Přejít na obsah

Slezská Jizba "bo u nas je fajně"


jozzi

Doporučené příspěvky

Ondra, no fakt máš prawdu :). Ale Malta ma auto na plyn který je levný :D , ale tohle i takhle vyhazi trochu vice :)

 

Malto co jsi takový nervozný :)

Malto, musite se postarat aby na cestach Vam dali nějaké stěny proti lesním zviřatom. U nas tolik zviřat neni na cestach :) . řikam to važně :)

Editováno: , autor: TOMUS
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nervózní? no protože jsem v životě tak dlouho nejezdil autobusem :smich: a vypadá že ještě dlouho budu ... páč pojišťovna má na všechno čas ... včera tam volám (do servisu) a oni se diví proč? Říkám, že mi řekli, že do třech dnů se pojišťovna vyjádří a oni no že záknnou lhůtu mají 14 dní :wacko: ale že Kooperativa bývá pružná a většinou se vyjádří do 3 dnů. Tak říkám ale tohle jste mi neřekli ... takže budu zase dál trpělivě čekat až se sami ozvou (bůh ví kdy) a doufat, že to nebude totálka, abych pak nemusel řešit, zase co dál. Busem jezdím třetinu cesty do práce, tedy do dědiny odkud mě pak bere kolega a kde mě pak zase večer vysype. Je to pouhých 12km, stojí mě to týdně 530 Kč, což neprojedu ani když jedu svým autem až do práce (tedy 47km jedna cesta) a o prodrbaném čase ani nemluvě ... ráno dříve stávat a večer čekat až to pojede ... tak pak nemám být nasra.ý :kol-133:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Poisťovňa sa ponáhľa len pri uzavretí zmluvy a zaplatení. Na zvyšok majú more času. Pred znovunasadnutím do opraveného auta sa dôkladne priprav, trénuj doma v kuchyni na sucho, pomaly a zhlboka dýchaj, nech ťa od radosti netrafí šlak. Škoda mladého chlapa. :rolleyes:Na autobus sa dlhšie zvyká, ale podľa mojej skúsenosti vlak je horší.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

uf nestraš s vlakem, zastávku mám asi 2km daleko a navíc mám pocit, že už k nám vlak ani nejezdí, že ho tak 2 roky zpět zrušili.

Takže doma do ruky pořádnou poklici na hrnec, do pravé ruky pořádnou vařéku, na zem troje papuče a jedeme jo? :D

 

edit: a dík za kompliment, ale mládí v pr.... a do důchodu ještě sakra daleko ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 15. 6. 2017 na 20:56, Malta napsal:

jinak jupí, zítra naposled busem, doufám že už mám ježdění tímto způsobem na roky vybrané. Dnes o půl paté odpoledne volali ze servisu, že mám opraveno, že se můžu zítra stavit a vzít si sebou "spoluúčast" :)

takže auto je doma :D, nahlédl jsem do faktury a byl rád, že jsem z peněženky vytáhl "jen" toho Masaryka ;). Šéf servisu říkal že museli kouzlit, páč pojišťovna jim to krátila o 20%, kvůli tomu že je to staré auto. Takže těhlice nová, původní ač je to masa odlitku, tak na jednom konci lehce ohlá a celkově zkřížená, tlumič nový, tyčka řízení nová, kvůli novému hornímu uložení museli udělat kompromis v případě ramene, aby se vešli do rozpočtu, takže jen nový čep ramene, samozřejmě geoška, přezuli mi plášť z rezervy na ten zadní naražený disk a gumu co byla původně vzadu nazuli zpět na disk z rezervy. Faktura zněla na 12 197,- Kč, ovšem kdyby to nešlo přes havarijko, tak by mi ještě připočetli to horní uložení, tedy ještě další skoro dvojku k tomu.

20170616_154159.thumb.jpg.d29a0ee88e2651effc5000c95e00e671.jpg20170616_162109.thumb.jpg.44ff5374d352f62094ef2cc4196664ee.jpg20170616_162120.thumb.jpg.bb8da109c07a9d621046802b99acb5e8.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

... jak se to vezme, ... no můžu já mít z něčeho radost? :kol-26: dnes jsem odpoledne ještě chtěl dokompletovat Andělu, tedy ještě jí vyměnit brzdové destičky aby byla zase nachystaná na ukrajování dalších kiláků. Tož jsem je vyměnil, jedu to projet, zprvu takové vlažnější brždění, aby si to sedlo, pak jsem torchu přitvrdil, ovšem ten pedál byl furt takový gumový. Tak jsem si říkal, nic použiji větší sílu, jestli budou brzdy schopny bloknout kola. Namísto blokování se padál propadal hlouběji a hlouběji, až byl na podlaze a auto vůbec nebrzdilo. Pro nějaké lehčí brždění jsem musel pedál několikrát našlapat. Takže jsem se s velmi vlažnou jízdou vrátil opatrně domů a začal hledat příčinu. Nejdříve jsem vytočil přední kola, mrkl na jedno mrkl na druhé, zda tam neuviídm téci brzdovku, s prasátka, z hadičky - nic. Jdu tedy dozadu, říkám si pokud jsou to prasátka na bubnu, tak to by moc nevydržely, páč tam jsou 3/4 roku. Tak hledím na kola nic nevidím, říkám, nic zhodit kolo a že sundám buben, abych mrkl přímo na prasátko. Jenže jak jsem sundal kolo, už jsem to viděl. Ze zátěžového regulátoru chcalo jako sfiňa.

Tak si říkám to bude za pár stovek, vymění se to a bude klid ... čumím, na net a ... 2360,- :kol-128: . Já fakt nevím, ale letošní červen bych fakt zrušil ... nedříve auto (na štěstí ) "jen" 5000,-.

Pak přišla faktura od ČEZu na plyn, zaplatit 4354,-. Posral se plynový kotel (3roky starý), začal téci (již potřetí), naposled profoukl expanzku za pouhých 400,-, příště už výměna expanzky cca 5000,-. Přišla složenka na povinné ručení na fábuli 1019,-. Koupil jsem destičky 411,- aby bylo auto v cajku a teď se vyser. toto. Říkám, si chválabohu, že se to aspoň projevilo dneska při testu, než zítra s plným autem  aněkde v koloně, to bych prostě nedobrzdil ... a už by as i nebylo co opravovat. ... NO NEPATŘÍ TEN ČERVEN ZRUŠIT?!?!?!

5946b91404d6d_20170618_1601241.thumb.jpg.f4cfe226fea52f1dcff646577b03a7b0.jpg5946b940178ca_20170618_1604211.thumb.jpg.a7f33362a9ec51508f5b9b8c932600f8.jpg

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...