Přejít na obsah

Propojeni radia s telefonem za pár kaček (handsfree, hudba...)


Doporučené příspěvky

Ahoj,

 

rad bych se podelil o zkusenost s instalaci handsfree do auta.. jelikoz jsem byl z passatu zhyckany tim, jak jednoduche je propojit telefon s autem  a nasledne prehravat hudbu z telefonu do repraku + handsfree tak mi tato vec chybela u me octavie ii.

 

V aute mam radio Stream (ta prvni verze, ktera jeste nepodporuje AUX) a instalace GSM modulu by vysla pomerne draze, tak jsem hledal jine reseni.

 

Napadlo me, ze by mohl existovat nejaky transmitter, na ktery si pripojim telefon a radio naladim na frekvenci transmitteru a vse bude fungovat... a svete div se, ono to opravdu existuje.

 

Koupil jsem Sencor SWM 181.

 

Jen jsem to pichnul do zasuvky zapalovace, nastavil frekvenci 104FM a radio na tuto frekvenci naladil.. jelikoz transmitter ma AUX vstup a je k nemu i kabel na propojeni telefonu (AUX - 3,5mm jack), tak jsem jeden konec kabelu pichnul do telefonu a druhy do transmitteru..

 

veskery zvukovy vystup mi nyni z telefonu (testoval jsem to s iPhone 5) jde do transmitteru a nasledne do radia auta..

 

zkousel jsem z telefonu prehravat hudbu pres Spotify, navigaci i hovory a vse funguje uplne bez problemu..

 

skvel vec je i to, ze transmitter ma take USB vstup, takze zvladne zaroven i nabijet telefon.

 

 

Pokud nekdo resi podobny problem, tak tuhle vec za par stovek muzu jen doporucit.. vyresilo mi to muj problem a usetrim tisice za GSM modul, nove radio a pripadne multifunkcni volat a kopu prace, ktera by na teto stare octavii pri propojeni byla...

 

Z estetickeho hlediska to neni zadna slava, ale to se jeste nejak vyresi a nekam tu vec schovam :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tezko se to srovnava kdyz nevim jak by znel AUX... repraky mam jak predni tak zadni, takze to hraje ze vsech stran, ale auto mam teprve den, takze jsem nezkousel nic jineho nez radio a tohle... zitra vyzkousim CD a uvidim, jak velky rozdil v kvalite zvuku tam je... samozrejme verim tomu, ze pri prenosu pres ten transmitter do radia dochazi k brutalni ztrate kvality...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...