Přejít na obsah

Aký olej do 1.2 TSI EA211 (vymena oleje a filtru)


Radzimko

Doporučené příspěvky

@michalr Když jsem si tento problém zjišťoval já, bylo mi doporučeno, že při malém nájezdu (do 5 000 km/rok) je pro mne výhodnější nechat proměnný interval s výměnou oleje LL po dvou letech. V případě, že najedeš kolem 10 000 km a více/rok mi doporučili pevný interval s výměnou oleje po roku, zvláště pokud se jedná i o kratší jízdy a po městě. Pro tebe tedy bude asi vhodnější po dvou letech v servisu požádat o změnu intervalu výměny oleje a s tím i toho daného druhu oleje příslušné klasifikace. Jinak to jedno moc není, ale jde o prospěšnost pro vůz a účelnost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@michalr Ale to si neodporujeme. Já jsem uváděl to, že najedu málo, a proto mi doporučili olej LL s ponecháním, proměné výměnné lhůty a bylo mi doporučeno, abych občas protáhl motor a zahřál více, aby nedocházelo k ředění benzínem. Pokud vím, všichni bez výjimky připouštěli špatné mazání při studených startech, ale to je jedno, jaký máte navolen interval výměny. Zbytky oleje na stěnách válců stále jsou a pro natlakování oleje to k mazání, podle výrobce, postačí. Mně bylo pro změnu řečeno, že řidčí olej rycleji se dostane na mazací místa, než ten hustější. Asi vždy bude záležet na stylu jízdy, místě provozu a hlavně počtu ujetých km pro zvolení varianty výměny oleje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@rudasnTak on prý rozdíl mezi 5w40 / 5w30 / 0w20 zas tak obrovský nebude, co se týče hustoty, takže se na mazací místa dostanou +- stejně. Nejsem odborník na oleje, ale někde mě to bylo takto vysvětleno. Nijak jsem to ted neporovnával ale, klasické oleje (ne LL) vyjdou i cenove lepe a maji jine slozeni, ktere je pro auto jezdici v tomto rezimu lepsi. A uprimne receno, videl jsem olej po 1,5 roce v aute a osobne bych takovou kejdu v aute mit nechtel.

Editováno: , autor: michalr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@ski1961 Zdravím. Prohlédl jsem si pozorně video a musím konstatovat, že je to nesmysl. Bezpečně vím, že za normální teploty se olej 5W-30 takhle nechová, spíše teče jako řídký sirup. Buď je to v podmínkách nějaké velmi nízké teploty, anebo je to dezinformace. To musí poznat každý, kdo měl někdy některý zmíněný olej v ruce. To tečou rychleji i převodové oleje, než daná ukázka na videu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jen se pro jistotu ještě zeptám, pokud mám tedy nové auto vyrobené 5/2017, tak je tam olej 0w20. CHci si pro jistotu do auta dát litrovku pro jistotu. Když koupím toto https://www.skoda-dily.cz/nahradni-dil/g052577m2-olej-motorovy-0w-20-skoda-33245.html tak je vše ok? Měl by to být originál takže snad jo?

 

Díky a omlouvám se pokud dělám reklamu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Všechny moderní oleje by měly být mísitelné. Olej bych volil dle specifikace výrobce v manuálu, pokud možno takový, který je schválený (nikoli jen že dané normě vyhovuje) a viskozitně shodný s tím, který byl naposledy měněn (ale to už vzhledem k výše napsanému není nutné). Jsem si jist, že můj servis průplach motoru při výměně nedělá...

 

A propos: nebyl by někdo tak laskav a postnul by seznam schválených olejů pro motory CJZ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Johny.z @michalr Problém je v tom, že v manuálu pro tyto vozidla 1,2 TSI 81 kW je napsán vhodný olej 5W-30 LL specifikace VW 504.00, ale dle informací se plní ve výrobě od listopadu 2016 olejem 0W-20, specifikace VW 508.00. Pak si vyber. Jinak jsou oleje opravdu mísitelné a na dolití není problém použít 5W-30 LL, či i jiný. Ale připouští se do množství 0,5 lt.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Citovat

 

@michalr ano, pokud chceš koupit tu nejdražšší variantu oleje 0W-20 oné specifikace VW 508.00 tak kup tu v obalu origo obalu škodovky..jinak, v tom balení je olej castrol z tohoto odkazu

https://www.oleje-pema.cz/motorovy-olej-castrol-edge-titanium-fst-professional-ll-iv-fe-0w-20-1l_185727.html

 

pokud bys chtěl levnější variantu tohoto oleje, tak tento :

https://www.oleje-pema.cz/motorovy-olej-mobil-esp-x2-0w-20-1l_174460.html

a jak už bylo napsáno, na dolití max. 0,5 l jednorázově je možné i jiný olej, víc stejně dolévat nebudeš, pokud vůbec budeš..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@michalr Přesně tak. Manuál 11-2016 ještě píše o motorech 1.2 TSI a olejích specifikace VW 504.00 pro proměnný interval, ale manuál 5-2017 již jen o motorech 1,0 TSI a olejích VW 508.00. Nic jiného mezi tím není vadaného. Ale jak jsem napsal již dříve, od listopadu 2016 se uvádí, že se ve výrobě plní leji VW 508.00. Je to pěkdý "blbákov" a nesoulad s manuály, že?

 

Fabia_OwnersManual_-_05-2017.pdf

Editováno: , autor: rudasn
již jednou nahraný dokument
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@rudasn  docela zvláštní po tak malém nájezdu dolévat čtvrt litru, ale může být, každý nový motor se může chovat jinak, podle jak člověk jezdí apod..a to si doléval proto, protože kontroluješ měrku a prostě jsi tam chtěl mít stále na maximum nebo tě v této době vyzval na doplnění oleje počitač na maxidotu ?

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@ski1961 Přesně tak. Spíše jsem to chtěl mít na maximu. Potřeba to nebylo, bylo to nějaké 3 mm pod horní hranicí, ale dolil jsem to. Je to zbytečné, ale můj blbý zvyk, mít vše na maximu, včetně nádrže. Pravda je také, že měrku kontroluji často zbytečně, ale je to zvyk už z dřívějška. Maxidont mě k ničemu nevyzýval, to bych již měl obavy, že se něco stane, i když vím, že je i tak s rezervou čas. Prostě zbytečná opatrnost, ale již "zvyk" ....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...