Přejít na obsah

Chip tuning 1,9 TDI 96 kw


Fabulito

Doporučené příspěvky

  • o 3 měsíce později...
  • o 4 měsíce později...

Absolutně všechna čipovaná auta, která v sérii nekouřila po načipování přímo hulí. Je to dáno tím, že výkon není ze vzduchu ale z nafty. Není tedy možné spotřebovat míň nafty a víc tahat. Prostě se zázraky nedějí. A dát 10 tisíc za to, že motor zákonitě odejde dříve pro subjektivní pocit výkonu je uhozená zábava....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak pokud to chipuje nejakej jouda z horní dolní, tak to je jasný, pokud někdo kdo tomu rozumí, tak to nehuli a spotřeba se při klasickým jízdním stylu stáhne, když tomu slapes na krk, tak ale taky neleti do výšin, už jen tím, že ti turbo začne tlačit u nižších otáček, tak to nemusíš pak vytáčet do 4 tisíc a rázem máš spotřebu nižší

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Ahoj. To zvyšenie vykonu pri Supe 1 96kw AWX ma uz velmi dlho zaujima, ale bál som sa ho, lebo mam 260 tis km a Turbo od novoty a EGR ZASLEPENE 4 roky.. tak som sa bál aby ho tá zmena v RJ neodpalila. Teraz moj problem, auto začalo padať do nudzoveho rezimu vždy keď prekročim 120 km/h prestane turbo tlaciť... je to nechutne na tak tažke auto.

Hodil som to aj na VAG a ukazalo to len chybu ktorú poznáme všetci :

 

1 Fault Found:
17965 - Charge Pressure Control
            P1557 - 35-00 - Positive Deviation
Readiness: 0 0 X X X

(regulace plniciho tlaku-mez prekročena)

 

Neviem to iste, ale už som mal problem ze mi unikal tlak vzduchu no vždy to bolo počuť a dalo sa to lahko najsť, teraz mam tušim len 2 možnosti VAHA VZDUCHU alebo REPAS TURBA.......a potom to chcem hned chipnuť aspon na 160hp. Poradte prosim niekto kto to zažil na AWX motore

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hmm tak toto je škoda, lebo budem musieť ísť do servisu nakolko nemám garáž aby som ho mohol v klude vybrať. Ešte ta váha by sa dala.....Haa a pozor zabudol som, že mám namiesto klasického filtru športový green filter a auto mi začalo prenášať dosť silné vybracie do radiacej páky....tu som celú vymenil za novu, lebo to stojí do 30e v škodovke, ale aj tak sa to len obmedzilo, ale neprestalo a vraj mám silen bloky na motore a prevodovke dobré tak neviem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dvouhmota...

A turbo si vyndáš i na chodníku...

 

Ale ja mam menenu komplet prevodovku z 2007 supa a spojka isla uplne nova komplet a nabehal som cca 30tis na tej spojke....vybracie zčínaju na cca 2000 otackach a koncia niekde pred 3000 hlavne ked je olej v prevodovke zohriaty (idem ho teraz menit, lebo je tam castrol a chcem nieco ine, skusenost zo zimy) a este ked pridam tak sa hybe paka ale to sa da nejako doladit sa mi zda, lebo som ju v servise pomahal menit a nastavoval mi to kamos ako som chcel.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No však jo, ona se možná měnila spojka, ale ne dvouhmota.

V sadách nebývá a je docela drahý špás. To, co popisuješ je příznak špatné dvouhmoty

Stojí asi tak stejně, resp. více, než celá spojková sada (lamela, ložisko, přítlačák)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No však jo, ona se možná měnila spojka, ale ne dvouhmota.

V sadách nebývá a je docela drahý špás. To, co popisuješ je příznak špatné dvouhmoty

Stojí asi tak stejně, resp. více, než celá spojková sada (lamela, ložisko, přítlačák)

 

Ta dvojhmota je nová sice sada LUK ,ale nová. Osobne som kupil komplet sadu (lamela,pritlacny,ložisko a dvojhmota)Menil mi ju kamoš čo sa mi stara o všetky auta ktore používam. Len pokial je to "setrvačník" tak mam smolu a nedá sa už reklamovať, budem musieť kupiť novy, viem že je drahy lebo toto bude už 2 meneny.

Jedno mi ale nejde do hlavy....ked pretym som mal prevodovku GGB a teraz FHN co su vlastne rovnake prevodovky tak v tabulke je písane že maju mat 240 mm spojku a tym padom aj dvojhmotu...prečo potom je všade braný do uvahy len kod motora??.....AWX....a 240 mm spojky idu na 6 stupnove prevodovky....mam v tom chaos.

Editováno: , autor: JS65
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 9 měsíců později...

Přečipovat na cca 400 Nm je pro spojku trest smrti. Na to není stavěná a nějakých 13000 Kč + práce třeba na 50000 km se mi nezdá jako dobrý nápad. Viděl jsem u přečipovaného auta úplně modrou spojku a vytečené mazivo z pružiny dvouhmoty.

Jednohmota se nedoporučuje pro zvýšené vibrace a po zkušenostech s prasklou klikou.  Jestli to někomu za to stojí, tak to tedy nevím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nedělej tu bububu Peťo. :kol-29:  Tys zas někde něco viděl a už maluješ čerta na zeď! Všechno je to o průběhu točivého momentu, výkonu a hlavně na úpravci, kterej tomu rozumí a ví co dělá. V neposlední řadě samozřejmě na řidičovi. Bezmozek odpálí spojku na novým autě i za 20tis km.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

Problém čipování se vlastně vyřešil sám. Známý pracuje na STK a už od ledna tohoto roku vyhodil 5 aut s přečipovaným motorem. Zjistili zásah do ŘJ bez osvědčení autorizovaného servisu a STK se nekonala. Teď už jen autorizované servisy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to čipovali někde u Pepíka Vomáčky od sousedovic Aminy.

Profesionální chip se provádí tak, že ho běžnou diagnostikou nezjistíš (takovou mají i na STK). Přepisují se data v ř.j.. A aby někdo zjistil zásah do ř.j. musí znát veškerá původní data, která jsou ale různá kus od kusu.

Dále: zásah do ř.j.  si může každý udělat sám, jak potřebuje a ne jen autorizovaný servis. Je to v rozporu se zákony a právem svobodné vůle zvolit si svůj servis, kam budu vozidlo dávat. Platí pouze to, že to nesmí ovlivnit technický stav natolik, aby vozidlo bylo nezpůsobilé (platí hlavně na emise). Ten tvůj technik přesně dosáhnul toho, do čeho v dnešní době tlačí lidi. Aby všichni chodili do autorizovaného servisu.

Navíc dnes už některé profesionální firmy dají na chip razítko s tím, že ručí za svojí práci a to i při prohlídce na STK. Dokoce se pracuje i na tom, aby mohli provádět zápis do TP

Nakecal Ti pěkné blbosti ten technik...

Editováno: , autor: SUP1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...