Přejít na obsah

Front Assistant


Jakub3211

Doporučené příspěvky

Já jsem za FA taky rád, a to přesto, že mi ve městě dost často píská. Třeba i když nečekaně někdo přeběhl přes cestu. Člověka to probere. Jednou mi asi přišláp brzdu, když jsem v prudší zatáčce dojížděl auto a po vyrovnání směru se to auto objevilo "náhle" před radarem. Ale to bylo za rok jen jednou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No mi to na chodce zareagovalo, tři pruhy, v levém stál odbočující náklaďák, já v prostředním jel na zelenou a zpoza náklaďáku zleva vyběhl přes cestu maník. Byl jsem ještě relativně daleko, tak FA nebrzdil, jen pískal, brzdit jsem na základě toho začal sám. Pískání jsem zaregistroval dříve než chodce.

Ale jasně, že spoléhat na to nelze.

Na předjížděného cyklistu mi to nereagovalo ještě nikdy. Možná různé MR mají různá seřízení, já mám výrobu 09/2016.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S těmi chodci to je jak kdy, ale jednou mi začal nečekaně přebíhat klučina úhlopříčně z prava do leva z chodníku před autem, a to mi FA začal pískat a šel na brzdy o zlomek vteřiny dříve než já. Možná mu to zachránilo zdraví. Ale babku na přechodu to nevzalo, když se mi tam vrhla. Asi šla moc pomalu a kolmo na jízdu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

O garantované funkci nebyla nikdy řeč. Je to jen a jen pomocník. Tak je i funkce popsaná v návodu. To že je v TV skoro každá reklama plná až magických schopností těchto systémů(kupodivu škoda ne), co považuji minimálně za klamavou reklamu. Pak to dopadne stejně jak s pomocníkem na světla. Fúra aut pak nesvítí a teď se zase nebudou soustředit na řízení.:blink:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Né, rozhodně jsme to nemyslel tak, že by se na to měl někdo spoléhat. Spíš jsme to myslel tak, že u "vyšších" modelů je to něco ve stylu "systém může zabránit nehodě při nedobrždění a vběhnutí hodce" (samozřejmě v rámci možností je to furt jen pomocník) a Fábia má prostě "nižší" verzi, kde ŠA propaguje jen tu výpomoc při nedobrždění a ti chodci jsou jen prostě "něco na víc". Ale ani v jednom případě se na to nedá spoléhat a vždy je to jen pomocník, který prostě slouží k možné minimalizaci následků, ale rozhodně se na něj nedá spoléhat 100%. Jestli to z mého předchozího komentáře vyznělo tak, že se na to dá spoléhat, tak to ne, prostě 1. je řidič, a až ten nic nedělá, tak je problém, FA ho může jen pomoct redukovat...

 

EDIT: To "garantováno" bylo myšleno ve smyslu "oni to tak propagují, ale všichni víme jak to ve skutečnosti je"

Editováno: , autor: Martab
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No oni jsou potom ty propagační letáky i návody o těch slovíčkách. Systém může zabránit a systém zabrání je kurva rozdíl. Proto se snažím jezdit tak, aby mi žádný systém/asistent nemusel pomáhat. Bohužel při dnešním provozu a chování některých řidičů/chodců/cyklistů atd, atd se to někdy stane.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jsem z tohoto zařízení docela nešťastnej, pípe mi to každou chvilku, sem tam mě to přibrzdí, ale nejhorší je když jako posledně sjíždím do podzemí a jak mam nohu připravenou na pedálu, tak bez varování mě to přibrzdilo a tělo jak jde nečekaně dopředu, tak jsem si to zašlápnul totálně a málem si zlomil prsty ve volantu...

Kdyby mě někdo viděl, tak by řekl blázen :).

Ještě, že zamnou nikdo nejel...asi to radarové zařízení vzalo podlahu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Od té doby, co jezdím s FA a už vím, co dovede, udržuji daleko větší odstup od cyklistů které míjím a od předemnou jedoucích aut. Nejraději bych si dal na zadek auta nálepku jako kráva asi tohoto znění. "Udržuj odstup, jezdím s FA".:):blink:

Editováno: , autor: Heini
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak mě to na cyklisty nereaguje, ale pípá mi to často při najíždění na kruháč a brzdí při předjíždění...když zrychlím a po projetí protijedoucího auta vyjedu na půlící čáru.

Ze začátku dost nepříjemné, ted už jsem si trochu zvyk, že se to občas stane...

V kufru nikomu nejezdím, takže jen občas pípne, když se náhodou přiblížím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Auto bude nejspíš v pořádku, pouze nebude system kompaktibilní semnou, máme doma F3 a VW, obě auta manželce nepípají, mě obě pípají.

Je to neustálým spěchem v pracovní době, když jedu o víkendu s rodinou, je klid...

Zpomalil jsem na chronických místech, ale stejně mě tato vymoženost otravuje život.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Reaguje to na vyrazny rozdil v rychlostech. To na ten kruhac najizdis v 70ti nebo jak? Ani jednou mi to u kruhace nereagovalo a to brzdim celkem na posledni chvili pred nim. Pri predjizdeni teprve ne. Nejcastejsi reakce je, kdyz nekdo prede mnou odbocuje a pomalu vyklizi prostor. Z dalky vidis, ze odbocuje, predpokladas ze nez tam dojedes bude davno pryc tak nijak nereagujes jen si pripravis nohu a ale z nejakeho duvodu se tam zdrzi dyl tak FA chytne roh auta a zapipa...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 16 hodinami, Čečulák napsal:

Auto bude nejspíš v pořádku, pouze nebude system kompaktibilní semnou, máme doma F3 a VW, obě auta manželce nepípají, mě obě pípají.

Je to neustálým spěchem v pracovní době, když jedu o víkendu s rodinou, je klid...

Konecne rozumna rec.

Ono reci typu "jezdím okolo 50 tis km ročně už 25 let a za tu dobu jeden bouchlej blatník, takže auto nejspíš pod kontrolou mám" nemam rad zase ja. Kazdej muze jednou udelat (at uz z jakehokoliv duvodu - nepozornost, preceneni vlastnich- nebo schopnosti auta, podceneni situace, unava...) chybu a zpusobit nehodu. A je jedno, kolik km a za jak dlouho najezdil.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Pawouk umístěno následující téma

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...