Přejít na obsah

Front Assistant


Jakub3211

Doporučené příspěvky

  • o 2 týdny později...

Včera večer v tunelu levý pruh předemnou nikdo a piiiiip a velké autíčko na maxíku. Bez brždění. Bylo to uprostřed tunelu do kopce a asi vzal ventilátor na stropě nebo blížící se záliv.  Pro znalce Královopolský směr Pisárky. V tomhle to už bylo podruhé, poprvé na vjezdu před 2 roky. A klasicky mám v cestě 3 tunely a v ostatních 2 a ty jsou hodně klikaté nikdy žádné pipani. A občas pipe že nemá výhled jen na jednom místě, podjezd pod tratí s výjezdem doleva do kopce a koukám se do nebe.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Zase takovy prase nejsem a blinkry pouzivam...bude to proste rozdilnou rychlosti pri prejeti do protismeru,  za auty se nelepim, ale kdyz je od proti husty provoz, tak si nechám trochu odstup a naberu rychlost na sve strane.

Mam totiz 2.0 TDI 75 kw a zas tak super to nejede, tim se to rozhybe a nepotrebuji moc casu na predjeti jako nekteri trapaci.

S Fabii 66 kw manzelky moc nejezdim, ale tez mi to pipe. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Jezdím sice OCT3, mám tam taky Front Assist, a vypozoroval jsem, že prostě špatně vyhodnocuje určité situace:

Příklad 1. jezdím často na chalupu, většinou stejnou cestou, a v jednom místě je silnice do kopce lemována křovisky, a mírná zatáčka. Velmi často se mi stává, že mi na stále stejném místě píská tu první výstrahu. Ne vždy, cca každou pátou až desátou jízdu, ale stalo se mi to už mockrát, a na přesně stejném místě. Prostě asi někdy ty keře vyhodnotí tak, že jedu do zdi. Ale jinde se mi to nestává.

Příklad 2. zase, na přesně stejném místě, tentokrát ve městě, přejíždím v křižovatce příčně přes koleje, a na mokru, už se mi 3x stalo, za cca dva roky, že mi Front Assist natvrdo zabrzdil, spolu s přitažením pásů. Naštěstí se tam auta rozjíždí pomalu do křižovatky, tak mě ještě nikdo nenabořil zadek. Prostě přední kola nějak proklouznou a nadskočí na mokrých kolejích a přede mnou jede auto, a auto to vyhodnotí jako kolizní situaci. Tady toto mě štve teda mnohem více, než je ta pískací výstraha.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem se dnes nechal unést na sjezdu na Rajhrad zamnou lepící se dodávkou a u odbočení na Syrovice často někdo pouští z vedlejší auta. Dneska rozptýlenej jsem brzdil na poslední chvíli až do ABS a FA ani píp. Podmínku pro zablikání výstražných jsem taky asi nesplnil. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Možná by stačilo aby šla nastavit citlivost. Kámoš v seatu má 3 urovne.

Jak jsem tady již psal auto řídí žena s nulovým pudem sebezáchovy a naprostou ignoraci  dopravních předpisů která vozí naše dítě! To je důvod pro jsem chtěl FA.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A není to nastavení ACC? U FA se to zde už myslím řešilo, a nakonec se zjistilo, že to není nastavení FA.

 

EDIT: Teď se dívám, že v novém manuálu ta možnost je:

image.thumb.png.e062a3b1cb3723f8acdf52506482c96b.png

Co jsem narychlo hledal, tak v manuálu se to objevilo s MR18. Možná by @ski1961, @lumirnavrat, @ronskispeed, @Mirec.K nebo @Malta mohli potvrdit, zda to tam mají.

Editováno: , autor: Martab
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No ja mam v aute u FA tyto tri checkboxy

Aktivni

Predbezne varovani

Zobrazit vystrahu vzdalenosti

tj. to co je manual 11/2017

 

coz si myslim, ze

1. stupen je na maxidotu 2 auticka s vykricnikem mezi sebou bez zvukoveho signalu

2. stupen pipani auta bez sahnuti na brzdu

3. stupen zasah do brzd

 

1. a 2. jsem zazil 3 zatim ne.

Editováno: , autor: lumirnavrat
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@lumirnavrat A máš tam i to "nastavení úrovně odstupu, při které dojde k varování"?

 

EDIT:
 

Citovat

 

1. stupen je na maxidotu 2 auticka s vykricnikem mezi sebou bez zvukoveho signalu

2. stupen pipani auta bez sahnuti na brzdu

3. stupen zasah do brzd

 

1. a 2. jsem zazil 3 zatim ne.

 

 

Ano, je to jak píšeš, ale nám jde to to "nastavení odstupu kdy dojde k varování"

Editováno: , autor: Martab
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...