Přejít na obsah

Front Assistant


Jakub3211

Doporučené příspěvky

Jsem se poptal a bylo mi vysvětleno, že by případně mohl být problém s pojištovnou kdyby se něco stalo i přišli na to,

ale o přebalení alobalem taky uvažuju, prý to funguje. Chápu přínos tohoto zařízení, ale mě to spíše stresuje.

Pípání vydržím, ale to přibrždování mi fakt s..e.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

FA funguje od rychlosti 5km/h. Nevím, já jsem s ním spokojen, nějak zásadně to do provozu nezasahuje, asi záleží na stylu jízdy a tom, kde člověk jezdí. FA zastaví klidně na 0km/h, když je potřeba a stihne to, bohužel na motor ohled nebere. No zas taková zátěž to není, vzhledem k tomu že se to neděje často.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 9 minutami, Čečulák napsal:

Jsem se poptal a bylo mi vysvětleno, že by případně mohl být problém s pojištovnou kdyby se něco stalo i přišli na to,

ale o přebalení alobalem taky uvažuju, prý to funguje. Chápu přínos tohoto zařízení, ale mě to spíše stresuje.

Pípání vydržím, ale to přibrždování mi fakt s..e.

To s tou pojišťovnou bude zase taková městská legenda. Jako když bude FA v daném okamžiku nefunkční např. vlivem nepřiznívého počasí, tak taky nebude plnit. To ne. :) Pořád je jen asistent.

Pokud to přebalíš alobalem, tak to bude hlásit chybu a palubka bude oranžová jak reklama na Aperol.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Jak jsem už tady někde psal, tak párkrát mi ta věcička zachránila čumák. Ale taky umí dělat nevysvětlitelné chyby. Naposled dva tři týdny zpátky. To si tak jedu tunelem (Felbertauern tunel mezi Salzburskem a Osttirol). Tunel dlouhý, rovný. Předemnou nejbližší auto tak skoro 1 km, za mnou nic. Najednou pííííííííííííííííííííííp. No coto....FA. Nehrábl do brzd, ale prostě si zapípal. Nevím na co reagoval. Žádných odrazných předmětů na cestě jsem si nevšiml. Asi si myslel, že se nudím nebo se mu nelíbila moje hudba. Protože jiné vysvětlení fakt nemám ;-).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Nikdy sem neměl s FA problém až nyní, včera při předjíždění cca 6 cyklistů , na pěkným rovným úseku ( žádné auto v protisměru, kolaři jeli ve vláčku za sebou.)cca 50m od cyklistů sem hodil blink a začal předjíždět v tom auto začalo pískat a brzdit to vše v cca 70 -80 km/h, sem se lekl jak sviňa...

Nechápu, že to teď začalo dělat takovej bordel. Asi to budu muset kuli kolařům vypínat.

 

Ještě sem se chtěl zeptat neřešil někdo aktualizaci firmware? 

Editováno: , autor: Ibe
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 10 minutami, shrek_85 napsal:

@LancelotPokud to máš a nepotřebuješ, tak se to dá snadno vypnout přes infotainment nebo tlačítka na volantu (případně přes diagnostiku, pokud to v dané výbavě nejde jinak).

V infotaimentu to jde, ale při každém dalším startu je to opět zapnuté. Auto je služební a v záruce, takže vrtat do něj skrze VDCS nebudu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@LancelotMáš pravdu, schválně jsem to byl vyzkoušet.  Můžu vypnout rozpoznání únavy, hlídání mrtvého úhlu nebo asistenta vyparkování a zůstane to vypnuté tak dlouho, dokud to znovu nezapnu.  Ale když vypnu Front Assist, tak se mi pod budíkama rozsvítí oranžový vykřičník a při dalším startu se to zase samo automaticky zapne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já byl už v protisměru, když mě to začalo brzdit...Zapípání a hned brzda. Kdyby mě to udělalo při předjíždění auta tak ho ani nepředjedu.. 

Ještě mě napadá jedna věc, před jízdou sem auto umýval, že by někam natekla voda? Dneska sem potkával taky nějaký kolaře a zatím to ani nehleslo po včerejším výkonu, tak su z toho docela zmatenej jak to vůbec funguje.. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...