Přejít na obsah

Aký olej do 1.2 TSI EA211 (vymena oleje a filtru)


Radzimko

Doporučené příspěvky

To si můžeš být jistý, že odpověď bude v souladu s jejich peněženkou. Já si myslím, že není důvod v zánovním motoru viskozitu nezměnit. Osobně dokonce přemýšlím o přejití na VW 502.00, což dává ekonomicky větší smysl než měnit každoročně  LL VW 508.00. Zatím jsem se ale nerozhodl.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@palecpunk klidně se zeptej v AS, ale dostaneš odpověd takovou, jaká je výhodná pro ně..zbytečně si to děláme s tím olejem složité..servis bude mít snahu tě dojit každý rok povinně u nich, tak ti většinou bude radit nechat si to změnit na pevný roční interval, aby tě na výměnu dostal a podojil u nich každej rok.

 

Je jen na tobě, co si dáš za olej, dělá se z toho zbytečnej mýtus, značka nerozhoduje, rozhoduje jen specifikace !!!

 

Ten olej si chceš měnit po 15tkm sám nebo máš v úmyslu jezdit do servisu každej rok a nechat si ofiko u nich změnit na pevný ? pokud tohle uděláš, tak ti tam budou automaticky nalévat u nich olej VW 502.00 viskozity 5W-40..

 

Pokud si chceš nechat tento delší, ale jen si to chceš v 15 tkm vyměnit sám, tak doporučuji stále lít ten LL olej a to už záleží jen na tobě, jestli zvolíš nynější specifikaci, která je v motorech, jak píšeš od konce roku 2016, tedy VW 508.00 viskozity 0W-20 nebo zdali zvolíš alternaci VW 504.00 převážně viskozity 5W-30 a nebo jsou i 0W-30. Mně osobně motorář, který dělal motory celý život doporučil 0W-30, protože je řidší a vzhledem k tomu, že jezdím jen jak se říká kolem komína, kdy jsou na pořadu časté starty a hlavně v zimě ten olej se rychleji dostane na potřebná místa..naopak, kdo jezdí převážně dálnice a dlouhé trasy, tak tam mi byl doporučován ten olej 5W-30..takže asi tak..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dakujem chalani to dava zmysel. Ja este nie som uplne rozhodnuty ci zmenim interval na pevny alebo budem menit olej po 15tkm sam... Zatial som bol prikloneny k tomu, ze to budem robit sam, ale to sa zas neviem rozhodnut ci davat olej podla tej starsej alebo novsej specifikacie :D

Skusim sa opytat aj v skode na tie vyskozity co odporucaju, som zvedavý na ich odpoved ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@palecpunk je to opravdu jen na tobě, na tohle neexistuje správná odpověd..a já osobně bych specifikaci na VW 502.00 neměnil a jezdil stále stejnou, protože cenový rozdíl na 4 litrech je naprosto zanedbateltný, v mém případě 60,-Kč, takže osobně nevidím důvod tam dávat vw 502.00..

 

3.jpg

Editováno: , autor: ski1961
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Uz sa mi blizi vymena oleja a aby som niv nepokazil, chcel by som sa este pre istotu opytat aky olejovy filter sa dava od vyrobcu na motor 1.2tsi 81kw (r.v. 12/2015)? Viem, ze sa to uz rozoberalo a je to myslim zn. MAN ale nie som si isty, tak by som ocenil keby ste mi vedeli poradit, popripade aj poslat link na dany filter. Dakujem ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Bože, motorový a převodový olej není jedno a totéž! Pokud zde není téma o převodovém oleji, tak ho založ! Ale pouze ve společné obecné části motorové sekce tak, abys dodržel její pravidla. Zakládají se tady témata na kdejakou blbost, tak nevím, proč by zrovna na toto nemělo být samostatné téma, když to má jasný smysl.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Zdravím v servise mi leju olej castrol asi 5w30 (určite 504.00/507.00) každých 30tkm. Ja si mením medzi tým po 15tkm zatial som menil len raz pri 15000km (castrol 5w30 504.00/507.00) a pri 30000km v servise a teraz chcem pri 45000 meniť chcel by som shell 0w30 504.00/507.00 bude problém ak ja budem liať do motora 0w30 a v servise mi nalejú 5w40? Alebo mám radšej ostať pri značke castrol. 

 

Kvôli tomu chcem prejst na shell lebo pri octavii II sa mi zdal byt lepsi a bola mensia spotreba ale bol to diesel 1.6 tdi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

1.2 TSI 66KW 2016

 

Ahoj..

Asi mám problém  -  chtěl bych se zeptat ..

Na Alze jsem si objednal/koupil Castrol 5W40 ,specifikace 502.00, 505.00. Dneska mi jej v servise na prohlídce vyměnili. Jak jsem přijel domů, jen čistě náhodou jsem se podíval na obal od oleje a málem mě omylo ... sice to je 10W40 ale VW specifikace 505.00 /  505.01 !!!

Je nutná okamžitá výměna ? Děkuji za názory. Jinak .. volal jsem hned do Alzy a bylo mi sděleno, že mi buď vrátí peníze a nebo zašlou olej dle potřebných specifikací. Ale co cena výměny v servisu že ..

 

Alza Olej.JPG

20190315_144424.jpg

Editováno: , autor: Robert Fazekaš
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nechápu v jakém servise ti vymění olej co do auta nepatří? 

A co ti bude Alza měnit když jim nejsi schopný originálně zabalený nepoužitý vrátit aby ti za něj dali ten se správnou specifikací. Pokud ti jen tak pošlou další olej bez odeslání toho původního tak můžeš být jen rád. Jestli je pravdou, že 505.01 ti s autem nic neprovede tak budeš mít olej na další výměnu. 

No a uprav si ten text kde zmiňuješ 10W40 když na fotkách je 5W40 ?

Editováno: , autor: MilanHos
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Všetky eshopy sú hlavne odborníci na Ctrl+C a Ctrl+V a tak vznikajú tieto chyby. Ale Alza sa s reklamáciami akosi neserie a hádam všetky okamžite uznáva, čiže určite ani s týmto nebudú mať problém. Každopádne špecku si trebalo skontrolovať hneď po doručení oleja a nie až po výmene... ale hlavne by ma zaujímalo, či to bol autorizovaný servis, ktorý nalial tento olej do motora. :rolleyes:

 

A ak by sa to stalo mne, určite by som olej vymenil za správnu špecifikáciu..

Editováno: , autor: brrrrm
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

IMHO to motoru neuškodí, ačkoliv je to olej zaměřený na diesely. Vyměnil bych to normálně po 15 tkm nebo jednom roce.  Kdyby to dělalo šlemy, tak dřív. Obecně vzato Castrol se zaměřuje na diesely, pokud chceš kvalitní olej na benzín, poohlédni se u jiné značky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Zdravím páni. Mám Fábiu 1.2 TSI 81Kw. Od novoty bol do auta dávany olej Castrol Edge 5w-30 LL (menil som 15000 alebo rok). Chcel by som sa spýtať či ma niekto osobnú skúsenost s olejom Mobil 1 FS 0w-40 (norma VW50200) v tomto motore. Nestane sa nič ak presedlám po 6 rokoch z 5w-30 na 0w-40. Menil by som samozrejme rok alebo 15000. Poprípade čo používate vy. Ďakujem za odpovede.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...