Přejít na obsah

Vrzání přední nápravy


MichalRr

Doporučené příspěvky

Ahoj,

 

Už asi měsíc mi šíleně vrže přední náprava. Vetšinou je to při přejetí větší nerovnosti jako reterdér či hrboly v zatáčce. Odhaduju, že to jde z pravé strany (ramena).

 

Máte někdo podobnou zkušenost, nebo je to jen u mého pátečního vozu?

 

Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...

Ahoj,

 

mam stejne zkusenosti. uz 3x jsem to kvuli tomu mel na reklamaci a nebyli to schopni odstranit :/ vzdycky se to selslo jeste s dalsim problemem, takze servis vzdy opravil jen ten jeden "zasadnejsi" problem. 

 

Mimo jine mi menili nejakou jednotku rizeni. Pri otaceni volantem se ozyvaly jakesi lupajici zvuky zpredu z napravy. Krom toho po poslednim servisu (tedy po vymene ty jednostky rizeni) se mi stava, ze pri ostrejsim prujezdu levotocive zatacky (ale zase ne jako hov..o) :) zrejme tlumice nezvladaji svoji ulohu a vzdy se ozve dost neprijemny tupy naraz. takze na raklamaci opet - at uz reklamace na praci, nebo na vuz. 

 

Kdyz mi panove v autorizaku rekli, ze OIII moc neznaji a budou menit dily kus po kuse aby odhallili zavadu, budi to malinko pochybnosti o jejich kvalifikaci. 

 

Jinak neni to asi tema primo sem, ale jake mate obecne zkusenosti s OIII? ja uz jsem byl na reklamaci hodnekrat a vazne uz me to neba. 

 

vypis z reklamaci:

- vymena zadnich tlumicu (neustale tlumene bubnovani pri sebemensi nerovnosti ze zadni napravy)

- vymena Columbus radia (postupne odpaloval repraky jeden po druhym - a vazne to nebylo poustenim hudby na plno)

- vymena spalene spojky (7st DSG) (rozhreseni se mi nedostalo. ke spaleni doslo pri uziti funkce kick-down pri predjizdeni)

- vymena termostatu

- vymena jednotky rizeni

 

co me jeste ceka:

- zminene razy z predni napravy pri vjezdu do levobocive zatacky

- kazdou chvili ocekama neco dalsiho

 

Auto jsem koupil s najetejma 24tkm. ted mam cca 56tkm. bud to dojebali na ty predvadecce, nebo je to spatny kus, nebo je proste OIII diky VW kvalita upadajici. Mozna v tom hraje roli i tzv nulta vyroba. Ale uprimne, u auta v hodnote 3/4 mil by se toto nemelo stavat.

 

Mam 1.8TSI, 130KW - coz z pohledu jizdnich vlastnosti je uplna pecka. Nebyt tech castych poruch jsem s tim velice spokojen a byl bych tvrdil, ze je to nejvydarenejsi octavka, nicmene takto tomu tak neni.

 

Cago,

Martin

Editováno: , autor: Nitram Keturs
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 2 týdny později...

Ahoj,

 

mam stejne zkusenosti. uz 3x jsem to kvuli tomu mel na reklamaci a nebyli to schopni odstranit :/ vzdycky se to selslo jeste s dalsim problemem, takze servis vzdy opravil jen ten jeden "zasadnejsi" problem. 

 

Mimo jine mi menili nejakou jednotku rizeni. Pri otaceni volantem se ozyvaly jakesi lupajici zvuky zpredu z napravy. Krom toho po poslednim servisu (tedy po vymene ty jednostky rizeni) se mi stava, ze pri ostrejsim prujezdu levotocive zatacky (ale zase ne jako hov..o) :) zrejme tlumice nezvladaji svoji ulohu a vzdy se ozve dost neprijemny tupy naraz. takze na raklamaci opet - at uz reklamace na praci, nebo na vuz. 

 

Kdyz mi panove v autorizaku rekli, ze OIII moc neznaji a budou menit dily kus po kuse aby odhallili zavadu, budi to malinko pochybnosti o jejich kvalifikaci. 

 

Jinak neni to asi tema primo sem, ale jake mate obecne zkusenosti s OIII? ja uz jsem byl na reklamaci hodnekrat a vazne uz me to neba. 

 

vypis z reklamaci:

- vymena zadnich tlumicu (neustale tlumene bubnovani pri sebemensi nerovnosti ze zadni napravy)

- vymena Columbus radia (postupne odpaloval repraky jeden po druhym - a vazne to nebylo poustenim hudby na plno)

- vymena spalene spojky (7st DSG) (rozhreseni se mi nedostalo. ke spaleni doslo pri uziti funkce kick-down pri predjizdeni)

- vymena termostatu

- vymena jednotky rizeni

 

co me jeste ceka:

- zminene razy z predni napravy pri vjezdu do levobocive zatacky

- kazdou chvili ocekama neco dalsiho

 

Auto jsem koupil s najetejma 24tkm. ted mam cca 56tkm. bud to dojebali na ty predvadecce, nebo je to spatny kus, nebo je proste OIII diky VW kvalita upadajici. Mozna v tom hraje roli i tzv nulta vyroba. Ale uprimne, u auta v hodnote 3/4 mil by se toto nemelo stavat.

 

Mam 1.8TSI, 130KW - coz z pohledu jizdnich vlastnosti je uplna pecka. Nebyt tech castych poruch jsem s tim velice spokojen a byl bych tvrdil, ze je to nejvydarenejsi octavka, nicmene takto tomu tak neni.

 

Cago,

Martin

Zdravím , mám úplně stejný problém, řešil jsi to již se servisem , mám i stejný motor , vyměněny zadní tlumiče i termostat ...tak bych rád i ten předek..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Zdar, mě to dělá něco podobnýho... nejde mi toho pokaždý docílit, dokonce bych řekl, že to dělá zvuky, pouze když prší. Při dobržďování, pokud jedu už hodně pomalu a pak trochu prudčejši zastavím, tak se od přední nápravy ozve takovej divnej zvuk, jak kdyby se o sebě něco dřelo, prostě cvakání. Dělá to ovšem nepravidelně, což je problém, protože když jsem byl v servisu na výměně oleje, tak to nedělalo a mechanici prej nic nenašli... před týdne ty zvuky byly už pravidelně, tak jsem se těšil, až mi budou měnit kola na zimáky, aby se na to podívali a aspoň nasměrovali, odkud by to mohlo být, abych v servisu konkrétně řekl, je to tohle... samozřejmě to opět přestalo :-) zkusím se optat na ty tyčky stabilizátoru, co jsem vyčetl.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 týdny později...

Podobné cvakanie som sa snažil reklamovat.

Obvykle sa zvuk dostaví pri zatacani na plný rajd, prípadne pri zatacani pri prejazde nerovnosti.

Vraj boli v mojom servise včera zhodou okolností pani zo ŠA a bolo im to prevedené (nebol som pri tom) a verdikt má dosť prekvapil - vraj je to úplne normálne. Asi zmením servis.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 5 týdny později...

Trickman1, on 15 Led 2016 - 18:16, said:snapback.png

Mam ten isty problem. Riesia to v servise uz po treti krat a zatial to nedokazali odstranit.
Stale to z pravej strany niekedy klepe ,alebo zavrzga. Su to proste netypicke zvuky s prednej napravy.
Auto je plna vybava octavia comby 4x4 2.0 tdi.65000km najazdene.

U mňa problém  vyriešili v Škodovke . Premazali celú prednú nápravu speciálnym mazivom. (Ramená, čapi, silentbloky, proste všetky pohiblivé časti.)

Zatial už nič nevrzga ani nklepe. Že na to dostali prípis zo Škoda auto, aj s tým specialnym mazivom čo sa vraj nevyplaví vodou. 

Tak som zvedavý. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přesně tohle jsem řešil (a zatím úspěšně vyřešil) na 60t servise: promazali nějaké gumové bazmeky na přední nápravě podle instrukce výrobce. Na zakázce k tomu mám napsané číslo 7289 6547 - třeba to někomu něco řekne. Jsem zvědavý, jak dlouho to vydřží.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...

Ahoj, pozoruji, že mi taky při přejezdu respektive, zhoupnutí nápravy, něco jakoby zavrže od předku. Není to bouchání či cvakání, jak se se psalo, ale opravdu vrzání (otáčení volantu na to nemá vliv). Slyším to zejména ve městě při rychlostech do 50 km/h, pak už nikoliv. Pro jistotu se objednám do servisu a jsem zvědavý, na co přijdou nebo nepřijdou, protože to bohužel nedělá vždy a chce to vzít nějaký hup a dobře poslouchat... Každopádně pokud řeknou, že je vše OK, tak budu trvat asi na tom promazání, jak už někdo výše popisoval. Z logiky věci, když něco vrže, tak je to tím, že je to "nasucho"?!... nebo samozřejmě může být nějaká hybná část KO...

 

corsaczek: pomohlo Ti to promazání, koukal jsem, že Ti to dělali v únoru, což už je nějaký čas?

 

Napíši, jak jsem dopadl.

Editováno: , autor: tttt
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dovolím si tvrdit, že mazat silentbloky je velká prasárna. Pokud se nad tím někdo zamyslel a zvolil mazivo, které nebude působit korozi pryže/kovu, tak stejně se to obalí bordelem a bude vrzat ještě víc. Mně taky vrže, hlavně když se v zimě solí. Vždy stačilo silentbloky "propláchnout" vodou a byl na nějakou dobu klid. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Ahoj,

 

tak jsem byl v servise a udělali (prý) to promazání silentboků (jak říkali "puků") přední nápravy a, že to pak už neslyšeli...

Auto jsem si převzal a dělá to úplně stejně, takže nic nevyřešeno a promazání nepomohlo :-(.

 

No nic, jdu zkusit jiný servis. Pak dám zase info, jak jsem dopadl...

 

Jinak vše v rámci záruky, takže jsem aspoň nic neplatil, ale vlastně ani nic nevyřešil.

Teda jedna věc mě aspoň potěšila, že jsem si i řekl, ať zkusí reklamovat lehce prodřenou hlavici řadící páky (je tu tuším i přímo téma) a vyměnili mi ji za novou.

Editováno: , autor: tttt
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Ahoj, tak jsem měl auto dva dny v servisu - opět :-(

Tentokrát mi vovali, že zjistili prasklou manžetu vnějšího kloubu, HURÁ po problému!!! Auto jsem si dnes vyzvedl a cestou opět vrz vrz!!!! Nic nevyřešili, zacvakal jsem 1.5 tKč, jelikož se na mechanické poškození manžety záruka nevztahuje, OK, jestli byla skutečně prasklá, proti výměně nic nemám... ale problém OPĚT nevyřešen.

Už mě ten originál servis Škoda fakt štve, jinak jsem byl dvakrát v Auto Styl ve Stodůlkách.... Zkusím jiný servis, páč mě to vrzání dosti štve :-(.

Pro představu jsem udělal i video, mobilem, nic moc kvalita zvuku, ale v čase 14 sekund do konce videa je cca dvakrát slyšitelné to vrzání. Kdyby někoho napadlo, co by to mohlo být, prosím napište, jo a dobrý servis ŠA např. v Praze 4 nebo 10 by se taky hodil :-)

http://lachtis.rajce.idnes.cz/Desktop#MOV_0753.jpg

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Abych Vás pánové uklidnil, řeším u svého Golfa, úplně stejný problém s vrzáním přední nápravy. Nakouknul jsem do Vašeho fóra, jestli nejste s řešením problému trochu dál. Mně už měnili tyč stabilizátou a vůbec nikam to nevedlo. Když prší podvozek je krásně tichý ale za sucha je to hrůza. Už jsem to měl v servisu 3x a pěkně mě to s... Samozřejmě nevyřešili nic. Chtělo by to nějakého šikulu mimo autorizovaný servis, který prostě bude "vědět" kam šáhnout. Ty měniči dílů v aut. servisu problém asi nevyřeší.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...