Přejít na obsah

Voda ve dveřích


o3viki

Doporučené příspěvky

Mám dotaz.

 

Když venku prší a auto stojí celý den na dešti, tak po otevření dveří u řidiče vyteče na můj vkus dost vody z prostoru někde pod panty dveří. Kde se tam voda udrží netuším. Máte někdo podobnou zkušenost? Ostatní dveře jsem nezkoumal (zatím).

Editováno: , autor: o3viki
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám to taky.... :kol-32:  respketive jen u dveří řidiče, voda vyteče ven pod auto (po otevření).... myslel jsem, že to tím, že mě auto stojí na vjezdu do zahrady, kde je to trošku z kopce (čimákem dolů)...  ale máš pravdu, je to tak litr....

Editováno: , autor: Napalm
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Voda ve dveřích - předpokládám, že OIII to má stejně jako ostatní Škodovky a možná i ostatní auta - dole ve dveřích jsou výtokové otvory, přes které jde ven voda, která zateče do dveří okolo tešnění okna, např. při dešti. Chybou či problémem bych to tedy nenazval...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To víš že voda protéká dveřma proudem. Prahy mám taky mokrý a špinavý pod odtokovými otvory. A doporučuji zabrousit do tématu v sekci Rapid, s názvem, jakým jiným než Voda ve dveřích..... Možná to bude obdobný problém s tím rozdílem, že u OIII možná to těsnění, co zakrývá odtokové otvory pracuje jako klapka a po otevření dveří se otvor odkryje a voda vesele vytéká.....

Editováno: , autor: miklisek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám stejný problém. Vody se tam drží fakt hodně. Ve škodovce jen krčili rameny, zkontrolovali těsění, které se jen ukázalo, že je v pořádku. Je to nepříjemné a vypadá to blbě - přijít k autu po dešti, otevřít dveře a hned šplíchanec a louže. Nějak není vyřešen odtok a voda se tam v loužích drží. Je to vidět potom i na zašpinění, které tam na prahu dveří zůstává. Já to mám zejména na prahu u obou předních dveřích. 

Zkusil jste to někdo řešit? 

Editováno: , autor: ooctavia
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To Pawouk: Díky za přesun.

 

To all: Po jízdě v dešti a následném otevření dveří jsem si toho nevšimnul. Všímám si toho, jak jsem psal, jen když mi auto v práci stojí celý den na dešti a pak otevřu dveře,z prostoru mezi gumovým těsněním a spodní hranou dveří vychrstne voda.

A to ať auto stojí na rovině, čumákem z kopce či do kopce - prostě je tam vždy.

 

Na druhou stranu, dokud není uvnitř interiéru, tak mě to tak moc nes..e. Ale divím se tomu. Jak psal ooctavia "hned šplíchanec a louže". :kol-31:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

po dešti a nebo když auto myju tak se pod dveřmi drží voda jak výše uvedeno. Udělal jsem vlastní průzkum a myslím si že voda nateče nad těsnění dveří a to vodu nepustí až do jejich otevření. Myslím že to není závada. Třeba to mohlo být vyřešený jinak ale takhle se nedostane bordel na prách  (na rozdíl od ooctavia to alespoň nepozoruju)

 Že se tam voda nějakou dobu udrží znamená že je těsnění dveří dobré :kol-48:  natéci do tohoto prostoru může snad jenom mezírkou mezi P a Z dveřmi u středového sloupku.

Editováno: , autor: jooe1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zarazilo mě to, neboť předtím jsem měl O1 a tam to nebylo. Parkuji stále stejně a když po dešti u nové O3 při otevření dveří vychrstne voda, tak sice mám radsot, že voda není uvnitř, ale vypadá to u nového auta blbě, to že to někde zadržuje vodu. Obecně u kastle platí - kde se drží voda, tam to začne brzy hnít (snad to lak udrží). Nejdříve jsem to přisuzoval tomu, že parkuji z mírného kopce, ale je to i na rovině. 

Editováno: , autor: ooctavia
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tolik vody jsem tam nikdy neměl, ale mokro tam rozhodně je. Všimnul jsem si, že u předních dveří není gumové těsnění mezi dveřmi a předním blatníkem jako bylo u OII. Podle mě prostě při jízdě teče voda po karosérii a mezi dveřmi a blatníkem zatéká dovnitř. Dole dveře gumové těsnění mají a tak voda nemá kudy ven, dokud se neotevřou dveře.

Druhá možnost je, že gumové těsnění nedoléhá tak těsně, protože se poučili z problémů s OII. Tam vnější gumové těsnění měnili, protože bylo tvrdé a tak těsné, že odíralo lak z rámu dveří.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Aleš_BX: Materiál není nasákavý a je vodě odolný (přirovnal bych to k něčemu mezi térem a gumou), takže asi ok.. samozřejmě jak píšou ostatní asi obecně ničemu nesvědčí stojící voda ve dveřích....

 

Ooctavia: To protože OI neměla dvojité těsnění, na rozdíl od OII a OIII. 

 

OIIIG: Za jízdy se to neděje, jde opravdu jen o zaparkované auto po dešti.... kdy tam někde stojí voda, která po otevření dveří "vychlejstne" ven pod auto....

 

Nikdy jsem si toho u OII nevšiml a rovněž u jiného auta z koncernu (Passat, Golf)...  tak nevím....

Editováno: , autor: Napalm
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Moje OIII to dělá taky. Parkuji doma čumákem trochu dolů z kopce, takže se to drží vpředu u řidiče a spolujezdce a po otevření dveří to vyteče. OII FL mi to nikdy neudělala. Voda se drží mezi rámem dveří a prahem, nateče tam když prší, anebo když myju auto. Takto to vypadalo, když večer přimrzlo - z fotky uvidíte, kde se ta voda vlastně drží :)

post-91438-0-46766100-1427350455_thumb.j

Editováno: , autor: S.Lopik
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

Člověk když takto otevře dveře, tak si opravdu připadá trochu jako "Wasserman"....  naštěstí je to v přední části dveří, ještě horší by bylo, kdyby mu to nateklo rovnou do bot... je to jako něčí "blbej fórek" při kontrukci a vývoji dveří :kol-28:  

Editováno: , autor: Napalm
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...