Přejít na obsah

Vrzání přední nápravy


MichalRr

Doporučené příspěvky

tak já včera asi objevil to moje vrzání...šlo mi to pořád jakoby od pravého předního tlumiče z pod-palubky a podlahy, zkontroloval  jsem  a promazal nebo vyměnil úplně všechno co snad šlo a pořád se vracelo....no a včera jsem zjistil že baňka na chladící kapalinu byl totálně uvolněná a poskakovala si tam jak chtěla....tak jsem ji vycvaknul abych jí něčim podlepil co zabrání vibracím a přitom jsem si všimnul, že mám uvolněnej plastovej kanál co v něm vedou  hadice s palivem a ten vibruje a sem a tam a k tomu je z něj vypadnutá hadice zpětného vedení paliva která díky tomu taky vibrovala do kastle, tak jsem to tam nacvakl zpět, kanál přidělal zpět, podložil baňku takovou antivibrační hmotou a zatim je ticho.....ale to se samozřejmě může změnit zase

D4B80295F4E-Motor_1_6_66__77__81__2_0_105__110__135_kW_TDI_CR.thumb.jpg.770206e0b195d3266ecb5fe8a92fc879.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jo to sice je pravda, ale tohle vrzání plastu o karoserii se bude dovnitř přenášet i tak...a uvnitř to dělá prostě neidentifikovatelnej zvuk....tohle moje vrzání z venku nebylo slyšet, jen zevnitř...slyšet jsou třeba ty "puky" že vrznou, ale tohle slyšet nebylo

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 52 minutami, 15degren napsal:

v té části je silná zvuková izolace kvůli motoru, moc tomu nevěřím...

Ty zvuky putuji z tolika mist že se člověk kolikrát i diví. Viz třeba moje drnčení a cinkání palubky zmizelo v okamžiku kdy sem vylepil kapotu motoru tlumivým materiálem a originál izolací co mají standardně jen diesely.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Tak jsem dal svoji octu do servisu. Bohužel se jim podle slov závada neobjevila, oba dny (příjmu i vyzvednutí) byly dost vlhké, takže se to nedokázalo předvést ani mě. Pár dní na to jsem se to ještě kontroloval a nakonec mi  přijde, že vrže asi zadní pravá brzda. Když šlápnu na pedál velkou silou, tak to nedělá ,  ale když jí držím jenom zlehka, tak to  vrže dost. Dneska jsem to zkoušel na jiné oktávii a dělá to tam taky. Tak se obávám, že je to asi normální a že by s tím asi stejně nic neudělali.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja som prezúval pneu a ako bolo dole koleso som namazal bielou vazelínou ..... tyčky stabilizátoru, čapy a silenbloky na ramenách. Po pozorovaní v priebehu asi 4 dní som zbadal zlepšenie. Akože robí to občas stále také cinknutie ale podstatne menej ako predtým a na miestach, kde to vždy cinklo je teraz kľud. Otázka je, ktorá z tých častí s tým má niečo spoločné. Tyčku stabilizátoru som už premazával aj predtým (je pravda, že len tak ako som dočiahol, koleso som nedával dolu, len pri vytočení) ale to nepomohlo vôbec a podľa mňa ani teraz, keď som to poriadne premazal to nemá s tým nič. Silenblok na ramene no neviem neviem. Ja by som to tipoval na ten čap ..... je to možné alebo to je blbosť? .... PS Stabilizačné tyčky mám nové, to odborníci v autorizovanom servise vymenili, že to je ono na 100%, že iné to nemá byť čo :D:D:D )

Editováno: , autor: Radino
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

dnes som bol opäť v servise ohľadom toho cinkania prednej nápravy, konkrétne pravé predné koleso. Tá vazelína nakoniec pomohla len krátkodobo, mám pocit že sa postupne zmila keď pršalo. Dnes rozobrali prednú brzdu, niečo tam dotiahli a premazali, tak som zvedavý. Ale pochybujem, že by to malo súvis s brzdou. Momentálne je mokro tak to nemôžem odsledovať, uvidíme neskôr. Ešte skontrolovali a podoťahovali, čo sa dalo na náprave.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Taky mám stejný problém.. Nicméně i na Fabii II. jsem měl stejný problém.. řešení bylo namazat... Ale vydrželo to tak měsíc... Jak dobře to funguje na Oct III.?

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Ahoj, já jsem to vrzání přední nápravy u své O3 řešil naposledy v 8/2016, kdy mi v ŠA promazali silenbloky v ramenách, tzv. "puky" a do 1/2018 to skutečně vyřešilo problém s vrzáním. Po novém roce se to začalo, opět ten stejný problém, projevovat. Evidentně se ten tuk či vazelína vyplavila a je na čase si to zopakovat...

 

Takže za mne to vydrželo +- rok a půl, což je slušné, ale stejně bych byl radši, kdyby to šlo trvale odstranit....

 

Uvidím, s čím servis přijde, každopádně promazání budu opět požadovat a doufám, že to zabere, teď v zimě to fakt vrže jako stará postel :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já bych jim tou vazelínou promazal prdel a strčil jim tam lešenářskou trubku. Prakticky nové auto a vrže jak stará vrána.

 

Se docela podivuju nad vašim přístupem. "Příprava auta na zimu"... to si nemyslim, je to spíš konstrukční chyba, za kterou by zákazník neměl platil jak debil každou chvíli, kdy se vyplaví vazelína.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jsem také tohoto názoru.. Myslím si, že auto respektive komponenty by měl být dostatečně vyvinuté na to.. Aby se při zimně toto nedělo.. A že tento problém není žádná novinka.. :X což mě osobně štve nejvíce... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...