Přejít na obsah

Letne pneumatiky na Škoda Rapid


Temik.sk

Doporučené příspěvky

Kdyz davaji v prvovyrobe na auta Nexeny,to znamena,ze to takovy cinsky smejd neni. Proto na herku typu Rapid honit nejake premiovky je blbost.

Moje druhé auto o výkonu 120 KW 225/55 17mělo různé gumy od Continentalu přes Hankooky,Micheliny a skončil sem u Číňanů za poloviční ceny,rozdíl absolutně v ničem.

Nov

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 měsíců později...
V 5. 2. 2018 na 12:19, s-tony napsal:

Hlavně že lidi strašili, že se na rapida dávají Nexeny a mám Turanzu. Další příjemné překvapení. Jo mělo by to být ER300.

já mám SPB s nexenama.

jsem škodovák.dávají na to co jim výrobce dá ve velkým,a za dobrej peníz.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 30. 4. 2018 na 20:42, Novotkap napsal:

Kdyz davaji v prvovyrobe na auta Nexeny,to znamena,ze to takovy cinsky smejd neni. Proto na herku typu Rapid honit nejake premiovky je blbost.

Moje druhé auto o výkonu 120 KW 225/55 17mělo různé gumy od Continentalu přes Hankooky,Micheliny a skončil sem u Číňanů za poloviční ceny,rozdíl absolutně v ničem.

Nov

 

máš pravdu.toto je sice už starý příspěvek z dubna,ale škodovka by na to nedala zase nějakej šmejd.testujou si gumy ve svém vývojovém středisku.a co se týče  značky nexen,jestli jste četli ,tak to bude největší výrobce pneumatik v evropě.určitě pro wv.

škodovák.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Někdo zkušenosti s gumou Nokian Wetproof? Přijde mi to jako guma s velice zajímavým poměrem cena/výkon. Líbí se mi hlavně udávaná hlučnost. Nexeny z výroby mi přijdou dost hlučné při rychlosti >80 km/h. 

https://www.pneuboss.cz/pneu-185-60-r-15-88h-wetproof-tl-xl-nokian-rr-c-wg-a-nl

https://pneumagazin.cz/pneumatiky-nokian-powerproof-a-nokian-wetproof-jsou-uspesne-v-testech-letnich-pneu-2019/

Případně má někdo zkušenosti s jinými málo hlučnými pneumatikami o tomto rozměru?

Editováno: , autor: Rapid1.0
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mám Nexen nfera su1 215/45 r16 a jsou super tiché. 

Až je dojezdím jdu do těch Nokianů. Kupoval jsem na svoje i služební vždy zimní a OK, teď jsem pochopitelně v rámci úspory pohonných hmot koupil dražší letní nokiany i na sluzebak a jsou sakra dobrý i ty letní, takže příští rok asi beru tyhle wetproof i na svého Rapida.

Editováno: , autor: Malarkey
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 11 měsíců později...

Zdravím, naše první Škoda doma: Rapid 1.2 Tsi, koupeno pro manželku po 4-letém leasingu, ale pro mě nový a zajímavý problém. Po přezutí letních kol 16 ( zimáky byly 15) jsem zaregistroval velmi nepříjemné hučení. Nechal jsem zadní  původní Nexen Nblue jelikož byl ještě slušný vzorek a na předek Micheliny. Tak jsem kouknul lépe na ty gumy a ty starší nexeny jsou oskákané jak pila - tedy zřejmě bude hukot od nich. Na těch 15 zimních bylo auto tiché a celkem pohodlné i když k ovladatelnosti vozu bych měl výhrady, ale na těch letních 16-ti palcových mi to přijde docela tvrdé, nepohodlné, i když v samozřejmě lépe drží v zatáčkách. Co teď ale s tím?  Mám obavu, že když dám na zadek nové 16-ky tak se může problém opakovat? žena bude jezdit hlavně sama do práce. Ten rozměr šíře 215 mi přijde na tak lehké auto s jednoduchým podvozkem až děsivý - asi není možnost nechat zapsat nějaké užší 16 pneu že?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Psal jsem nahoře že i můj pohodlný zadek si po zimních 15" musí opět zvykat na udrncané 16". Byl jsem překvapen hlukem a drncání i od kol od prvních kilometrů nového auta. Dokonce jsem to reklamoval, udělali geometrii a zjistili nahušetění pneu na max povolený tlak, po snížení se to mírně zlepšilo. Mám jednu z posledních skladovek tak jsem neměl na výběr normálně bych do těch 16" asi ani nešel. Takže vlastnost. Ty 215 mají i F3. 

Nevím co jiného a jak zapsat mimo to co máš v TP, to asi nepůjde. 

Editováno: , autor: ben06
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě tedy 16" vyhovovalo víc. Každopádně to na blbem asfaltu drncá to je pravda.

Žena si všimla ? Já teď Rapida prodal kamarádce. Přezul jí to ještě na letní 16" a po nějaké době se jo ptám " Teď to v zatáčkách pořádně sedí co ? Jen to je trochu tvrdší."

Odpověděla mi, že si žádného rozdílu ani nevšimla 😁.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, ona si všimla jen toho, že to líp sedí (vlastními slovy: že to tolik neplave), předtím jezdila fiestou a tá ten podvozek jistější. Hluku si nevšimla, protože rádio má furt naplno :-) , spíš to řeším já, protože občas s tím autem taky jezdím a nemám rád hluk a to nepohodlí spíš vadí taky asi mě.  Takže principiálně tam ty 16-ky můžou asi zůstat, ale spíš jsem v nejistotě aby se neoskákaly i další gumy na tom zadku. Co může být příčina... V servisu mi řekli, že jestli není tlumič potečený nemá smysl ho měnit. Jenže rozměr 215/45 mi přijde opravdu nepříjemně široký a nízký na takové auto, tak se bojím, jestli to nemá souvislost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Presne, 215/45 R16 a aj 215/40 R17 sú úplne bežné rozmery pre Fabiu/Rapid a za normálnych okolností s nimi nie sú žiadné problémy.

 

Ktovie, ako jazdil predchádzajúci majiteľ auta... a či tie gumy vôbec patrili autu, či ich predajca nevymenil s nejakými inými.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak píše nahoře, kdoví jak se prodávající k autu choval. Kontrola tlumičů a geometrie je minimum co pro neznámé auto můžeš udělat. Já roky preferuju vždy výměnu celé sady pneu jedné značky a před každou sezonu sadu protočím, takže se sjedou prakticky naráz.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem se dozvěděl od pneuservisáků, že je toto bohužel normální jev i při správné činnosti tlumičů. Zoubkování vzniká při vyšším nájezdu na zadní nezatížené nápravě a hlavně u nízkoprofilových kol. Proto se doporučuje kola měnit přední a zadní po každých 10-ti tis. km. Při domácím používání vozu  a nájezdu kolem 20 tis. za rok, to problém není, protože při sezonním střídání pneu se kola přirozeně prohazují. U firemních vozidel, kdy je nájezd cca 40 až 50 tis za rok už to problém je.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...