Přejít na obsah

svítí ABS a ASR


MajoV

Doporučené příspěvky

zdravim, jazdil som po meste a ked som zaparkoval dvoma pravymi kolesami na obrubniku a vyparkoval z neho tak mi po asi 200m zasvietila oranzova kontrolka ABS, na to po chvilke oranzova kontrolka ASR a po par metroch aj kontrolka na senzor tlaku v pneumatikach. skor nez s tym pojdem do servisu sa chcem spytat ci niekto nevie, kde moze byt problem a ci je na to nejake jednoduche riesenie. Inak po vypnuti motora a zapnuti klucika som nakalibroval nanovo tlak, ale aj tak to potom znovu vyhodilo vsetky tri kontrolky, pri opatovnom vypnuti a zapnuti, tentokrat len pri otoceni klucika do polohy 2 kde sa zapina vsetka elektronika mi zablikala parkrat kontrolka serva a na tachometri poskocila trikrat za sebou rucicka do vysky na 5 km/h a potom prestalo, po nastartovani vsak uz stale svietia vsetky tri kontrolky a uz neda skalibrovat senroz tlaku v pneu . co sa mohlo stat? dakujem

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

EDIT: uz mi to nevyhadzuje nic, isiel som sa autom previezt a skusal som prusko zabrzdit na strku a ABS v pohode "kopalo" a ked som sa rozbiehal z vyssimi otackami do smyku, tak aj ASR v pohode blikalo ako ze stabilizuje. A ani senzor tlaku v pneu ani jednu poruchu mi teraz nevyhadzuje. Mam s tym stale ist do servisu, ale mam pockat kym mi tu poruchu vyhodi znovu?

Editováno: , autor: MajoV
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak a opat, tentokrat vozidlo stalo dva dni, po dvoch dnoch od nastartovanie 7km v pohode a potom rucicka tacho skakala ako diva a po par sekundach v pohode, no naskocili tie tri kontrolky. ked vypnem motor a klucik otocim na druhu polohu, kde zapnem elektroniku, pipa a blika mi kontrolka servo a skace tacho, potom prestane a zasvieti kontrolka ABS, ASR a ( ! ).

 

Prikladam aj video, co som natocil (video sa spracovava, po dokonceni ho bude mozne prehrat)

 

Editováno: , autor: MajoV
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj,

 

tohle jsem řešil na svojem autě cca rok. Zkoušel jsem různé autoelektrikáře, origo Škoda servis, byl jsem bezradný, chtěl jsem to auto prodat jak jsem byl zoufalý. Projevovalo se to obdobně jako tobě, že někdy jsem nastartoval a někdy ne - blikalo ABS, ESP a ruční brzda, pozhasínaly budíky atp.. No po tahanících a dokonce i výměně servo čerpadla z důvodu, že je vadné a bere přílišný odběr ze sítě, se náhodou přišlo na to, že je vyhnitý kostřicí kabel od baterky na kastli. Oprava za 500Kč ...

 

Jsme tu na fóru asi 3 co tohle řešili, jeden dokonce u úplně nového auta.

 

Možná to bude i tvůj problém, za zkoušku to stojí.

 

Hodně zdaru.

Editováno: , autor: LukášCBR
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě podobné problémy dělal kablík čidla ABS, respektive měl poškozenou izolaci a ve vlhku to podobně blblo, ale přitom ABS fungovalo. Hlavně se to tehdy projevovalo v zimě, když byl sníh, námraza a pod, to se tam to vlhko dobře drželo a dělalo to problémy. Po delším provozu to třeba i zmizelo, nebo když bylo sucho, a pak znova a pořád dokola :-(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Ahoj,

 

Potreboval bych poradit, uz zacinam byt zaoufaly, mam Skoda Fabii II 1.4 63kw

Po urcite dobe se me vzdy rozsviti kontrolka ABS a ASR, pokud vypnu motor a znovu po chvili nastartuji je to na chvili dobre a pak se zas rozsviti, naposled treba jednu cestu dobry a pri zpatecni ceste z prace se kontrolky rozsveceli pravidelne.

 

na diagnostice to psalo - zadni levy snimac

 

nejprve jsme snimac ocistili a chvili to bylo dobre

pak to zacalo znovu tak jsem nechal zkontrolovat lozisko a to bylo ok

na VAGu opet chyba leveho zadniho snimace, snimac jsem nechal vymenit, nejakych 14dni to bylo dobre a ted me to udealo opet

 

Chyba z VAGu: sporadicka chyba, chyba preruseni signalu, zkrat na kostre

 

v servise rikali ze pak uz muze bejt chyba jen v kabelech nebo RJ? lozisko??

nevite, kde by mohl byt problem? pokud by to byla RJ tak me jebne..

 

PS: jinak jsem si vsiml jeste, ze pri volnobehu a toceni volantem nebo stahovani oken me pohasinaji svetla, pri jizde je to ok, to to ma tak velky odber? nemuze to souviset?

 

Dekuji

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

neřekl bych, mě taky pohasínají světla při otáčení volantu na místě.

 

Tohle bych asi opravdu viděl někde na špatnej svazek. Škodofka na tomhle šetří a tuhle kamoš dojel s ani ne půlroku starou oktávkou a že mu problikává dení svícení, natáhl jsem mu nový drátky odkud to šlo a má do teď klid.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
Tak u mě po třech dnes opět problém přetrvává, naposled jsem zkoušel pojistky paskovy a nechal to smazat VAGem a druhý den po smazaní zase, poslední nápady co jsou je prohodit ložiska na zadních kolech, jestli se pak na VAGu neukáže chyba pravého místo levého zadního snímače a pak projít celej kabelovej svazek, ale na prd je, že chyba je nahodilá takže se to asi těžko dá měřit.. nevím co s tím už, nemůže bejt něco s brdovou kapalinou? není tam nějaké čidlo nebo senzor? jinak už nevím.. už mám dost :(
 
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 měsíců později...

Nechte si vyměnit BRZDOVEJ SPÍNAČ (nad pedálem). Je to hodně častá a bohužel zákeřná závada elektriky v systému brzd a řízení motoru - dejte si to do Hledání a čtěte co vám to vyhodí.

 

Zdánlivě to nesouvisí, ale je to bohužel často způsobovaný právě závadou v tom spínači.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dakujem skusim to pozret

 

Nechte si vyměnit BRZDOVEJ SPÍNAČ (nad pedálem). Je to hodně častá a bohužel zákeřná závada elektriky v systému brzd a řízení motoru - dejte si to do Hledání a čtěte co vám to vyhodí.

 

Zdánlivě to nesouvisí, ale je to bohužel často způsobovaný právě závadou v tom spínači.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 7 měsíců později...

Je ještě někdo s podobnou závadou? Já přesně to samé - svítí abs a symbol pro nízký tlak v pneu. Čidlo vyměněno vlevo vzadu, teď naposledy už diagnostika žádnou vadu z palubáku nenašla. Zkusím asi to čidlo na pedálu jak se tu píše. Mám F2 1,4 16v

Odesláno z mého GT-N5100 pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Zdárek lidi . Tak mám tu samou závadu . Svítí mi náhodile ABS a dohuštění pneumatik ( což je vlastně závislé na ABS ) . Taky s mechanikem nemůžeme na to přijít .

Diagnostika píše :  - zadní levý snímač , závada na elektroinstalaci zadního levýho kola .         CHYBA : 290

 

Poraďte prosím někdo .    Mám Fabku 2   1,6 16V    r. v. 2009

 

Vystřídaly jsme 3 snímače otaček a skončily od BOSCHe . Kabel vyměněnej až nad zadní sedačky .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

To máš pravdu , dá se sehnat z vrakáče 1000,- až 3500,- . 

Tak už to mám snad opravený . Tak 2. den mi to nesvítí . Mám najeto kolem 1000km . 

Tak se vyměnil kabel ke kolu a zatím dobrý . Proměřovali jsme ho a byl špatný . Výměna proběhla ustřižením pod zadní sedačkou a nahrazením nového(naletováním a zasavením  smrštovačkou )k čidlu . 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 10 měsíců později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...