Přejít na obsah

Jaký alarm nebo elektronické zabezpečení pro FIII


Armyk

Doporučené příspěvky

to je ten problém neviem prečo informoval som sa u predajcu pri odovzdaní Bayern centrum a povedala mi panička že škoda ho vyslovene zakázala tak mi to nedalo a bol som v susednej trnave sa spýtat a tam to isté tak neviem ako je to možne potom som volal priamo s vámošom a on povedal že to nesmú tak mi to nedalo a napísal som maily do rôznych predajní a všetko bolo negatívne. Impa ak to povolila tak s tým že musím u nich servisovať a to je príliš daleko teda si myslím lebo ak dojdem s Vamosom do Hlohovca alebo v okoli tam kam som písal tak mám po záruke.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 měsíců později...

Ja dam Zeder, @ takto je to zo zarukou:

AKO JE TO SO ZÁRUKOU, KEĎ SA JEDNÁ O NOVÉ VOZIDLO?

Veľa záujemcov o systém Zeder sa pýta ako je to so zárukou, keď majú úplne nové vozidlo. Podľa Štátnej obchodnej inšpekcie SR po zásahu inej firmy do vozidla padá záruka len na časti vozidla dotknuté pracovníkmi firmy Zeder. Práve preto firma Zeder preberá záruku na časti vozidla s ktorými sa manipulovalo pri montáži Zederu aj na samotný systém, kým ostatné časti zostávajú pod zárukou u daného predajcu vozidla.

Pokiaľ Vám ako kupujúcemu tvrdia niečo iné, nie je to v súlade so zákonmi SR.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

Takže alarm narozdil od F2 potvrzuje zvukovým signálem odemknutí a uzamknutí auta. Konečně.

Ví někdo z majitelů, jestli také dá signál při:

- odemknutí přes Kessy bez klicku

- uzamknuti přes Kessy bez klicku

- odemknutí vika zavazadlového prostoru při zabouchnuti zapomenuteho Kessy klíčku v kufru

Zejména ta poslední z možnostime zajímá, protože když má auto Kessy bez alarmu, tak jen po pár sekundách odemkne dveře a zablika směrovkami. A to lze snadno přehlédnout a od auta odejít s odblokovanymi 5. dveřmi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Ahoj, chci se zeptat jestli tady někdo řešil GPS tracker do auta v případě odcizení, jestli se to vyplatí nebo jestli je to zbytečné,našel sem tendle :

https://www.alza.cz/helmer-lk-505-d2428553.htm?kampan=zbozi.cz_alza_mobilni-telefony_wearables_lokatory_gps&utm_source=zbozi.cz&utm_medium=product&utm_campaign=zbozi.cz_alza_mobilni-telefony_wearables_lokatory_gps

jestli to má vůbec cenu

Editováno: , autor: RDMBR
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nepřeháněj. To není zase až tak horký s tou elektronikou, kór u trojkový Fabky.

Stále jsou věci, které fungují na stejném principu, jako u Š100. Spíš se bát nabastlení zbytečně složitého alarmu od zbytečně složité firmy

Veškeré obvody a mikráky navíc jsou jen kvůli legislativě, pohodlí a např.spotřebě

A u trojkové Fabky je takových možností domácího alarmu milion a tím je to lepší, než než jakékoli GPS / GSM alarmy, které zná už kdejaký zlodějíček, který je na to vybaven vcelku jednoduchými přístroji

Rozhodně vložením tajného spínače na správném kabelu, nebo bypassu OBD zásuvky nehrozí nic elektronice. Naopak si tím ochráníš auto lépe, než nějakým trackerem, kterých jsem namontoval desítky a jsou dobré akorát k tomu, abys viděl, v jakém obchoďáku se právě nalézá manželka, které jsi Fábku koupil

Editováno: , autor: SUP1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
V 29. 12. 2016 at 17:09, RDMBR napsal:

Ahoj, chci se zeptat jestli tady někdo řešil GPS tracker do auta v případě odcizení, jestli se to vyplatí nebo jestli je to zbytečné,našel sem tendle :

https://www.alza.cz/helmer-lk-505-d2428553.htm?kampan=zbozi.cz_alza_mobilni-telefony_wearables_lokatory_gps&utm_source=zbozi.cz&utm_medium=product&utm_campaign=zbozi.cz_alza_mobilni-telefony_wearables_lokatory_gps

jestli to má vůbec cenu

Ano, řeší se to zde: 

Právě řeším, kde jej umístit. Tady je zpracovaný graf počtu přijímaných satelitů v závislosti na umístění přijímače:

Umístění.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prečo toto zariadenie za 40€ v alze, resp. 12$ na ali - a takmer všetky ostatné podobné sledovacie zariadenia majú výdrž iba 150 hodín...

..a napr. takýto Snooper za 360€ na prvý rok + 54€ každý ďalší rok, ktorý ponúka aj škodovka, vydrží 1000 dní?

http://safesystems.sk/snooper.html

 

:)

Editováno: , autor: brrrrm
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Lenže len na GPS sa nedá spoliehať, treba aj slušné elektronické alebo mechanické zariadenie, napr. zeder.

Prečo lebo aj zlodej nieje debil, proste lepší si zoberie rušičku GPS a GSM signálu a takéto srandy sú mimo, toď vsio.

Preto je najlepšia kombinácia, buď ho odradí zabezpečenie, alebo čírou náhodou zaberie GPS.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Eric_ absolútnym základom je mať hlavne dobrú poistku! :D

 

A ešte doplním, že si treba vopred overiť, ktoré zariadenia škodovka uznáva a ktoré nie, aby potom nebol problém pri riešení záruky. Napríklad môj predajca mi v novembri tvrdil, že chodili oficiálne listy priamo od škodovky na predajne, že tebou spomínaný zeder zakazujú dávať (resp. niečo v tom zmysle) a že po jeho namontovaní auto stratí záruku na príslušné časti. Bolo to myslím spomínané v tejto aj inej téme...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano poistka, ale keď mám poistku tak mi je jedno či mi ho ukradnú.

Teraz mám poistku ;)

 Lenže všetci nemajú poistky a snažia sa zabezpečiť si auto. Stratí záruku na príslušné čast , tak to je asi realita.

Ja som mal na Octávke II zeder a GPS + tajný vypínač ktorý som používal občas, zeder vždy po opustení auta + som mal skrytú OBD zásuvku a falošnú v ktorej bolo 12 V a kostra, po pripojení zlodejovi by zhorelo zariadenie.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já bych za sebe doporučil něco od litevské firmy Teltonika. Občas se něco objeví na bazarových serverech. Výše uvedená měření jsou z FM 1110, který má integrované obě antény. Je přímo dělané na zapojení do auta. Nemá sice záložní akumulátor, dělají ale i typy s akumulátorem. Na jejich stránkách je dobrá podpora - manuály, ovládací programy.

Podobný je modul Patriot - ten ale osobně neznám.

Ideálně je namontovat jej někam nestandardně. Proto ta měření.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, brrrrm napsal:

Prečo toto zariadenie za 40€ v alze, resp. 12$ na ali - a takmer všetky ostatné podobné sledovacie zariadenia majú výdrž iba 150 hodín...

..a napr. takýto Snooper za 360€ na prvý rok + 54€ každý ďalší rok, ktorý ponúka aj škodovka, vydrží 1000 dní?

http://safesystems.sk/snooper.html

 

:)

1000 dnů ? V režimu hlubokého spánku (GPS i GSM vypnuté, hlídají jen vstupy a pohybový senzor) má Teltonika odběr 2 mA, což na 1000 dnů vychází akumulátor o kapacitě 48 Ah.

Udávaná CR123A má však kapacitu 1,55 Ah

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Záhada asi vyriešená.. v manueli píšu:

POPIS POVELOV

Krátky - Každé 2 hodiny sa zariadenie zapne, každé 4 hodiny pošle svoju polohu na mail.

Stredný - Každé 4 hodiny sa zariadenie zapne, každých 12 hodín pošle svoju polohu na mail.

Dlhý - Štandard - Každých 12 hodín sa zariadenie zapne, každých 24 hodín pošle svoju polohu na mail.

Spojitý - Uvedie zariadenie do on-line prevádzky. Automaticky sa vypne po 24 hodinách.

Vyžiadanie aktuálnej pozície - Aktívne tlačidlo Mapa. Zistenie aktuálnej polohy v najbližšom pracovnom cykle.

 

..a tá výdrž je asi rátaná na ten štandardný dlhý povel.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...