Přejít na obsah

Chip tuning 1,9 TDI 96 kw


Fabulito

Doporučené příspěvky

Ahoj nemáte někdo už praktickou zkušenost s čipováním 1,9 TDI 96 kw na vyšší výkon? Brouzdám po netu už hodnou chvíli a narazil jsem na spoustu firem, nejdřív sem vyřadil ty co vypadaly podezřele a nechal sem si jen ty co se holedbaj tím, že to už dělaj fakt dlouho a poctivě... (ale věř tomu...) :)

pak se to ještě liší o kolik to čipnou a nejvíc je mi sympatická firma co sama nabízí dokonce zvýšení na 134 kw (http://www.sportmotor.cz/index3.htm) ale sama tam prohlašuje, že to nedoporučuje, protože by pravděpodobně odešla převodovka a spojka...

Nicméně doporučuje úpravu na 122 Kw což mi přijde slušný... a dokonce maj na to trvalou slevu za 9.900,-

Jestli máte někdo tenhle motor čipnutej jako že bych se vsadil že jo :-D

tak dejte vědět vaše zkušenosti.

díky moc

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nechal jsem jej ve 20.000km čipnout na ca 120kw. Dělali mi to přímo ve škodováckém servise a nazývali to úpravou řídící jednotky B)

Nalítal jsem s tím už 21.000 a bez problémů. A paráááda :D

Taky jsem to nejdřív studoval na webu, ... v servise mi vysvětlili, že těch 120kw je tak max. na spojku.

Znám firmu co si koupili Superby 74kw a u těch to prej nejde, páč je tam snad menší spojkové obložení a to navýšení výkonu by to nepřežilo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky za info... na těch jejich stránkách právě taky píšou něco o tom, že bezpečné zvýšení výkonu je max. cca o 20%-30% oproti serii a pak už je to právě o spojku a převodovku..

No tak do toho jdu teda taky...

Ještě malej dotaz za kolik ti tu úpravu nabídli?

Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

TAk už to tam mám... Musím říct, že jsem moc spokojenej s firmou Sportmotor. Opravdu vše klaplo tak jak sme byli domluvený. Za 15 min sem odjížděl a nestačil se divit.

Čekal sem, že to pojede líp, ale to jak to jede sem si představit neuměl :D

Subjektivně se mi zdá, že se celkově zlepšila křivka výkonu a táhne to plynuleji už prakticky od volnoběžných otáček. (dřív měl trošku problém při rozjíždění, kdy člověk musel přidat trochu víc plynu než u jiných TDI - jinak chcípal potvora)

Taky mi přijde, že se ztišil a dokonce ani nepozoruji nějaký velký nárůst spotřeby. Je pravda, že to mám chvíli a nejel sem s ním nikam dál, takže to ještě uvidíme.

No sem moc spokojenej a všem zatím můžu doporučit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Môžem len potvrdiť dobré skúsenosti s firmou Sportmotor. Dával som si u nich upraviť Octávku pred vyše rokom - max.spokojnosť. Auto skvele akceleruje.

Chystám sa na kúpu Superba - určite Sportmotor zase navštívim. (Vyplatí sa mi kvôli tomu prísť 500 km zo Slovenska! Kvalita a serióznosť za to stojí !

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Mám Superb čipnutý z 96 kW na 122 kW od SPORTMOTORU, skutečný výkon a kroutící moment jsem neměřil, ale subjektivně jsem velmi spokojen. Dokonce (možná je to ale způsobeno zaběhnutím motoru, nevím) klesla průměrná spotřeba cca o 0,7 l . Je to už celkově čtvrté auto, které od nich mám čipované (z toho druhé TDI) a zatím vždy a vše o.k. Cena vyšší (kolem 15 kKč s DPH?), ale fakt dobré zkušenosti.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 9 měsíců později...

měl bych dotaz na všechny co tady maj čipnutý TDI... asi bych si to nechal dělat ve škodovce (kdyby už) ikdyž si to nejspíš dělat nebudu ale když jo tak jak to vypadá s tím černým dýmem za autem při rychlejším rozjezdu? a pokud mě rozum nevede špatnym směrem tak ti co hlásí že jim klesla spotřeba o něco tak to je díky tomu že to zjistili při stejnym stylu jízdy jako před čipem a ti co hlásí že jim malinko stoupla to hlásí po zkoušení 0-160-0? :) myslel jsem si totiž by by spotřeba měla malinko klesnout spíš než stoupnout u tdi....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...
měl bych dotaz na všechny co tady maj čipnutý TDI... asi bych si to nechal dělat ve škodovce (kdyby už) ikdyž si to nejspíš dělat nebudu ale když jo tak jak to vypadá s tím černým dýmem za autem při rychlejším rozjezdu? a pokud mě rozum nevede špatnym směrem tak ti co hlásí že jim klesla spotřeba o něco tak to je díky tomu že to zjistili při stejnym stylu jízdy jako před čipem a ti co hlásí že jim malinko stoupla to hlásí po zkoušení 0-160-0? :) myslel jsem si totiž by by spotřeba měla malinko klesnout spíš než stoupnout u tdi....

No podle mě je jedno kde si to necháš čipnout, protože znám pár kamarádů, kteří zarytě tvrdí, že zrovna ten jejich kontakt je ten nejpovolanější a že jsou spokojení a jinde by si na to nenechali šahat... ;) Asi jde o to jaký má člověk štěstí a trochu toho zdravýho rozumu a taky reference.

Já už čipnutým Supem jezdím přes rok a co se týká spotřeby v tom mám jasno.

Jestliže jezdíš stejným stylem jako před čipnutím (tzn. normálně žádný extrém) tak je spotřeba tak nějak stejná možná o chlup chlupínek nižší, no a když začneš občas využívat výkonu celýho motoru (proč by sis to jinak nechal čipovat že) tak spotřeba cca o litr vyletí oproti normálu.

Jezdím z 90% po Praze možná i 100 km denně a jezdím v průměru kolem 7 l nafty

No a teď k tomu kouři... bohužel tohle já pozoruju a pěkně mě to štve (slušně řečeno) :aggressive: že to fakt hulí... sice žádnej extrém jak nějaký starý rádoby votuněný diesly ale hulí dost, hlavně když na to fakt šlápneš tak je i viditelnej černej mrak ve zpětným zrcátku. Tohle by šlo ještě přežít, ale nejvíc mě štve, že tak cca po týdnu kdy je čistý auto začne bejt zadek celej vočazenej... prostě z toho lítaj saze

Určo je to tím, že tam mám dvojitou koncovku výfuku rovně a starší diesly je maj vždycky nasměrovaný dolů...to až ty nový s DPF apod. je maj taky rovně a nečadí..

Závěrem když to shrnu tak sem s čipnutím spokojenej protože subjektivně to jak to teď táhne je famózní, spotřeba ok, spolehllivost ok jen to dýmení a vočazená prdel... bohužel jsou slabší

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

měl bych dotaz na všechny co tady maj čipnutý TDI... asi bych si to nechal dělat ve škodovce (kdyby už) ikdyž si to nejspíš dělat nebudu ale když jo tak jak to vypadá s tím černým dýmem za autem při rychlejším rozjezdu? a pokud mě rozum nevede špatnym směrem tak ti co hlásí že jim klesla spotřeba o něco tak to je díky tomu že to zjistili při stejnym stylu jízdy jako před čipem a ti co hlásí že jim malinko stoupla to hlásí po zkoušení 0-160-0? :) myslel jsem si totiž by by spotřeba měla malinko klesnout spíš než stoupnout u tdi....

No podle mě je jedno kde si to necháš čipnout, protože znám pár kamarádů, kteří zarytě tvrdí, že zrovna ten jejich kontakt je ten nejpovolanější a že jsou spokojení a jinde by si na to nenechali šahat... ;) Asi jde o to jaký má člověk štěstí a trochu toho zdravýho rozumu a taky reference.

Já už čipnutým Supem jezdím přes rok a co se týká spotřeby v tom mám jasno.

Jestliže jezdíš stejným stylem jako před čipnutím (tzn. normálně žádný extrém) tak je spotřeba tak nějak stejná možná o chlup chlupínek nižší, no a když začneš občas využívat výkonu celýho motoru (proč by sis to jinak nechal čipovat že) tak spotřeba cca o litr vyletí oproti normálu.

Jezdím z 90% po Praze možná i 100 km denně a jezdím v průměru kolem 7 l nafty

No a teď k tomu kouři... bohužel tohle já pozoruju a pěkně mě to štve (slušně řečeno) :aggressive: že to fakt hulí... sice žádnej extrém jak nějaký starý rádoby votuněný diesly ale hulí dost, hlavně když na to fakt šlápneš tak je i viditelnej černej mrak ve zpětným zrcátku. Tohle by šlo ještě přežít, ale nejvíc mě štve, že tak cca po týdnu kdy je čistý auto začne bejt zadek celej vočazenej... prostě z toho lítaj saze

Určo je to tím, že tam mám dvojitou koncovku výfuku rovně a starší diesly je maj vždycky nasměrovaný dolů...to až ty nový s DPF apod. je maj taky rovně a nečadí..

Závěrem když to shrnu tak sem s čipnutím spokojenej protože subjektivně to jak to teď táhne je famózní, spotřeba ok, spolehllivost ok jen to dýmení a vočazená prdel... bohužel jsou slabší

mno právě s tím filtrem co maj ty novější diesely by to asi už bylo dobrý... známej má RS TDI a nechá si to čipnout.. tam už tenhle fltr jak všichni víte je tak počkám co mu to udělá... díky za info!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No a teď k tomu kouři... bohužel tohle já pozoruju a pěkně mě to štve (slušně řečeno) :aggressive: že to fakt hulí... sice žádnej extrém jak nějaký starý rádoby votuněný diesly ale hulí dost, hlavně když na to fakt šlápneš tak je i viditelnej černej mrak ve zpětným zrcátku. Tohle by šlo ještě přežít, ale nejvíc mě štve, že tak cca po týdnu kdy je čistý auto začne bejt zadek celej vočazenej... prostě z toho lítaj saze

Určo je to tím, že tam mám dvojitou koncovku výfuku rovně a starší diesly je maj vždycky nasměrovaný dolů...to až ty nový s DPF apod. je maj taky rovně a nečadí..

Závěrem když to shrnu tak sem s čipnutím spokojenej protože subjektivně to jak to teď táhne je famózní, spotřeba ok, spolehllivost ok jen to dýmení a vočazená prdel... bohužel jsou slabší

Musím říct, že se někdy nestačím divit, jaká bezohledná h*vada chodí/jezdí mezi námi...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Musím říct, že se někdy nestačím divit, jaká bezohledná h*vada chodí/jezdí mezi námi...

proč to říkáš?

Protože rád nazývám věci pravými jmény. Úmyslně rozštelovat motor tak, aby produkoval oblaka sazí, to mi rozum opravdu nebere. Zvlášť pokud dotyčný jezdí 90% po Praze, tedy se nesutále rozjíždí v obydlené oblasti. To je jednoduše neodpustitelný zločin a ničení zdraví lidem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdar a sílu!

Zkus zakázat kouřit všem lidem na veřejnosti a možná to s tím zdravím bude ještě lepší. A nesolme. A moc neslaďme. A moc nechlastejme. A zrušme tepelné elektrárny. A zakažme lidem na vesnicích topit uhlím. A vlastně - jezděme všichni na kolech...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jenze ono je chipovani a chipovani, znamej co chipoval kamosovi FARS tak s tebou sedne do auto a zepta se te jak to chces, jestli aby to tahlo od spodu ci to melo silu na hore, hulilo , nehulilo, takze v dusledku s nim jezdis cca hodinu a on meni hodnoty az do te doby dokud to je pro tebe super, takze se da i nachipovat bez toho aby to hulilo. jinak ja mam 96KW a na chip seru, preci jenom je to auto limuzina a ne zavodak, Oktavku jsem mel chipnutou z puvodni 110ky na nejakou cca 165, s tim ze tam nacpal nekdo jeste jine vstriky jinou vaha a dalsi blbosti co tam nemec mel, ale pri plnem si za mnou mohl kostatkem zametat saze. ale zase to tahlo od 1500 az do plnejch otacek bez toho ze by to nekde povadlo

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nechápu ty hustýýý týpky v čiplých TDi, kteří se pak ještě chlubí, že jezdí z 90% po Praze :feve: asi potřebujou mít hustej vodpich na světlech či co fuck

jo jo, TDi je v ČR POJEM a ještě když si do toho na Prahu hodíš hustej čip tak to jede teprv jak zpraku :feve: aby si nemusel volat na ten vejfuk kominíka,když to tak sazí lol

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nechápu ty hustýýý týpky v čiplých TDi, kteří se pak ještě chlubí, že jezdí z 90% po Praze :feve: asi potřebujou mít hustej vodpich na světlech či co fuck

jo jo, TDi je v ČR POJEM a ještě když si do toho na Prahu hodíš hustej čip tak to jede teprv jak zpraku :feve: aby si nemusel volat na ten vejfuk kominíka,když to tak sazí lol

Prave ze PD motory maji velky zatah kolem 1800 otacek takze na popojizdeni uplne idealni.Ja upravuji softem PD96kw na 125kw to je rozumna mez kdy to nekouri a nema to negatovni vliv na motor..Kdo by mel zajem tak TDi.upravy@email.cz Editováno: , autor: TDIfun
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Docela se bavím, je to asi jako se vším. Jestli se nemýlím, tak většina lidí (evidentně ne všichni) co sem choděj na tyhle stránky jsou fandové do aut a především do škodovek. To že sem si svýho supa upravil odráží můj individualismus a to že se chci něčím odlišovat a především, že to auto není pro mě jen obyčejným přibližovadlem (jako pro většinu lidí), ale koníčkem a mám výbornej pocit, když to auto hezky vypadá a dobře jede. Není sporu o tom, že TDI 96 kw jede dobře i v serii, ale čipnutý to je ještě daleko lepší. Takže nechápu proč se tu někdo rozčiluje, že má někdo čipnutý auto v Praze.... to běž na stránky www.ecomobil.cz a tam se můžeš plně vyjadřovat k ekologii! lol

To že z valný většiny jezdím po Praze ještě neznamená, že občas nejedu mimo Prahu o víkendech a třeba dovolené (léto a zima) kdy potenciál auta naplno využiju (dobře ne naplno, ale svezu se dosytosti) Německo dálnice, Rakousko - horský pasy atd. paráda...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Docela se bavím, je to asi jako se vším. Jestli se nemýlím, tak většina lidí (evidentně ne všichni) co sem choděj na tyhle stránky jsou fandové do aut a především do škodovek. To že sem si svýho supa upravil odráží můj individualismus a to že se chci něčím odlišovat a především, že to auto není pro mě jen obyčejným přibližovadlem (jako pro většinu lidí), ale koníčkem a mám výbornej pocit, když to auto hezky vypadá a dobře jede. Není sporu o tom, že TDI 96 kw jede dobře i v serii, ale čipnutý to je ještě daleko lepší. Takže nechápu proč se tu někdo rozčiluje, že má někdo čipnutý auto v Praze.... to běž na stránky www.ecomobil.cz a tam se můžeš plně vyjadřovat k ekologii! lol

To že z valný většiny jezdím po Praze ještě neznamená, že občas nejedu mimo Prahu o víkendech a třeba dovolené (léto a zima) kdy potenciál auta naplno využiju (dobře ne naplno, ale svezu se dosytosti) Německo dálnice, Rakousko - horský pasy atd. paráda...

Klidně si auto upravuj, ale měl bys dodržovat alespoň základní pravidla včetně pravidel slušnosti. Mně nevadí, že máš čipnutý auto. Mně vadí, že ho máš čipnutý tak, že ničí zdraví ostatním lidem a to jen kvůli Tvému potěšení. Na tohle prostě nemáš právo. A tenhle můj názor nemá nic společného s ekologickým fanatismem, tohle je elementární lidská slušnost. Až budeš mít dítě s těžkým astmatem mj. kvůli takovým "chytrákům", jako jseš Ty, tak si povíme víc. A nebo až Ti diagnostikují rakovinu plic.

Já osobně, kdybych toužil po autě, který "jede", tak si ho prostě koupím. A ne že si koupím auto, který "nejede" a to pak nechám načipovat. Připadal bych si podobně trapně, jako bych na kastli rezavýho favorita nalepil spojléry a sportovní vejfuk a udělal z něj závodničku. Buď na to mám nebo na to nemám. Nebudu si hrát na něco, na co nemám. Bo bych vypadal jako mamlas a byl bych lidem pro smích. Zvlášť s oblakem sazí za prd*lí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Docela se bavím, je to asi jako se vším. Jestli se nemýlím, tak většina lidí (evidentně ne všichni) co sem choděj na tyhle stránky jsou fandové do aut a především do škodovek. To že sem si svýho supa upravil odráží můj individualismus a to že se chci něčím odlišovat a především, že to auto není pro mě jen obyčejným přibližovadlem (jako pro většinu lidí), ale koníčkem a mám výbornej pocit, když to auto hezky vypadá a dobře jede. Není sporu o tom, že TDI 96 kw jede dobře i v serii, ale čipnutý to je ještě daleko lepší. Takže nechápu proč se tu někdo rozčiluje, že má někdo čipnutý auto v Praze.... to běž na stránky www.ecomobil.cz a tam se můžeš plně vyjadřovat k ekologii! lol

To že z valný většiny jezdím po Praze ještě neznamená, že občas nejedu mimo Prahu o víkendech a třeba dovolené (léto a zima) kdy potenciál auta naplno využiju (dobře ne naplno, ale svezu se dosytosti) Německo dálnice, Rakousko - horský pasy atd. paráda...

Klidně si auto upravuj, ale měl bys dodržovat alespoň základní pravidla včetně pravidel slušnosti. Mně nevadí, že máš čipnutý auto. Mně vadí, že ho máš čipnutý tak, že ničí zdraví ostatním lidem a to jen kvůli Tvému potěšení. Na tohle prostě nemáš právo. A tenhle můj názor nemá nic společného s ekologickým fanatismem, tohle je elementární lidská slušnost. Až budeš mít dítě s těžkým astmatem mj. kvůli takovým "chytrákům", jako jseš Ty, tak si povíme víc. A nebo až Ti diagnostikují rakovinu plic.

Já osobně, kdybych toužil po autě, který "jede", tak si ho prostě koupím. A ne že si koupím auto, který "nejede" a to pak nechám načipovat. Připadal bych si podobně trapně, jako bych na kastli rezavýho favorita nalepil spojléry a sportovní vejfuk a udělal z něj závodničku. Buď na to mám nebo na to nemám. Nebudu si hrát na něco, na co nemám. Bo bych vypadal jako mamlas a byl bych lidem pro smích. Zvlášť s oblakem sazí za prd*lí.

tak to sorry, obvykle mě tyhle komentáře nechávaj chladným, ale to co tady píšeš mi připadá, že seš přesně ten jeden trapka z těch kdo má rezavýho favorita a slintá na pěknejma autama..... jinak nechápu to co tu píšeš... co tu vlastně děláš??? Proč sem lezeš když seš rozumbrada co tu arci všechno kritizuje, když se ti nelíbí upravený auta...

víc už tě komentovat asi nemá smysl

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak to sorry, obvykle mě tyhle komentáře nechávaj chladným, ale to co tady píšeš mi připadá, že seš přesně ten jeden trapka z těch kdo má rezavýho favorita a slintá na pěknejma autama..... jinak nechápu to co tu píšeš... co tu vlastně děláš??? Proč sem lezeš když seš rozumbrada co tu arci všechno kritizuje, když se ti nelíbí upravený auta...

víc už tě komentovat asi nemá smysl

Já si nevšiml, že je to tu vyhrazeno pro duševně zaostalé tuzery s oblakem sazí za prd*lí... Je to napsané někde v podmínkách fóra? Já si ničeho takového při registraci nevšiml.

Pokud to stále ještě nechápeš - jsou úpravy a úpravy. Některé jsou super, některé jsou věcí vkusu, některé jsou zbytečné... Dokud majitele auta těší a neubližují ostatním, je to jen jeho věc. Ale pak jsou úpravy nebezpečné, což je zrovna právě ta Tvá, kdy pro vlastní potěšení uděláš ze svého auta zdraví a životu nebezpečnou továrnu na saze. Nebo různé úpravy světel, dodatečné amatérské montáže xenonů a podobně. A to už jsou úpravy, se kterými žádný slušný a inteligentní člověk souhlasit nemůže. Byť má jinak úpravy aut rád.

Jo a jezdím Supem 2.8 V6 Elegance. Když hezky poprosíš, tak Tě možná někdy svezu... ;-) Nejdřív mi ale umeješ ty svoje saze.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...