Přejít na obsah

Jaký alarm nebo elektronické zabezpečení pro FIII


Armyk

Doporučené příspěvky

Tak alarm je vylepšený v tom, že lze HW tlačítkem vypnout ultrazvukové senzory pohybu uvnitř auta, natrvalo. Já třeba považuju alarm za přínosný i v tom, že když zamykám auto, tak mi alarm pípne a vím, že jsem zamknul, i když jsem už pár metrů od vozu a zády k němu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To sú opodstatnené argumenty samozrejme, ale asi konkretizujem svoju otázku. 
Myslel som skôr rozdiely, že za čo presne platím, ak si objednám alarm z výroby a čo získam, alebo môžem získať, ak si dám alarm dorobiť.
Lebo netuším aký presne je alarm z výroby (že obsahuje také a také čidlá,...), alebo celkovo možnosti jeho prekonania. Skrátka či je bezpečný a dostatočný :)
Alebo sa nad tým nezamýšľate a len ste v konfigurátore zaškrtli alarm..?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak myslím, že příplatek 5 tisíc Kč za origo alarm zas není příliš. Většina prodejců mi alarm rozmlouvala s argumentem, že houkající auto dnes nikoho nezajímá. Přesto jsem si do konfigurace alarm na poslední chvíli přihodil, hlavně skrze výše uvedený komfort při zamykání auta. Ale souhlasím, taky dám 2 mechanické zabezpečení k imobilizéru a alarmu plus vypískování skel.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

happymaster23: to samozrejme mať budem :D
Aj cez to všetko nechcem, aby mi niekto navštevoval auto, alebo si ho vyhliadol kvôli slabému zabezpečeniu. Skrátka nechcem byť bez auta a hlavne čakať, kým niekto v poisťovni uzná, že auto skutočne po nejakom čase už môže byť považované za ukradnuté a peniaze mi vyplatia.. potom ďalšie čakanie na nové.. celkovo pol roka(?) v ... resp. bez auta. Alebo čo v prípade, že auto nájdu. Niekto sa na ňom len pozabáva a mne nájdu roz... teda ehm poškodené auto. Nemal by som dobrý pocit takéto auto ďalej užívať.
Takisto niekedy to GAP aj skončí a čo potom... zatiaľ neviem, koľko si auto nechám a budem potom inštalovať do starého auta tieto vecičky?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S tou likvidací to tak hrozné nebude, navíc u Škoda pojištění máš myslím nárok na dva měsíce náhradního auta. A taky bych řekl, že dovednost "jak obejít VAG alarm" se různé čórky a podobný póvl učí už ve školce (protože je tak rozšířený), takže jeho smysl se limitně blíží nule (ale umí pípnout při zamčení, to je pravda :D). To už raději nějaký Sherlog nebo něco takového...

Editováno: , autor: happymaster23
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No práve originálne poistenie si dávať nebudem (mimochodom Allianz), pretože je neskutočne drahé. Niežeby tie ostatné alternatívy boli extra lacné, ale lacnejšie sú.
VAG myslíš koncernový alarm? Preto sa práve zaoberám tými rozdielmi, ale zatiaľ tu nikto nič konkrétne nenapísal. Až ma to udivuje, že každý síce povie, že základ je k ničomu, ale vlastne ani netuší aké sú rozdiely (resp. nepovie). Ak vieš, tak napíš. Zatiaľ mi na to nik neodpovedal.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

VAG alarmem myslím koncernový alarm a nic přesného o něm nevím, ale jeho problém je právě v jeho univerzálnosti a rozšířenosti. Pokud ti někdo bude chtít ukrást auto, tak nevidím moc velký rozdíl mezi alarmem co mají z výroby desítky milionů aut a alarmem žádným. Jinak mě teda Škoda pojištění vyšlo jako absolutně nejlevnější a to o hodně.

 

Pokud by mi měl k něčemu alarm být, tak bych si buď vybral něco totálně exotického (plus různé custom úpravy) a nebo něco s vyhledáváním. Koncernová houkačka, kterou zná každý trouba do posledního drátku je podle mě k ničemu. Maximálně tak zabrání krádeži zapomenuté tašky na sedadle nějakou fetkou, která se lekne a uteče. Jenže škoda na vozidle bude tak jako tak (rozbité okno).

Editováno: , autor: happymaster23
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokiaľ správne rozmýšľam, tak aj k tomu koncernovému alarmu sa najskôr musí nejakým spôsobom dostať, aby ho odpojil. Takže zlodeja zdrží tak ako tak. Väčšinou sa preto kradnú absolútne nezabezpečené autá (iba imobilizér). Takýchto vozidiel nájdeš pomaly viac ako tých zabezpečených: firemné, operatívny leasing, alebo súkromné s podobným zmýšlaním majiteľa ako máš ty. Prečo by si asi niekto dal námahu s odpájaním čo i len alarmu, keď vo vedľajšej ulici stojí napr. rovnaká fabia bez zabezpečenia. Čím viac zabezpečenia, tým dlhšie trvá jeho prekonanie, tým menej lákavé je auto. Nehovorím o ukradnutí auta na objednávku, kedy je jedno aké má zabezpečenie. V takom prípade sa ale nebavíme o cenovej hladine áut, v ktorej sa pohybuje fabia.
Mne práve príde naprosto zbytočné mať alarm s vyhľadávaním (rušičky signálu).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No ja som si ho zatiaľ nedal. Myslel som, že je to zrejmé hneď z prvého príspevku :D
Ok, ak je teda na dve veci, čo si dávate vy, resp. čo odporúčate? Viete.. lebo argumenty, že alarm je na nič, zamykanie páky je na nič, a pod. ...prečo rovno nenecháme potom autá odomknuté?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Rozumím tomu jak to myslíš a v praxi to tak doopravdy funguje, že útočník se bude snažit jít cestou co nejmenšího odporu a proto jsem taky psal, že exotický alarm nebo "custom úpravy" můžou posloužit dobře.. Ale můj názor v případě VAG alarmu je ten, že pro většinu zlodějů nepředstavuje v podstatě žádnou překážku navíc.

 

A v případě Sherlogu, pokud vím, to funguje takovým způsobem, že zarušit signál není možné. Funguje to totiž na principu analogového vysílače v autě, který se potom zaměřuje pomocí směrové antény a pokud ho budeš chtít "zarušit" dalším vysílačem, signál jenom zesílíš...

 

Vůbec netvrdím, že zabezpečení je na nic (akorát mi přijde dost stupidní koupit si auto s KESSY nebo Easy Startem a potom na něj nacpat botičku, zámek volantu, zámek řádící páky a zámek pedálů), akorát by člověk vždycky měl počítat s tím, že je překonatelné a moc se o něm nebavit na internetu.

 

A závěrem - troufl bych si tvrdit, že většina aut žádný alarm nemá, stačí se podívat třeba do sekce Moje FIII, alarmů je tam minimum.

Editováno: , autor: happymaster23
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Skôr si myslím, že ľudia o tom nepíšu ;) (tiež nenapíšem, čo konkrétne do auta dám).
Ale ok, neoriginálny alarm. Analógový signál, o tom som zatiaľ nič nepočul. Na Sherlog som našiel len české odkazy :/

Ako píšeš, je to žial stupidné, pchať tam nejaké mechanické zabezpečovanie, resp. smutné.
Smutné je podľa mňa skôr to, že vôbec sa tu o niečom podobnom musíme baviť.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mne vámoša zakázali čo vy nato?zeder nedoporučuje kvoli ohrozeniu záruky. Konstrukt považujem za nezmysel.ale vamoš je top. Montuje sa do luxusných značiek v rodine mame niekolko BMW namontovaných s vamosom a x6 sa pokusali ukradnut no marne.

Editováno: , autor: Jakub3211
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...