Jump to content
jendabenda11

zrcátko u řidiče škoda 105

Recommended Posts

ahoj,

nějaký "kamarád" mi urazil na parkovišti zrcátko, tak že je vytažené z toho kloubu. zjistil jsem že jej zpět nedám, pokud neodmontuji ten plast držák (protikus kloubu), co je 2ma šrouby uchycen na dveřích. jenže ty šrboubky jsou zrezlé a protáčí se. tzn, zajímá mě, jak ty šroubky jsou uchycené - jsou zevnitř dveří matky? tzn. musel bych se k těm matkám dostat tak že vymontuju dveřní výpln (kliku okýnka, výpln, folii)? 

mě klepne jestli to musím celé vymontovat. tomu lumpovi urazit ruce....díky za info :)

Jestli to nekdo nepredelal, tak sroubky jsou samořezné. Tahej za drzak zrcatka a pritom vysroubovavej sroubky. Driv, kdyz se to jeste kradlo, stacilo za zrcatko vzit a vytrhlo se to i se sroubama ze dveri.

zkusil sem a nic šroubky se točí ale ven to nejde. něco tam musí být. myslím že to předělávané nebylo. ale nevím. dá se snadno rozdělat tapecírunk, případně pokud ho rozdělám dostanu se tam vůbec? mám 105S z roku 1985. díky

tak jsem vytahl tapecirunk a jsou tam matky zespodu zevnitř. vše pěkně zarezlé jak se sluší a patří. nástrčkovou 8čku klíč nemám :D ničím se ta matka podržet řádně nedá aby se takto zarezlé uvolnilo. myslím že je budu muset nějak zvenčí rozřezat a šroubky dát pak nové. snad neporuším držák, protože přístup na pilku je tam skoro žádný.... no to je něco kůli jednomu blbovi.... :kol-44:  :kol-29:

Edited by jendabenda11

odřezáno plátkem. trochu to nadělalo paseku (nějakej škrábanec na barvě) ale auto poslouží ještě rok, a půjde do škoda105Snebe :) ´vypadá to že to tam bylo natvrdo jak jste psal. trochu amatérsky vyrobené, nedivím se že tam někdo dal šrouby s matkama. díky za rady

Pokud by tam byl samotnej 0,8mm plech, tak by to byla pravda - jenže v místě připevnění špíglu se právě počítalo na dveřích šáde se samořeznýma vrutama (jednodušší montáž ve fabrice) a ten plech tam je asi 3x přeloženej přes sebe a svařenej bodovačkou - U NOVEJCH DVEŘÍ. Potom tam samozřejmě sákne voda a ten plech rezne, takže tam taky může bejt už jen šlupka...

A pokud už samozřejmě někdo o špígl v minulosti přišel třeba právě zásluhou nějakýho vandalskýho zmrda a podobně, musely se buď použít silnější samořezky, nebo se tam zevnitř vkládaly matičky. Přitom samozřejmě nikoho nenapadlo přetřít uvnitř dveří závit i s matkou Rezistinem nebo aspoň v benzínu rozpuštěným parafínem, protože když se to přehnalo, sáklo to na vnější strany a dělalo to flek na laku - ale spíš na to každej vevnitř dveří kašlal...

Asi pri montáži záležalo na poctivosti " každého soudruha ". Mi vyšklbli zrkadlo aj s matičkami. Š 120 r.v.1986.

Podle mě dělala více neplechy voda, která se držela v otvorech pro hlavu šroubu v patce zrcátka. Aby bylo možné i po letech snadno povolit šrouby, na byl jiný "fígl". My jsme otvor pro hlavu šroubu vyplnili vazelínou a když jsem Škodovku likvidoval, šrouby i matice šly normálně povolit. Taky nám levé zrcátko v minulosti kdosi utrhnul, tak se po opravě přidaly matice. Kupodivu tehdy pachatele odhalili a vše pěkně zacáloval, včetně výměny obou za novější typ

post-15744-0-23649700-1426184718_thumb.j

Edited by MATTESS136

Asi pri montáži záležalo na poctivosti " každého soudruha ". ...

Tehdá v Bolce na lince moc "soudruhů" nebylo. Možná mistři a seřizovači - ale většinu montážní práce v 80. letech vykonávali MUKLI... Zaměstnávání vězňů ve výrobě aut ukončilo až převzetí škodofky Folkswágnem v roce 1991. Mukli montovali ještě karbcový favority, feliny už ne...

Ahoj nema niekto rozmery a hrubku skla co je v tom chromovom zrkadle na strane vodica ? je to skoda 105s 81.