Jump to content
jaho

Couvací kamera a columbus

Recommended Posts

Dobrý den,

Chci se zeptat, zda někdo nemá zkušenosti se zapojením TV tuneru + koncernové couvací kamery (1K9 980 551?). namontoval jsem do Sup II. kombi, r.v. 2011 a nechce to spolu chodit. Pokud byla jen kamera, tak to fungovalo, nyní po přidání originál TV tuneru mi nechce zobrazovat, na Columbusu jsou pouze šmouhy. :help: Děkuji.

Co vím,tak pokud máš pouze kameru,nepotřebuješ k ní ŘJ,pokud máš už TV tuner,potřebuješ k ní jednotku

přesně tak, pokud má auto TV tuner, tak potřebuje kameru s jednotkou, video kabel pak jde z TV do RJ kamery a pak do navigace

víceméně to jde jen do combi, u krátkého je problém s umístěním, klasicky do madla to tam nejde

Dobrý den,

Chci se zeptat, zda někdo nemá zkušenosti se zapojením TV tuneru + koncernové couvací kamery (1K9 980 551?). namontoval jsem do Sup II. kombi, r.v. 2011 a nechce to spolu chodit. Pokud byla jen kamera, tak to fungovalo, nyní po přidání originál TV tuneru mi nechce zobrazovat, na Columbusu jsou pouze šmouhy. :help: Děkuji.

kde jsi sehnal ten TV tuner? pokud to není tajný :-)

... a prozradíš, co bylo potřeba nakonec udělat a na kolik to vyšlo? Prozatím mám Amundsena a plánuji dát Columbuse, pokud možno i TV tuner a rád bych i tu couvací kameru... Btw mi tím asi padne i záruka, že?

Díky,

Petr

Neměl by někdo označení kamery, kterou lze připojit přímo ke Columbusovi bez ŘJ? Jedná se mi teda o OII.

víceméně to jde jen do combi, u krátkého je problém s umístěním, klasicky do madla to tam nejde

Zajimalo by me jak se ty madla lisi a jestli je nejaka moznost jak provozovat kameru s kratkou verzi Superbu.

To je pech, protoze bych to videl, ze identicke radio pouziva passat RCD510 a tam to jde... njn škoda nejni VW

Jaká je nejlevnější varianta dodělání kamery k navi columbus co se tyká materialu ? Co je pptřeba dík :-)

Chcem sa opytat, kadial ste tahali kabel k autoradiu od zadnej kamery. Mam uz kameru namiesto podsvietenia znacky a kabel mam v zadnom stlpiku.

Kam vsak potom?

Edited by r_e_n_e

Ahoj Všem,

existuje nějaká origo parkovácí kamera s madlem na otevírání kufru, která by šla dát do SUPII bez nějakých úprav karoserie atp.? Prostě vyměnit kus za kus a zprovoznit kameru? Mám el. otevírání kufru...

Díky za rady

Diky za tip.

Par neoriginalnich vyrobku jsem uz na aliexpressu videl, ale tato varianta je snad ze vsech nejosklivejsi, bez urazky.

Me se varianta krytka SPZ osvetleni a kamera mimo se mi vubec nelibi. To uz radsi pulenou krytku na osvetleni a ve druhe pulce kamera.

Nezkousel nekdo spis variantu vymeny orig madla s kamerou z nejakeho vozu od VW, pokud tedy na SII pasuje? 

Kazdopadne jeste jednou diky za tip.

No povodne som chcel tuto:

http://www.ebay.com/itm/Rear-View-Camera-for-Skoda-Fabia-Octavia-Tour-Roomster-Reverse-Park-Backup-Cam-/300847733770?hash=item460bec1c0a

dole vpravo

Ale ked dosla, tak som zistil, ze mi nevojde do otvoru a este aj ukazovala chybu ziarovky....

Pozeral som ich asi 10 a vsetky mi nesedeli do otvoru.

Zistil som, ze jedine tato hore pasuje...

Nemam rad komplikovane a predrazene veci...

Edited by r_e_n_e