Přejít na obsah

servisní interval


pechino

Doporučené příspěvky

Nazdar všem,

 

supík si žádá za 4 dny do servisu na olejovej servis po roce, najeli jsme teprve 10tkm, servis mám v plánu koncem března, myslíte, že s tím ještě můžu najet cca 1000 km? Je to servisované na jarově, je tam kvalitní shell long life, olej jsem dolíval nedávno tak deci chybělo.

 

Díky za rady

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kludne este mozes najazdit aj 5000 km. Tie oleje su tak poddimenzovane, ze vydrzia dvakrat tolko.

 

Na Superba je uvedene:

  • Cca 15 000 km (7500 km3)) nebo 1 rok pro vozy s proměnnými servisními intervaly a extrémními provozními podmínkami (QG1)
  • Každých 15 000 km (7500 km3)) nebo 1 rok pro vozy s pevnými servisními intervaly na výměnu oleje (QG0, QG2)

3)Při provozu na naftu s vyšším obsahem síry

 

Takze pokial ho nemas uz v zaruke nepanikaril by som.

Editováno: , autor: r_e_n_e
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

normi nevím ale osobní zkušenost je taková jakou jsem psal + kolega z práce jezdí fordem transit a jak říká od výměny k výměně nedolil ani kapku. A to má starej krám. Nevím třeba se pletu a dneska ty motory prostě olej žerou ale jak říkam na octávii i na supoj (mám ho 3/4 roku) sem zatím nic nedolejval.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Me teda 2 octava 1.9 tdi zrala litr na 6 tisic. Uz od prvniho kilometru. V autorizaku mi rekli, ze je to v poradku. Fabia 1.9tdi pd si brala tak litr na deset tisic. Takze deci fakt neresim. Vzdycky kdyz tu secku doleju, motor pekne ztichne. Tak to smysl ma

norma je stále 1l na 1000km, je to extrém, ale pořád platnej....v manuálu máš napsáno, že to muže být 0,5 litru na 1000km....záleží jak kdo auto používá. Ono krátké cukačky po městě, budou jiné než cestování po dálnici atd....navíc záleží na viskozitě oleje, jestli do starýho Tranzita leje minerál, tak ten nemá ani nárok se ztratit  :kol-28:

Editováno: , autor: dell
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...