Přejít na obsah

Couvací kamera a columbus


Doporučené příspěvky

Tak to máš dobrý... Já už mám také úspěšně nainstalováno (už chápu proč většina chce za namontování takové peníze). Tahání kabelů přes celé auto je neskutečné... (pokud už má člověk "grif" tak to jde líp, to je jasné), ale jinak je to práce na celý den. 

 

V kostce pro ostatní kdo chtějí dodělat kameru (origo z VW v madle):

 

- bez pěkné frézky bych se do toho vůbec nepouštěl (nutnost pro zvětšení otvoru pro madlo s kamerou)

- protahování kabelů přes celé auto (aby to nějak vypadalo je taky zážitek...hlavně přes kufrové dveře, nebo přístrojovku k rádiu

- měl jsem origo VW kabeláž a stalo se mi, že konektor do RNS 510 jsem musel mírně upravit, protože nešel přes pojistku dotáhnout k radiu a zaaretovat... jestli se dělalo více typů, pro škoda a VW?? nevím...

 

Výsledek ?! Funguje to..., ale stejně se při couvání na to nedívám =D , ale je pravda, že když couvám k autu nebo k nějaké překážce, tak hezky vidím kolik tam mám opravdu místa i vzhledem k signalizaci senzorů...

 

Ale zvládl jsem to...=D

 

Kdyby někdo chtěl radu, klidně mi napište....

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Montaz natazeni kabelu je sranda. Nejvetsi boj je ten husi krk patejch dveri. Otvor jsem vzal flexou ty delsi strany vodorovne potom do krize a ty kratsi hrany ohnul opiloval a doupravil pilnikem. Srovnal jsem prolis aby nove madlo sedelo celou plochou aby tam neteklo a poradne osetril barvou a lakem.  Pak uz se jen protahnout kabelaz podel hlavniho svazku az k navi. Nakodovani je sranda ale ta uprava sw uz chce nekoho kdo to umi a je na to vybavenej.

Kdybych nechtel verzi s aktivni trajektorii tak uz bych taky fungoval. Ale v nedeli uz to pojede :)

Editováno: , autor: acek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo to je pravda, ten husí krk to bylo taky něco :-D 

 

Já měl taky možnost s trajektorií nebo bez, ale pak jsem si říkal, že to natečení čar není tak důležitý a musím říct, že mi to takhle stačí.

 

Úprava SW je nutná kvůli čemu ? Já u té LOW kamery jen zacvakl, aktivoval přes VCDS a běhá to...

 

Jó už jsem četl tvůj předchozí příspěvek, tak už vím...

Editováno: , autor: PedrosCZ
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ta uprava sw je potrebna k tomu aby se kamera vubec zapnula. Je tam jednotka 3C8 a to je vw passat. Tak ze je potreba uprava aby si auto myslelo ze to je skodovka a spolupracovala s autem. Dal se musi udelat kalibrace aby spravne zobrazovala trajektorii a bude to ok. 

Taky jsem nejprve uvazoval o obyc kamere ale ta s trajektorii me zaujala vic a tak jsem sel do ni.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No podle diagnostiky je tam toto:

 

 Addresa 6C: Zpětná kamera
Objednací číslo řídící jednoky: 3C8 907 441
           Systém a/nebo verze: J772__Rearview      0022
                      Kódování: 0030008
                   Číslo dílny: WSC 11111
                      VCID: 67D983C056CC257738-8032

Rozšířená identifikace
     Seriové číslo:    PA8-J7X0109
     Identifikace: PA8-999
     Revize: --H06---
     Datum: 20.12.07
     Číslo zkušebny: 9999
     Číslo výrobce: 0004
Stav Flash
     Programovací pokusy: 0
     Úspěšné pokusy: 0
     Programovací stav: 00000000
     Vyžadovány podmínky: 00000000
     Kód Flashovacího nástroje: 00000 000 00000
     Datum Flashování: 21.12.07
Software
      CanDb 00349
      TP 304.00
      CanDrv 133.00
      NM 366.01
      Kwp2k 230.00
      osCAN 0319
      BLF-SJ3 030002
      Visual 01410108
      EXT-FLASHROM 002
Ostatní
     Číslo Hardwaru: 3C8 907 441
VCDS Info:
       VCID: 67D983C056CC257738-8032
       Labely: SVO\5N0-907-441.clb

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já se ještě podělím o jednu zkušenost...

 

Po dvou dnech instalace kamery se mi objevila závada. Ráno jedu do práce a kamera bez problému funguje, přijedu domů a při zařazení zpátečky mi na colombusu naskočí jen senzory a černá obrazovka. Rozhodil jsem vše, proměřil a zjistil že problém je v tomhle adaptéru v pojistkovce (viz. foto). Dal jsem původně pojistku jen do slotu pro novou větev (neboť jsem použil slot v pojistkovce, kde nic nebylo), ale když jsem dal pojistky do obou slotů, tak vše zase normálně fungovalo .. Setkala jste se s tím někdo ??! Já se domnívám, že pojistka nemusí být v obou slotech, když jsem jí dal do prázdného místa, kde nic nebylo. Zítra asi zajedu koupit nový adaptér, ať mám klid..., ale proč odešel po dvou dnech je mi záhadou...  Pro jistotu jsem ještě snížil pojistku z 10 na 5 A

pojistky-1.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vyprdni se na tyhle adaptery a osad si volny misto v pojiskovce novyma pinama.. Rozeber pojiskovku  odjisti barevny aretace nalisuj pin na napajeny kabel a najdi si spinany terninal a tam napoj druhy pin( ten uz tam bejva staci se podivat do slotu neosazene pojistky) a jen si promer zda je spinanej nebo stale pod napetim. Zacvaknes pin zaaretujes poskladas a uz jen osadis pojistkou. Je to kulturnejsi a bezpecnejsi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo to souhlasím, to je určitě lepší řešení, dát to pěkně do spínačky, i když tohle je určitě mnohem jednoduší a pohodlnější.  Ale co jsem koukal tak většina lidí při dodělání různých příslušenství dává tento adaptér, třeba jsem narazil jen na špatný kus. Dokonce jsem se dozvěděl od prodejce (které mu věřím), že tyto adaptéry používají i u nás ve Škodovce, že je kupujou u něj =D, než aby pinovali spojkovou skříň...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Osobne bych si to tam takhle nedal. A osazeni origo pozice v pojistkovce neni slozity a nezabere tolik casu. Je to jenom pohodlnost lenost tech co neco dodelavaji. Snazi se to tam nacpat co nejrychleji tak aby to nebylo videt a byl rychlej zisk.

To je duvod proc si to udelam sam nebo zajedu treba k ferdovi kterej to udela poctive.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...

Chci se zeptat, řešil prosím někdo couvací kameru s Aliexpressu? Mám namysli tu,co má výstup z kamery žlutý cinch (s-video) ? Koukal jsem,že je k tomu nutný nějaký převodník,do kterého se zapojí kamera pomocí žlutého cinch a z převodníku je konektor 26 pin,který se zapojí do Columbuse. Mám OII 2005 před FL + Columbus, fungovalo by to? Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kameru jsem dodělával, ale protože jsem rozvrtával kufr a půlku auta kvůli jiným věcem, tak jsem kameru na poslední chvíli bral tady z česka. Mám ji místo světla na SPZ. Teda ono je to kombinované. Kamera má napájení a výstup PAL/NTSC na CINCH. K tomu mám převodník - videovstup - tady je důležité dodržet kodování videa PAL/NTSC. Oboje má ovládací drát od světla zpátečky. Zkoušel jsem připojit i na tvrdo na 12V s tím, že by do columbuse šlo video pořád, ale on to sám vypne po vyřazení zpátečky. Teď ještě přemýšlím na timhle: https://www.spyelektro.cz/kategorie/dvr-rekordery/dvr-zaznamove-zarizeni/

Editováno: , autor: rubaspavel
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 10 hodinami, mioa701 napsal:

 

Skús pozrieť do mojej témy sem, mal som to tak zapojené, bez problémov to išlo.

Díky za odkaz, koukal jsem na to, takhle by to bylo super a za pár kaček. Myslíš,že by to šlo i v mojí OII 2005 před FL a Columbusem? Mán vyndané origo rádio a místo něho jen píchnutý columbus. Musí se někde ještě neco naprogramovat,nebo to stačí jen pozapojovat a je to? Nemáš fotku zezadu rádia,jak to máš kam zapojený?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 10 hodinami, rubaspavel napsal:

Kameru jsem dodělával, ale protože jsem rozvrtával kufr a půlku auta kvůli jiným věcem, tak jsem kameru na poslední chvíli bral tady z česka. Mám ji místo světla na SPZ. Teda ono je to kombinované. Kamera má napájení a výstup PAL/NTSC na CINCH. K tomu mám převodník - videovstup - tady je důležité dodržet kodování videa PAL/NTSC. Oboje má ovládací drát od světla zpátečky. Zkoušel jsem připojit i na tvrdo na 12V s tím, že by do columbuse šlo video pořád, ale on to sám vypne po vyřazení zpátečky. Teď ještě přemýšlím na timhle: https://www.spyelektro.cz/kategorie/dvr-rekordery/dvr-zaznamove-zarizeni/

A odkud jsi bral kameru plus převodník z česka?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Zdravím. Dnes jsem namontoval a připojil bezdrátovou zpětnou kameru. Ovšem, když jsem vyndal columbuse, tak jsem zjistil, že tam asi něco chybí. Ten žlutý banánek z kamery není kam strčit. Po přečtení různých fór jsem asi zjistil, že potřebuji převodník. Může někdo poradit, popřípadě dodělat? Jsem od Kolína. Kontakt na ferdu někdo máte? Prý je na tohle dobrej. Děkuji

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...