Přejít na obsah

Stěrače a ostřikovače skel - přední, zadní


cagy

Doporučené příspěvky

@MilanHos mám obrácenou zkušenost. Z fabriky vydrží dýl. Měněné (klidně i Bosch) max 1 rok. Asi je to tím, že na linku jede čerstvá várka zatímco v obchodě je to ze skladu. Otec na Feldě gumičky snad nevyměnil, jen je otíral a auto stálo většinou v garáži. 16 let a jako nové. Moje mi teď taky poskakovali (vrzali) a jak jsem umyl okno a sundal i vosk z Laser tak je teď ticho.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pokial sa jedna o tu avivaz... tak by mala zmakcit tu gumu resp. ju neako impregnovat... nemyslim, ze sa tak jednoducho vyplavy...

vrzganie stieracov moze byt tiez nanesenim neakeho sajratu na oknach... vosk ci tekute stierace. aj vekom a zimou... ja som na starom leone pouzival stierace od firmy cargo klasicke a vydrzali mi 3roky :-)

 

edit1: ja som si vsimol iny problem.... mne vodicov stierac nechava rozmazanu ciaru cca o sirke 2-3cm v celej drahe stierania... robi to stredna cast stieraca, priamo v zornom uhle... co s tym? myslel som si, ze po neakom hustejsom dazdi resp. umyti auta to prestane a nestalo sa tak...

 

edit2: tak dnes som sa pustil do vymeny nemrznucej kvapaliny na ostrekovanie skiel... mozno to je blbost, ale nevedel som kolko tam este mam a nechcel som to podcenit... rano uz hlasia -2, -3 ja ostrekovat proste musim a nemam vyhrievane trysky... bola mi ponuknuta rada: zo zadnej trysky striekat do flase... poprosil som o pomoc manzelku, ktora prevracala oci :rolleyes:, ale isla... ja som drzal flasku a ona ostrekovala... z nadrzky vyslo odbornym okom mozno 12,568 mililitra :doh... ale sme sa zasmiali no... neviem kolko tam bolo naliate od vyroby, nadrzka by mala mat 3,5l a mam teda pocit, ze tie rozprasovacie trysky zeru trochu viac kvapaliny ako obycajne...

Moje zistenie: predne ostrekovace nefunguju pokial kapota nie je uplne zatvorena... @wirer menil veko nadrzky tusim kvoli samozaklapaniu sa... ja tam mam podla jeho fotiek stare viecko a ked som ho odklopil, tak pekne zostalo na mieste :p

Editováno: , autor: ronskispeed
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 21 hodinami, MilanHos napsal:

To mám podezření, že ty stěrače co dávají ve fabrice stojí za starou belu. Mě to jakoby rozmazává už po půl roce tuším že. 

ja mam tiez rovnaky nazor, auto mam pol roka, najazdene cca 16500km, ale tie stierace uz nestieraju, iba rozmazavaju vodu. raz v zivote som si kupil este na stare auto drahe stierace bosh, stali asi 40e a vydrzali mi tiez asi 1,5 -2 roky, od vtedy kupujem kazdy rok bezramienkove stierace zo supermarketu, za 4e/kus a pekne vydrzia cely rok, asi to budem musiet urobit aj tu takto

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...
V ‎13‎.‎11‎.‎2017 na 20:38, ronskispeed napsal:

edit1: ja som si vsimol iny problem.... mne vodicov stierac nechava rozmazanu ciaru cca o sirke 2-3cm v celej drahe stierania... robi to stredna cast stieraca, priamo v zornom uhle... co s tym? myslel som si, ze po neakom hustejsom dazdi resp. umyti auta to prestane a nestalo sa tak...

 

V desti ne, ale jakmile namrzne, tak mi popisovanou smouhu delaji i fungl nove sterace. Holt nezbyva, nez zastavit, oklepat, ocistit od zmrazku a pokracovat dal...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Podla dostupnych info ukazovatel nedostatku zmesi ostrekovacov je iba vo vozidlach vybavenych ostrekovacmi prednych svetiel. Nasiel som na tomto odkaze nieco co si tomu trochu protireci...

https://www.skoda-diely.sk/nahradny-diel/6v0955449b-nadobka-ostrekovaca-skoda-28690.html

 

Kam potom davaju nadrzku do akych aut resp. vybav? Ja mam aj kameru s ostrekovacom a cidlo hladiny nemam...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jj, wirer by už nemusel vŕtať, ale rovno by vymenil nádobu, ušetril by 10-15min.. akurát by sa mu doma začali kopiť nádrže bez diery.. :D

Tak to vyzerá, že 6V0955449 je verzia bez diery a 6V0955449B je verzia s dierou. Možno na niektorých trhoch ponúkajú snímač hladiny aj bez ostrekovačov svetiel....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Přesně tak, chce to provést kontrolu. Je prasklá hadička, nebo někde spadlá hadička. Stříkat delší dobu a zjistit, kde se objeví loužička.

 

U mé fabia combi 1 došlo k sesunutí hadičky, když zamrzla směs v hadičce na otřik zadního skla a já stříkal na zadní sklo.

Rozdíl mezi ostřikem předního a zadního skla byl u Fabie 1 je pouze ve směru otáčení čerpadla ostřikovače. Princip předního a zadního ostřiku zůstal asi stejný.

Editováno: , autor: ralff
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...