Přejít na obsah

Letne pneumatiky na Škoda Rapid


Temik.sk

Doporučené příspěvky

V 13. 4. 2021 na 16:52, Martin Reflexy napsal:

Tak jsem se dozvěděl od pneuservisáků, že je toto bohužel normální jev i při správné činnosti tlumičů. Zoubkování vzniká při vyšším nájezdu na zadní nezatížené nápravě a hlavně u nízkoprofilových kol. Proto se doporučuje kola měnit přední a zadní po každých 10-ti tis. km. Při domácím používání vozu  a nájezdu kolem 20 tis. za rok, to problém není, protože při sezonním střídání pneu se kola přirozeně prohazují. U firemních vozidel, kdy je nájezd cca 40 až 50 tis za rok už to problém je.

Tak toho se doma bát nemusíš ne ?

Být tebou tak tam ty 16" manželce nechám. Když s tím pojedeš ty, tak si víc jak drncání budeš užívat toho jak to neplave a drží to v zatáčkách. Navíc ten Rapid na těch kolech vypadá o level jinde.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...

Musím se podělit o zajímavou zkušenost. Dostal jsem teď od leasingovky sken velkého techničáku k Rapidu, co budu odkupovat a v rozměrech kol jsem našel šotka :-)

Na autě fyzicky jsou kola z fabriky R16 (ověřeno ve spcifikaci, co mám vyjetou dle VIN), dle víčka nádrže s tlaky pneu je dále možný rozměr R15 a R17. Potud nic zvláštního. Koukám do techničáku a tam je toto:

obrazek.thumb.png.719cd64a753c92e83b8faa40fed71a86.png

 

Půjdu s velkým TP na přepis v registru vozidel, tak doufám, že mi tam doplní chybějící rozměry. Nebo to mám řešit přímo se Škodovkou, kde to před 3-mi lety po výrobě pos*ali?

 

EDIT: Beru zpět - dočetl jsem techničák do konce a tam jsou ostatní rozměry uvedeny vč. toho mého. No techničák nedržím v ruce pořád, tak se v tom ne úplně orientuji :-D

 

obrazek.thumb.png.7546517751a7311ddf300533b23ea234.png

 

IMG_20210909_114052.jpg

IMG_20210909_114101.jpg

IMG_20210909_114145.jpg

Editováno: , autor: tom01
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

TP je třeba číst důkladně o to víc hlavně při koupi auta. Dříve do typu knížka se volně dopisovalo kde co. Mám doma 3 auta, vlek a 6 motorek tak o tom něco vím a mám asi 4 typy platných TP. Dnes už ti registr jen tak nic nedopisuje. Nálepka na víčka nemá žádnou váhu. Včera jsem se díval taky do TP protože budu potřebovat nějaká jetá kola na F1 Junior a i ten má x povolených alternativních rozměrů kol. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 9 měsíců později...

Ahoj všichni...

Prosím o radu.Co jsou tohle za kola?Prodávající píše,že to je: Škoda Rapid 4x Letní komplet 15" 5x100 Et29 6J + Continental ContiEcoContact 5 185/60 R15 84H (rok výroby nebo kdy to šlo na trh nevím)...a nemůžu nikde najít informace o discích,jen že to jsou Made in Poland (teda co je vidět na fotce).A vyplatí se to koupit a za jakou cenu? On udává bazar č.1: 10.900,-Kč,..bazar.č.2: 11.900,-Kč...poradíte prosím...díky

 

@Martab poradíš mi prosím...

 

278595180_8202770576407045_7629106990902933935_n.jpg

UZnBH6.jpg

klkleX9BIu.jpg

Editováno: , autor: mirahany
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 6 minutami, Martab napsal:

To vypadá na disky od audi: 8XA601025, rozměr je myslím 6Jx29ET. Ohledně ceny, nevím ještě nedávno se kolem 12-14tis prodávali pěkné R17, toto jsou 15…

 

@Martab  právě proto prosím o radu a jestli se to vůbec vyplatí...a ano jsou to Original Audi A1 8X A3 Sportback Rims Set 8XA601025 15 inch 914..teda podle fotky.

 

A tohle prodává zase druhej za sadu 10.500,-Kč a taky nevím jestli to má tu cenu a co je to za ráfek.

poppzYvM1P.jpg

Editováno: , autor: mirahany
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pozor taky na cenu pneu. Ty 16ky na rapida mají poněku nešťastný profil, není moc z čeho vybírat a ceny jsou hrozné. Kupoval jsem teď letní 16ky a na výběr jsem měl prakticky jen lisovanou čínskou tmu za 2000 Kč / gumu nebo Continental za 3000 Kč.

 

Všechno ostatní nevycházelo o moc líp a hlavně to všechno bylo XL, čemuž jsem se zatím vždycky vyhýbal (obávám se, že to bude tvrdé nebo hlučné). Nevím proč to tak je, ale podezírám všechna ta SUV nebo auta s těžkými baterkami, že zvyšují podíl XL pneumatik na trhu.

Chci říct...16ky jsou samozřejmě lepší, ale při současných cenách bych asi radši obouval 15ky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 6 měsíců později...
  • o 2 týdny později...
V 8. 5. 2020 na 14:01, Malarkey napsal:

Já mám Nexen nfera su1 215/45 r16 a jsou super tiché. 

Až je dojezdím jdu do těch Nokianů. Kupoval jsem na svoje i služební vždy zimní a OK, teď jsem pochopitelně v rámci úspory pohonných hmot koupil dražší letní nokiany i na sluzebak a jsou sakra dobrý i ty letní, takže příští rok asi beru tyhle wetproof i na svého Rapida.

Nazdar...Tak ako hodnotís Nokiany wetproof Na Tvojej Rapide?Ked si ich ovšem Nahodil...

 

 

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...