Přejít na obsah

Front Assistant


Jakub3211

Doporučené příspěvky

Pokud je ve voze BCM jednotka 6C0 937 090 D, E....

tak ukázka potřebného přepojení u kroužku(přechod z verze 6C0 na verzi 5Q0):

1 -> 2
2 - nezapojen(nutné pořádně zaizolovat jinak vůz bude houkat)
3 -> 8
4 -> 1

Nové vodiče:
3 -> T73c pin 47 (oranžovo/hnědý) připojím na vodič co jde na tento PIN

4 -> T73c pin 46 (oranžovo/zelený) připojím na vodič co jde na tento PIN

5 -> T73a pin 53 (bílý - tempomat) připojím na vodič co jde na tento PIN nebo přendám z konektoru T16c(16pinový na páčkách) z pinu 2
(připadně si vyndám i PIN 4, abych to měl dost dlouhé)


Řešení stěračů:
T73a pin 50 = svorka 15 vyndám Pin 4 z konektoru T10a(10pinový na páčkách) a spojím z vodičem co vyndám z konektoru T16c(16pinový na páčkách) pin 1

Vše ostatní zůstane nezapojeno. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

BCM je OK, tak ještě ESP: 6C0614517T/6C0907379T nebo možná u tebe jen 6C0614517Q/6C0907379Q(u aut vyrobených do 11/2016)

 

+ následující:

5Q0953569A 1x - podvolantová jednotka

5K0953223C 1x - nový držák na tyč řízení

WHT006663 2x - trhací šrouby

5Q0953502AT IGI 1x - soupáčí pro ACC

plast pod volant s kessy: 6V0858559D  9B9 1x nebo bez kessy:  6V0858559C 9B9 1x

 

u auta bez kessy ještě:

1K0905851B 1x - zámek řízení

5Q0905849A 1x - spínačka

 

+ další přepojení u auta bez kessy:

16 pinový konektor v kroužku 5Q0:

6 - použít vodič z původní spínačky T7a(7 pinový konektor)/3 - PIN 3
7 - použít vodič z původní spínačky T7a(7 pinový konektor)/5 - PIN 5
14 - použít vodič z původní spínačky T7a(7 pinový konektor)/1 - PIN 1
16 -> BCMka T73a/62 - PIN 62

 

Jen upozorňuji, že kombinace ACC a speedlimiter není podporovaná(proto páčky bez něj)   

 

U Fábie3 bez front asistentu:

jednotka ACC: 5Q0907561A, B, C, D, E, F, K.....+ konektor: 4F0972708

+ krytka radaru do faceliftu: 8V0907224A od faceliftu: 5G0907225C 9B9

Editováno: , autor: ferda25
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Odstup se nastavuje v čase v rozmezí od 1 do 3,6 s, viz návod k obsluze.  Udržovaná vzdálenost pak závisí na aktuální rychlosti.  Při nastavení minimálního odstupu by se udržovala vzdálenost 50m při jízdě rychlostí 180 km/h.  Mám na Fabii origo ACC a tam se dá nastavit maximálně 160 km/h.

Editováno: , autor: shrek_85
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 8 měsíců později...

Zdravím,
sháníme teď F3, ale k už tak dost požadavkům se přidalo ještě, že to nesmí mít front assist, takže těch nabídek je už vážně málo. Neřešme prosím, jestli je to dobrá věc nebo ne. Ať to klidně varuje zvukově, ale auto si prostě samo do řízení sahat nebude a tečka. Zajímalo by mě ale pár věcí.

Když to vypnu přes ten displej, tak to při příštím startu bude zapnutý, to vím. Resetuje se ale i to nastavení (blízký, střední atd.)? Je nějakej ne moc invazivní způsob, jak to celý vypnout trvale? Odpojení toho radaru, vytažení nějaký pojistky, přes diagnostiku, něco? Kdybych to prostě rozbil/odpojil kabel/cosi, bude to moc otravovat s nějakou závadou?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když jezdíš normálně, šahat do řízení (resp do brzd) ti to nebude. Když to vypneš přes volant, nic to nedělá, ani nepíská. Nastavení "blízká, střední, atd." se neresetuje, protože u FA žádné takové u Fabie není, to je až s ACC. Jinak u nás měla FA FIII od Ambitionu, takže ti zbývá Active, kde té výbavy opravdu není moc, nebo pak ze zahraničí kde někdy nebyl v Ambitionu (třeba SK).  Pokud chceš "Fabii" bez FA, dívej se po Polu nebo Ibize minulé generace (cca od 2015 s motory EA211), mají stejné motory i podvozek, ale FA u nich nikdy nebyl v základu jako u fabie.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Zdravím, na dálnici se mi stalo, že jsem trefil letící ledovou kouli, která odpadla z auta přede mnou. Od té doby to píše Front Assist nedostupný. Když jsem se podíval na způsobené škody, tak jsem zjistil, že ta krabička špatně drží, plasty okolo jsou ulomené. Konektor mi připadne trochu nalomený. Ale co jsem si všiml - ta krabička mi přijde dost přehřátá, sotva na ní udržím ruku. Teď přes svátky se do servisu nedostanu, tak nevím co s tím. Nemůže se něco poškodit? Pomůže, když ten asistent v menu vždycky vypnu? Díky 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ok, díky. Jestli to je vyhřívaný samo od sebe, tak to asi bude ok, vyloženě extra žhavý to zase není. Otázka je kolik bude stát oprava. Ta jednotka jako taková vypadá v celku, poškozený jsou ty plasty plus otázka je co ten konektor. Snad to půjde uhradit z havarijka coby živelná pohroma, uvidím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...