tuto dobu..pokud jezdíš hodně, tak osobně bych ho neměmil dříve než po 15 tkm..ale je to každého věc, stejně ti bude říkat každý něco jiného :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak u druhého auta (kia ceed) se také nejdříve mění po 20000, ale i servisní technik ríkal, ze je lepší vymenit po záběhu, pokud si auto chci nechat delsí čas. U fabie mi také doporucil vymenu drive. Jen nevim kdy to vymenit.

 

Clanku o tom jestli menit / nemenit jsem přecetl tucty a spise se priklanim k vymene po zabehu. 

Editováno: , autor: michalr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@michalr Zdravím. Jak napsal ski1961, naprosto zbytečné, leda že máš "zbytečné" peníze a nevíš co s nimi. Přečti si, kde je popisována Octavia s motorem 1,2 TSI po najetí 350 000 km s prováděním běžné údržby a motor je jako zánovní, výkonově nepostřehnutelný pokles. Nové motory jsou vyráběny téměř jako zajeté, stačí si přečíst "zajížděcí podmínky" u dřívějších škodovek a nyní a hned je jasno.

 

Motor 1.2 TSI EA211 ve vozech Škoda.pdf

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 hodinami, michalr napsal:

Výměnou oleje i s filtrem po cca 2000 až 5000 km v žádném případě nic nepokazíš. Motoru tím jen prospěješ. I když je dnes přesná výroba, tolerance než v dobách Š120 atd., pohyblivé díly v motoru si musí i tak ,,sednout".   Otázka je, co tam chceš nalít. Jestli máš teď nové auto, určitě máš z výroby olej VW 508.00 o viskozitě 0W-20. Pokud budeš jezdit krátké vzdálenosti, tak bych rozhodně měnil max po roce nebo 10000 km a přešel na ,,normální" olej VW 502.00, pokud tedy je tento olej v manuálu povolen.     

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@ski1961@michalr S oleji máte pravdu, motory 1,0 TSI-1,5 TSI jsou z výroby od listopadu 2016 plněny zmiňovaným řídkým olejem, ale je možno v nich používat oleje oboje, čili obě normy a vizkozity. Oleje  VW 508.00/509.00 - SAE 0W-20, tak VW 504.00/507.00 - 5W-30.

 

Nové motorové oleje 0W-20 - Zelené a řídké. Jak budou chutnat motorům.pdf

   
Editováno: , autor: rudasn
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@rudasn ano je to přesně tak, jako alternace je možno použít samozřejmě i vw 504.00/507.00 samozřejmě s poznámkou v manuálu, že budou horší emise -)

 

Jinak jen pro informaci :  ještě v manuálu z cca poloviny roku 2017 výrobce tabulkou rozlišoval servisní pevný a proměnlivý interval s patřičnou specifikací oleje. V manuálu na konci roku 2017 už na to zcela rezignoval a rozlišuje jen benzinové a naftové motory, kde uvedli všechny povolené oleje bez rozdílu intrevalu viz fota.

 

 

 

olej manuál 5-2017.jpg

olej manuál 11-2017.jpg

Editováno: , autor: ski1961
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@ski1961 V návodu 5-2017 je ještě pěkně popsáno používání olejů, ale v 11-2017 již toto vypustili a k olejům dali jen malý článek. I ta zmínka o horších emisích v případě použití olejů VW 504.00 (5W-30LL) je jen v manuálu 5-2017.

Já mám "vozidlo" vyrobené v 3/2017 (1,2 TSI 81 kW) a je pro mne manuál 11-2016 (infotament je zvlášť), který přikládám.

Všechny další manuály jsou již pro motory TSI jen s obsahem 1,0, výkonu 70 či 81 kW. Čili zmíněného "michalr", pokud má vůz s motorem 1,2 TSI se týká jen přiložený manuál 11-6016, byť může být z výroby naplněn olejem 0-20W podle klasifikace VW 508.00.

Jen nedůležitá poznámka pro Tebe. Pokud jsi to adresoval mně, jsem "rudasn" a ne "Radas", ale o nic nejde. Jen dodám, že rád čtu příspěvky a přílohy zdejších odborníků , včetně Tebe a moc mi pomohly v poznání a nadále pomáhají. Dík všem za tento diskuzní portál "SKODAHOME".

Fabia OwnersManual - 11-2016.pdf

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

@rudasnjejda sorry, že jsem ti zpatlal přezdívku, opraveno..
jinak manuály znám, mám je stáhnuté všechny na F3 od začátku výroby..jen mě trochu překvapilo, že v  tom manuálu z 5/2017, který mám já a který už jen pro 1.0 TSI, protože mám vozidlo vyrobeno v 06/2017 už MR 2018 ještě rozlišují ty servisní intervaly v tabulce, ale v dalším z 11/2017 už to zrušili a rozlišují jen specifikace na benzínové a naftové motory, kam nasázely oleje dohromody pro oba intervaly :-)

 

jinak ta tabulka výše zkresluje, protože tady se to spojilo a vypadá to jako jedna tabulka, ale jsou to dvě rozdílné z dvou manuálu po sobě jdoucích :-)

 

Editováno: , autor: ski1961
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@ski1961 Také jsem byl z těch jejich manuálů lehce zmatený a musel jsem si je postahovat, abych se v nich vyznal. S motorovými oleji budou hýbat asi nadále, hlavně že již víme, co do těch našich alespoň patří. Ale vypadá to tak, že do těch manuálů dávají čím dál tím míň informací a odkazují již na informace o oleji na odborné servisy. No hrůza....

Jinak ještě přikládám brožuru (i pro jiné zájemce), kterou již dříve zde zveřejnil @sk0d@, kde je plno zajímavých továrních údajů k Fabii NJ3 a na straně 12 jsou popsány motorové oleje, kde ještě ty "řídké" 0W-20 (VW 508.00) neuvádí.

Tovární údaje - Skoda Fabia III 1.2TSI 81kW - utahovací momenty, druhy žárovek, výměnné lhůty.pdf

Editováno: , autor: rudasn
přidání brožury
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@sk0d@Já tě sice chápu, že jako zkušený harcovník tohoto fóra asi nemáš v oblibě "nováčky", ale o to zde přece nejde. Pokud jsem zde dal něco, co je již na fóru, tak se za to omlouvám, ale příště konkrétně řekni co a já to beze všeho smáznu. Jen jsem chtěl zde dát něco, co by mohlo zajímat i jiné nováčky, když to samozřejmě nemůže zajímat odborníky tvého stylu. Nepotřebuji zde "machrovat", jak mi nadhazuješ, jen jsem chtěl něco zde dodat v zájmu jiných, ale u "některých" jistě mohu narazit. Já zde na fóru spíše sbírám rozumy a stahuji informace, ale zrovna ta tvoje mi moc nedala, ale jsem jiným velmi vděčen za to, co zde dali v různých tématech ke stažení. Takže nic ve zlém .....

P.S. Již jsem "chybu" objevil, co se Tě dotkla a v předcházejícím příspěvku to snad napravil.

Editováno: , autor: rudasn
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@rudasn  : neber to tak, že niekto nemá rád nováčikov vo fóre. Len je fakt na zamyslenie opakovane postnúť už zverejnené prílohy. Ak to budeme robiť pravidelne, za krátky čas z fóra bude neprehľadný guláš. A o zbytočnom zaberaní miesta na platenom serveri ani nebudem radšej uvažovať. Čo by mohlo zaujímať aj iných nováčikov a nielen nováčikov nájdu za použitia funkcie " Hledat". 

Editováno: , autor: Effendi
  • Líbí se mi 1
  • Pozitivní 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je tedy pravda, že ty návody jsou čím dál tím stručnější (v porovnání např. s rokem 2004). 

 

A pro pevný interval je tedy nějaký 5w40 / 502 00

Pro proměnný interval jsou 504 00 a nejnověji 508 00 tj 5w30 a 0w20

 

Ideálně bych chtěl pevný interval, ale z hlediska výhod pro auto se vyplatí tam dát co? Nebo je to jedno? Převažuje u mě městský provoz. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...