Přejít na obsah

Smartgate


majkl.s

Doporučené příspěvky

  • o 3 roky později...
  • o 5 týdny později...
  • o 7 měsíců později...
před 3 hodinami, majkl.s napsal:

Kdyby někdo ještě sháněl SmartGate do Yetiho tak aktuálně je na Škoda Eshopu zlevněnej z 3800,- na krásných 299,-
https://eshop.skoda-auto.com/cz/cs/b2c/smartgate-yeti-5l0063218x

1397401802_SmartGateYeti.thumb.jpg.64a2cb59cdba80105da71ad0c31d8ea5.jpg

Mají ve slevě i na Rapida(399,-) a Fabii 3(799,-)

 

funguje vám to na první generaci Yetiho

Editováno: , autor: Libor Nerušil
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jj, taky koukam ze v navodu se pise o zlutym a hnedym kabelu a v tom svazku je oranzovomodrej a oranzovohnedej...snad je to jen chyba v tom barevnem oznaceni.  Teoreticky by to spravne melo byt misto BR 8 - OR/BR 8, a misto GE 18 - OR/BL 18. Vypada to ze ten dodanej kabelovej svazek je pro Fabii 3...tam ty barvy v navodu odpovidaji.

 

Editováno: , autor: majkl.s
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jaká červená kontrolka svítí? Na té Smartgate jednotce nebo na budíkách?
Já to teď porovnávam ve schématech s Fabií 3 a je to tam zapojený na CAN Pohonu LOW a HIGH a na CAN Komfortu LOW a HIGH, jenze Yeti má CAN Komfortu jinde než je v návodu k instalaci popsaný...to co tam popisujou je CAN propojenej jen do budíků(označovaný jako CANL-KI a CANH-KI), a ve schématech je CAN Komfortu LOW na PINu 5(oranzovo hnedej) a HIGH na PINu 15(oranzovo zelenej) - ty barvy odpovidaji i instalacnimu navodu do Fabie 3. Tak nevím kde je chyba a co by to udělalo kdyby se to místo na piny 18 a 8 zapojilo na piny 15 a 5

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když vezmu dílenskou příručku (Yeti) a návod na smartgate (neberu v potaz barvu), tak se to připojuje na: 

 

Pin 16 pohon H

Pin 6 pohon L 

Pin 18 panel přístrojů H 

Pin 8 panel přístrojů L

 

Kdybych srovnal Piny u O2 fl tak je to taky připojený na pohon a panel přístrojů. 

 

Tak já už nevím, ve Škodovce mě obrátili na autorizovaný servis. Nikde ani pořádně člověk nenajde co jde na jakou Octavii, někde píšou, že smartgate do auta rv do 2013 pak zase od 2013-současnost. 

 

Editováno: , autor: Wyskonzin
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

JJ, podle navodu na Yetiho je to pripojene na CAN pohonu a CAN přístrojů(a to ti nefunguje, a O2FL má zapojení v Gateway stejné jako Yeti...aspoň co jsem našel v DP).

Ale když se kouknu do schémat Fabie 3(kde je přímo bezdrátový přenos viz. obrázek...barvy i zapojení v konektoru do jednotky SmartGate(na obrázku J1070) souhlasí, teda mimo jednoho vodiče kde je uvedeno OR/GN a v kabeláži co mam na stole je OR/BL jinak to souhlasí tak tam je to zapojený na CAN pohonu a CAN komfortu. A Yeti a O2FL má CAN Komfortu na jiných PINech než se uvádí v návodu od SmartGate...tak jak jsem psal ráno PINy 5 a 15. 

Takže až to budu zapojovat já podle návodu a nebude mi to fungovat tak to zkusím přehodit na ty PINy 5 a 15...ale budu se modlit aby se z něčeho nezakouřilo(i když by snad nemělo). Nic jinýho mě nenapadá...a když to nepojede tak to vyškubnu a zahodím :-D 

 image.thumb.png.a5ae086e0caac2bc7b620301df4e9fd9.png 

 

Jinak ta jednotka co mam v balení 6V0919653 je dodávaná do Fabie 2015 a výš, Octavie 2013-2017, Superb 2015 a výš. A pak je podle katalogu ještě jednotka 6V0919653B a ta je pro Fabii 2015 a výš, Yeti 2014-2018 a Rapid 2013 a výš.

Editováno: , autor: majkl.s
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jako já tě nechci navádět abys to tak udělal. Já fakt nevím co to udělá a co se může případně podělat...takže to ber že to zkusíš na vlastní triko ;)
Ale každopádně pokud to uděláš tak sem hoď výsledek...aspoň si ušetřim taky nervy. Pro sichr dávam pinout gateway Yetiho a O2 z čeho jsem vycházel.

image.thumb.png.d2867742e5dc98939d30c1c53c6b423a.png1234805439_O2Gateway.thumb.jpg.7712318cf866fad3c81f087c8c65c485.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 6 hodinami, majkl.s napsal:

Jinak ta jednotka co mam v balení 6V0919653 je dodávaná do Fabie 2015 a výš, Octavie 2013-2017, Superb 2015 a výš. A pak je podle katalogu ještě jednotka 6V0919653B a ta je pro Fabii 2015 a výš, Yeti 2014-2018 a Rapid 2013 a výš.

 

Tady někdo píše, že jednotka pro Yeti by měla mít označení 5L0063218. 

https://wirer.sk/f3_smartgate/

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To označení 5L0 063 218 není jednotky, ale kompletního setu pro dodatečnou montáž...to souhlasí s tím co jsem koupil. Uvnitř je jednotka ve všech stejná, liší se to jen konektorama na přiložené kabeláži a návodem. Dneska už jsou fakt ty jednotky asi u všech stejný...dřív si pamatuju že na eshopu Škoda bylo uvedeno že je to jen pro Yeti Facelift a teď už to tam neuváděj...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...