Přejít na obsah

Jaké repráky pro lepší zvuk?


Doporučené příspěvky

Ahoj, mám čtrnáct dnů Rapida Spaceback s rádiem Swing, připlatil jsem za zadní repro a krabičku na USB. Zvuk byl pro mě šok, hodí se tak na dopravní hlášení. Poctivé nastavení korekcí přes CD přehrávač s vloženým audiofilským CD nepomohlo. Z diskuzí jsem pochopil, že v rámci šetření Škodovka nyní montuje repráky na úrovni telefonních sluchátek. Výkon Swingu není marný, pokud je poctivých 20W sinus na kanál, tak by pak mělo stačit vyměnit chrastítka ve dveřích. Pro zkušené, jaké mají rozměry repráky v předních dveří, jsou 165mm? A mám výškové repro taky vyměnit? Když jsem si hrál s korekcema, výškáče mi připadaly taky špatné. Též by mě zajímalo, jestli modely s lepším rádiem mají tak mizerné reproduktory. Děkuji za Vaše názory a tipy.

post-92979-0-28110700-1425337186_thumb.j

Editováno: , autor: manasov
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Ak myslíš ten popis zvuku vážne tak to jednoznačne reklamuj. To čo popisuješ je nepochopiteľné. Prečítaj si toto. Daj na uši slúchadlá, (minimálne Koss Porta Pro) nepočúvať na PC reprákoch!!!, a počúvaj ten záznam. Ak sa Ti bude zdať, že to hrá zásadne inak ako ten Tvoj zvuk tak to fakt vyreklamuj. Stačí, aby Ti zapojili jeden káblik opačne a okamžite sa Ti vytratia basy. Ak v uzavretom priestore pumpujú vzduch dva piesty (v tomto prípade myslené akože repráky) v sto percentnej protifázy (to je ten jeden opačne zapojený káblik) energia vyemitovaná do priestoru sama sebu pohltí a v prípade zvukovej vlny je to práve najmarkantnejšie pri nízkych kmitočtoch, ktoré sú práve nositeľom najväčšej akustickej energii. Ak to hrá tak ako to je nahraté, alebo približne podobne a stále si stojíš za svojim, zaručujem Ti, že problém nájdeš medzi sedadlom a volantom.

Na všetko, okrem hip-hop-u, je sériová zostava veľmi dobrá. Uznávam ale, že rôzne audio auto tunning show sú silný marketingový nástroj, až na to, že ich hlavná filozofia je založená na lži. V aute sa dá urobiť rôzny zvuk, ale o skutočnom HI-FI nemôže byť v žiadnom prípade ani reč. Mám taký pocit dokonca, že aj slovko STEREO je niekedy príliš silné. Je to len zvuk, ktorý vytvára kulisu na spríjemnenie dlhej cesty.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No ja zadne nemam a pocujem ze to aj s prednymi hraje na ho***. Ale naco som prisiel, ze u Maca123 to hraje lepsie ako u mna. A teraz dilema, swing co mam ja ho*** radio oproti RCD510? Alebo moj Rapid r.v. 2012 ma na ho***repraky a vy potom setci mate lepsie? Kua mam vymenit aj predne repro alebo menit radio a domontovat zadne repro...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Problem je vyrieseny! Predne hov*o made by skoda repro isli do <> namiesto nich ground zero gztc 165 tx, zadne neboli aj tam som drbol ground zero gztc 165 tx, vsetky dveri vytlmene, stalo to setko 400€, na rade pojde swing do <>

Takze vysledok je taky ze zvuk je teraz naozaj zvuk, to treba pocut a ten co tvrdi ze oem repro hraju dobre chodte k usnemu!

6058d00dd4677f704183c80560d54f59.jpg

Kedze uz tapacir bol dole to sa neda neokomentovat a mimochodom nech sa paci kvalitna lakernicka praca vyroby z mladej boleslavy, hnus!

c7695dd85a69decdfb4d2fe1664ded2c.jpg

Editováno: , autor: Temik.sk
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Po dlhšej dobe som mrkol na toto vlákno a čítam aj vidím veľmi zaujímavý údaj. Píšeš, že origo repráky sú 135mm. V inom vlákne, kde miklísek rozoberá montáž zadných reproduktorov, ukazuje presne tieto isté repráky, ktoré sa dajú ako samostatná sada dajú kúpiť v HT car system, a tam sa hovorí o 165mm. Kde sa teda stala chybička? Vlastne všade sa hovorí o 165-kách. 135-ky boli tuším vo Fabkách.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

165 s uskama za co sa uchytavaju, skutocny priemer samotneho repro 135 pretoze som ich zmeral. to co pisu na nete pravdepodobne montazny rozmer...a naozaj ze velkym pismom na zadnej strane reprakov made in china...a este su papierove a vyskace su plastove...riadny lacak skoda by sa mala uprimne hambit

Editováno: , autor: Temik.sk
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...
  • o 2 týdny později...

Takže na tvoje doporučenie použitých repro som realizoval zatiaľ predné dvere. Odvŕtané tie Made in China repro, odstránené výšky. Našroubované MDF podložky MDF-D.14, namontované repro Groud Zero 165TX aj s výhybkami. Pod MDF podložky išla tesniaca penová páska Sinus live DBW o hrúke 3mm a šírka pásky je 5 mm, taktiež aj nalepená na rámik reprákov zospodu. Repro našroubované na predvŕtané otvory 3mm do MDF podložiek samorezkami 4 mmx16 mm. Kabeláž upevnená na pôvodnej kabeláži vo dverách aj s výhybkami páskou. Tlmenie dverí fóliou som nerobil žiadne. Zvuk 100:1 oproti pôvodným China, PVC tapacírunk ani nezavrčí, nerezonuje.  Rádio zatiaľ pôvodné Swing, nedarí sa mi zohnať Bolero. Do zásoby som si dopredu kúpil 10x úchytka na tapec za 0,70.- EUR/ks a úchytky výšok čierne za neuveriteľných 4,06.- EUR/2 ks !!! Odlomil som jednu bielu na tapeci a obidve čierne na paneli výšok. A to bolo vonku 35:) Pouvažujem ešte o zadných repro, podložky mám., Repro nie je problém objednať z KE. Pozor na polaritu zapojenia kabeláže. Na pôvodných repro sú 4 káble,ale sú prepojené paralelkou na konektore pôvodných repro. Označená polarita je na pôvodných repro.

Editováno: , autor: touareg3
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...