Přejít na obsah

Aký olej do 1.2 TSI EA211 (vymena oleje a filtru)


Radzimko

Doporučené příspěvky

Ja to jen tak konstatoval. Pocital jsem, ze to bude stat i vic. Na rozdil od jinych AS tu byli ochotni a se zkracenim intervalu nemeli problem.

Jo, taky to beru tak, ze si priplacim neco jako zaruku, ze tam naliji to, co se tam nalit ma a pripadne riziko neponesu ja...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U pevného intervalu záleží co nastane dřív. Ale proměnlivý interval vyhodnocuje řídící jednotka na základě nějakých parametrů(někdo to tady dříve psal o které se jedná) a podle toho tě pošle do servisu. Min. při 15 tis. km a maximálně při 30.tis nebo dvou letech.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ale těch 30 tis. km je proměnlivý interval. Co když si necháš vyměnit olej při 15 tis. km a auto tě pak pošle do servisu třeba hned ve 20 tis. km. 

Když to budeš honit jak nadmutou kozu, krátké tratě, studený záhul atd. tak to elektronika pozná a pošle tě vyměnit olej dřív jak ve 30t.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Z auta se dá vyčíst, kolik podle ŘJ zbývá do výměny oleje. Když selže vše, použij návod. ;-)

 

např. na str. 47

Zobrazení zbývajícího počtu kilometrů a dnů do servisní prohlídky

› Zapněte zapalování.
› Stiskněte tlačítko  A  » obr. 33 a držte ho stisknuté, dokud se na displeji ne-
zobrazí položka Servis.
› Uvolněte tlačítko  A .

Editováno: , autor: McMatej
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

v pripade auta s Bolerom to ukazuje normalne cez car-setup.. ale nezda sa mi to. Vobec sa to po 10 000 km nezmenilo, stale to ukazuje, ze mam ist na vymenu, ked dosiahnem 30 000 km. Co je fajn, ale asi to nezodpoveda nejakemu prehodnoteniu podla jazdeho stylu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

prosim dotaz na ty, kteri si delali vymenu oleje doma v "garazovych" podminkach - kdyz mam k dispozici jen standardni zvedak (k prizvednuti pri vymene kola) je vleze pod autem dostatek mista k vymene olejoveho filtru nebo je to potreba nad jamu nebo cele zvednout? popripade prizvednuti na jake strane (leva, prava) je lepsi pristup k filtru. diky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Koukali jste někdo z vás kdo měnil po zajetí "předčasně" olej jak vypadal ? Původně jsem chtěl měnit asi při 2 tis. km ale když jsem vyndal měrku tak na ní je olej krásně čistý, jak nový. Teď mám asi 6 tisíc km a olej je pořád je na měrce pořád ok. Tak nevím jestli mám měnit nebo to nechat až na 15 tisíc km.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zde na forum jeden clen daval fotky, kdy menil olej po zajeti a mel tam nejake plastove a kovove ulomky. Tak jako tak ja menil po 3tis a to jakou ma olej barvu neresim. U benzinu se tak barva tak rychle nezmeni oproti nafte.

Odesláno z mého LG-D802 pomocí Tapatalk

Editováno: , autor: flacek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Například zde http://www.cmms.cz/mazani/205-trobotechnicka-diagnostika-motovych-oleju.html?lang= na základě provádění TTD byl prodloužen interval výměny motorového oleje z předepsaných 15000 km nebo 30000 km na 40000 km u městských autobusů a v drážní dopravě z předepsaných 32000 km až na 106000 km.

Editováno: , autor: dodge
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...