Přejít na obsah

Aký olej do 1.2 TSI EA211 (vymena oleje a filtru)


Radzimko

Doporučené příspěvky

Zdravím Páni. Prosím vás, aký olej (značku,viskozitu,označenie) dávajú v Škodovke do nových Fabií 1.2 TSI 81kw ? Zatial som sa dočítal iba, že Shell alebo Castrol ale bol by som rád keby mi to niekto upresnil. Ďakujem. Som tu nový a v Piatok mi má prísť Fabia III 1.2 tsi 81kw.

nie je to jedno?  :kol-32:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no ok teda ...dakujem vám za odpovede ale stále neviem kde zistím presne aky olej tam leju ..snáď v Škodovke mi to prezradia :-)

To ti nikde neřeknou a nezjistíš. Jeden týdem mají cisternu od Shell, druhý Castrol. Je to zásobování Just and time. Nalit tam ten z toho odkazu, s Mobilem1 to bude asi to nejlepší i s ohledem na cenu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Při pravidelné výměně oleje ti olej dodává servis. A ten většinou leje Shell co jsem se setkal. Ale někde lijou i Castrol. Záleží jaké mají smlouvy s dovozci olejů.

 

Nehleď na blbosti typu jaký olej tam je. Koukej na normu aby jí splnil a na cenu. Vyber zlatou střední cestu. Já lil kdysi do MPI Shell, teď do TDI Shell, jenže ho přestali vyrábět tak jsem přešel na Mogul který mě taky hodně lidí doporučilo. A rozhodně se vykašli na výměnu po 1500 km. Jsou to vyhozené peníze!! Jestli chceš vyhodit minimálně 1000kč, pošlu ti číslo účtu a raději  je pošli mě. Já ti aspoň napíšu děkovný dopis :)

 

Motoru výměnou oleje po 1500km nepomůžeš. Najezdi aspoň 10 - 12 000km potom budeš mít jistotu že už si vše dokonale sedlo a aspoň ten olej trochu opotřebíš.

 

Jsou firemní auta co mají interval výměny 30 000km a taky jezdí. Dostávají čočku a nikdy nikoho nenapadlo olej vyměnit dříve než ve 30 000km. A dokonce je možné že takový motor najezdí více km než tvůj opečovávaný..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

takze dnes mi prisiel e-mail od importera : 

.

.

.

 

Dobrý deň,

 

ďakujeme Vám za dôveru s ktorou ste sa na nás obrátili.

Do nových vozidiel ŠKODA s motorizáciou 1,2 TSI 81kW sú oleje s viskozitou 5W-30 spĺňajúce mazaciu normu VW 504 00. Výrobca vozidiel neuvádza výrobcu motorového oleja dodávaného do nových vozidiel.

.

.

.

 

Takže som dospel k zaveru ze zbytocne je to uz zistovat pretoze aj tak sa mi to nepodari :D dodrzim normu ako vravíte aj vy páni a hotovo , viac sa uz tym zaoberat nebudem ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 2 týdny později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...