Přejít na obsah

Aký olej do 1.2 TSI EA211 (vymena oleje a filtru)


Radzimko

Doporučené příspěvky

  • o 2 týdny později...

Ahoj,

 

Potřeboval bych poradit s výběrem oleje pro moji Fabii III 1.2 TSI. Četl jsem předchozí komentáře a vím, že kolem toho bylo již napsáno dost, ale chtěl bych pro moji Fabii, co možná nejlepší olej, jelikož mám v plánu si ji nechat dlouho, třeba 10 let, proto bych nechtěl nic podcenit.

 

Jezdím každý den hlavně krátké trasy do práce cca 10-12 km přes město. Proto přemýšlím o změně intervalu výměny oleje na pevný (v tom případě olej 5w40). Pokud bych nechal nastaven proměnlivý, stejně bych ho po cca 15.000 km nebo po roce olej měnil. Proto nevím, zda se LL olej v mém případě vyplatí. Rozmýšlím se mezi těmito oleji - 2 jsou LL pro proměnlivý, 5w40 pro pevný interval. Co byste tedy doporučili vy v mém případě? Díky moc předem za rady :)

 

Screenshot_20180719-184855_Samsung Internet.jpg

Screenshot_20180719-184841_Samsung Internet.jpg

Screenshot_20180719-184832_Samsung Internet.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, 

 

Fakticky je jedno zda Shell nebo Castrol.  Pokud by jsi se rozhodoval mezi Mobil 1 a Castrolem nebo Shellem, vítězem by byl Mobil 1. Prakticky bych u obou volil variantu LongLife se specifikací 5w-30. Nevím, kdy byl tvůj vůz vyroben. Já se držím prvonáplně mého vozu, tedy 0w-20 LongLife VW 508.00/509.00. 

 

Petr

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Otázkou je, jak relevantní jsou ty testy a co si z nich mají laici jako my vzít. Nejsem strojař, abych se mohl nějak odborně k těm testům vyjádřit, zdali to má nějakou relevanci. Z některých příspěvků, které jsem si přečetl pod těmi testy z toho mají někteří legraci, že jsou to testy prakticky nic neříkající..tak opravdu nevím, co si z toho vzít :-)

Navíc ani nedokážu posoudit ty výsledky, když něco testuje minutu se závažím 2kg a něco 5 min. se závažím 1kg, jestli je to srovnatelné či nikoliv.

Editováno: , autor: ski1961
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 1 měsíc později...

Ahoj taková otázka ohledně oleje. Kvůli záruce jezdím do servisu. Mám tam long life ale nechci tam jezdit až po 30 tis. Tak mě napadlo že bych si dělal výměnu po 15 tis doma a pak jel normálně po dalších 15 do servisu. Vyšlo by mě to levnějš než tam jezdit furt po 15 tis. Ale nevím jak chytré je to čidlo oleje. Pozná ze jsem vypustil olej? Aby se nestalo to že se automaticky bude počítat zase dalších 30tis..dekuju za odpovědi

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahojte,

 

potreboval by som sa poradit.... Mam Fabiu Combi r.v. 12/2015, 81kw, 1.2 TSI - nedavno kupena pri 45tkm. Podla toho co som tu precital sa do tychto motorov lial od vyroby olej so specifikaciou 5w30 (VW 504 00). Kedze ma zaujimalo co tam mam ja, tak som volal do skodovky a pri poslednej vymene (30tkm) tam davali olej 0w20 a nadiktovali mi este nejake cislo k nemu, ktore neviem co presne znamena: G052577N2 - to je asi nejaka specifikacia, alebo kodove oznacenie oleja??? 

Rad by som si menil olej po kazdych 15tkm sam doma, ale nerad by som tam nalial nieco co tam nepatri... Viete mi poradit presne o aky olej 0w20 ide? Je to olej SAE 0w20 podla specifikacie VW 508 00/509 00? 

 

Napr. tento: https://www.motorove-oleje.eu/firemne-normy/vw-50800 ???

 

Vdaka za kazdu radu :)

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

G 052 577 N2 (nebo spíš G 052 577 M2) je OEM kód dílu/náplně dle VW (viz např.https://www.skoda-dily.cz/nahradni-dil/g052577m9-olej-motorovy-0w-20-skoda-33245.html). Nicméně já bych do tohohle motou 0W20 nedával - považuju ho za zbytečně drahý i proti 0W30 a co vím, tak oleje 0W20 mají už dosti nízkou HTHS viskozitu - mají poměrně malou únosnost filmu. Motor byl konstruován pro VW 504.00, resp VW 502.00, takže bych se řídil tímto a výměnu oleje prováděl v kratších než předepsaných intervalech (dle uvážení každého soud(st)ruha).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jinak co jsem se bavil s jednim z AS, tak skodovka podepsala smlouvu s Castrolem, ale oznaceno to neni. Spravne by AS mely brat olej od skodovky a min. cena je cca 700 u LL. sice z toho muzou dat slevu, ale na ukor vlastniho zisku. jinak u novych 1.0 s OPF podle toho clanku ve SM asi uz vzdy nizkopopelne LL oleje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@lumirnavrat škodovka má smlouvu s castrolem, ale na olej ve výrobě..v origo flaškách je taky olej Castrol, akorát mnohonásobně dražšší než jinde v obchodech ( asi drahý obal ) :lol: jinak AS žádnou povinnost brát a dávat Castrol nemají, to vím zcela jistě a dávají tam cokoliv, co splňuje danou specifikaci..už jsem se setkal v AS kromě Castrolu se Shellem, Mobilem1 a dokonce i značkou Elf..takže asi tak..rozhoduje jen cena 200 l sudu..takža nákupní cena v přepočtu max. do 100,- a prodejní pak třeba 850,- a o tom to je..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vdaka za info. Som z toho ale teraz trochu mimo... Zda sa mi, ze to cele skodovka iba skomplikovala s tymi redsimi olejmi od r. 2016...

Ked uz mam v aute 0w20 a chcem menit olej kazdych 15tkm mam sa drzat tejto špecifikácie alebo sa mozem vratit k oleju 5w30 ktory tam bol teoreticky od vyroby? Nespravim tomu motoru skor horsie ked budem zase menit vyskozitu oleja?

(Vacsinou jazdim kratke trasy do 30km alebo mesto, sem tam dialnica a par sto km, alebo dovolenka do 1tis km)

 

Rozmyslam, ze sa poradim aj v autorizovanom servise, ale mam obavy aby ich odpoved nevyhovovala skor ich penazenkam ako mojmu motoru...

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...