Přejít na obsah

Front Assistant


Jakub3211

Doporučené příspěvky

Zakladni palubovka je MFD (multifunkcni displej). (Jan R. byl rychlejsi)

V navodu k autu je pospane, jak se deaktivuje v aute bez MaxiDotu (kombinace cudliku na pacce blinkru).

S vypnutym ASR se deaktivuje i FA.

Kdyz se priblizujes i rychleji ke konstantne jedoucímu autu nebo jedes nekomu "za zadkem", tak na Maxidotu to zobrazuje výstrahu, na MFD nevim jestli je ekvivalent?

Tuta, popripade brzdi kdyz vylozene jedes proti necemu, co stoji anebo najednou zacne prudce zpomalovat a ty nereagujes. Jakmile pohnes volantem nebo slapnes na brzdu, tak pak prestane.

Editováno: , autor: epo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hezky - Pawouk goes green ;)

miland42: jo takhle... to by pak bylo jak se S/S, muselo by se to vyzkoušet...

Jak ted koukam do navodu, tak je tam i upozorneni, ve kterých pripadech by se mel FA deaktivovat, mj. "Při manipulaci s vozidlem na nákladním vlaku, trajektu apod."

Jel jsem autem uz na obojim a ani jednou jsem to kvuli tomu nevypinal. Zadnou kolizi mi pri nalodovani ani pri "navlakovani" nehlasil :)

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Aktivace případně deaktivace by měla zůstat nastavená i po vypnutí a zapnutí zapalování, píše se o tom v palubní příručce:

Citovat

Deaktivace/aktivace a nastavení v infotainmentu

V infotainmentu je možné deaktivovat/aktivovat celý systém, resp. funkce Předběžné varování a Výstraha vzdálenosti. » návod k obsluze infotainmentu, kapitola CAR - Nastavení vozidla. Po vypnutí a zapnutí zapalování zůstávají funkce Předběžné varování a Výstraha vzdálenosti aktivované, resp. deaktivované, podle posledního nastavení.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

FA by měla být standart.
Dnes vyzkoušeno: po zakrytí alobalem a rozjetí se na cca 40 km/h mě MFD napíše že je FA nedostupný. Takže když to tedy porovnám s tou předváděcí Fabii tak mě to nereaguje ani v krajní situaci - dnes opět zkouseno. Takže teď už jen servis a nastavit lepší citlivost?!

Píšu z telefonu


Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 10 hodinami, ronall napsal:

Aktivace případně deaktivace by měla zůstat nastavená i po vypnutí a zapnutí zapalování, píše se o tom v palubní příručce:

 

Tohle ale chapu tak, ze funguje u auta, co ma MaxiDot a nastavovani pres Infotainment. Miland42 ma MFD a nema nastavovani pres radio ale pres packy nebo volant. A tam zas v prirucce pisou, ze po nastartovani je system opet aktivni, tak nevim.

Milnad42: tak s tim zajed do servisu at ti zjisti, jaka citlivost je tam nastavena a pripadne ji zvysi...

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě to funguje celkem dobře. Od určité rychlosti autička s vykřičníkem. Jinak cyklisti a odbočující auta spolehlivě pípá a brzdí. Jenom když jdu do situace úmyslně a mám nohu na brzdě tak už FA nereaguje. Při akci to spíš brzdí takovým tukňutím abs protože většinou už dávám nohu na brzdu. Zatim jenom jednou to brzdilo oživot při objíždění odbočujícího auta a to jsem stál na plynu. Pak sem měl chuť zastavit a jít se zeptat bmw zamnou jesli mi blikala brzdová světla a jestli taky brzdil sám voživot protože to nemohl čekat

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, epo napsal:

Tohle ale chapu tak, ze funguje u auta, co ma MaxiDot a nastavovani pres Infotainment. Miland42 ma MFD a nema nastavovani pres radio ale pres packy nebo volant. A tam zas v prirucce pisou, ze po nastartovani je system opet aktivni, tak nevim.

Milnad42: tak s tim zajed do servisu at ti zjisti, jaka citlivost je tam nastavena a pripadne ji zvysi...

 

Mám MaxiDot tak nemůžu zkusit, ale myslím že by to nedávalo žádný smysl pokud by to bylo jinak u MFD. Podle mě se to normálně vypne páčkama nebo volantem jako v infotaimentu natrvalo a ta větička v příručce je napsaná jen jako upozornění , že pokud je zapnutý tak se automaticky aktivuje při startu, dále už jsou pak popsané různé druhy vypínání. Nejlépe kdyby někdo kdo má MFD, tak podal info a budeme vědět.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem velký zastánce FA, ale neber FA jako věc na kterou se můžeš spolehnout a nic neřešit. Myslím, že i se zvěří Ti pomůže, ale jen POMŮŽE. Mrkni na NCAP videa které jsou na YT je tam i FA. Pokud bere FA cyklistu tak bude brát i zvěř. U Monte Carla bude na 100% :) 

 

 

 

 

Editováno: , autor: vejbuch
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak se mě dnes odpoledne podařilo FA aktivovat, ale na můj vkus je to opravdu až na poslední chvíli a to si ani nehrabl do brzd. Jen čistě akusticky. Málem jsem se u toho ale po...l strachy. Zkusím se zeptat v servisu jestli jde nastavit větší citlivost.
Takže asi spokojenost, že to vůbec funguje.

Píšu z telefonu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 11 hodinami, miland42 napsal:

FA by měla být standart.
Dnes vyzkoušeno: po zakrytí alobalem a rozjetí se na cca 40 km/h mě MFD napíše že je FA nedostupný. Takže když to tedy porovnám s tou předváděcí Fabii tak mě to nereaguje ani v krajní situaci - dnes opět zkouseno. Takže teď už jen servis a nastavit lepší citlivost?!

Píšu z telefonu
 

 

 

Takže jak - sám si citlivost nemohu nijak nastavit? V infotainmentu je vše, co se týká FA zapnuto a kde nic, tu nic - systém naprosto nijak nereaguje. Když ho vypnu, svítí kontrolka a nápis na Maxidotu. Ještě zkusím ten alobal.

 

Zruš si tu hlášku "Píšu z telefonu" - pravidla fora toto netolerují.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 hodinami, vejbuch napsal:

Já jsem velký zastánce FA, ale neber FA jako věc na kterou se můžeš spolehnout a nic neřešit. Myslím, že i se zvěří Ti pomůže, ale jen POMŮŽE. Mrkni na NCAP videa které jsou na YT je tam i FA. Pokud bere FA cyklistu tak bude brát i zvěř. U Monte Carla bude na 100% :) 

 

 

Ale tak to jsem nemyslel že si budu šlapat na plyn a FA záhadně zabrzdí, jen jestli na brzdu dokáže brnknout dřív než ji zašlápnu já. Já jinak tím úsekem jezdím jak vite co. :lol:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 59 minutami, Pawouk napsal:

Zruš si tu hlášku "Píšu z telefonu" - pravidla fora toto netolerují.

Zrušeno. Ani jsem si toho nevšiml. Za mě tedy omluva

před 19 minutami, MilanHos napsal:

... že si budu šlapat na plyn a FA záhadně zabrzdí ...

Ale takto jsem to přesně pochopil.

 

před 59 minutami, Pawouk napsal:

... sám si citlivost nemohu nijak nastavit?

Asi ne. Co jsem se o tom dočetl, tak s problémy to udělá servis.

Editováno: , autor: miland42
překlepy
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Neber to zle. Ani to tak nebylo myšlené, ale po tom co jsem ho dnes konečně rozpípal, jsem čekal, že mě šáhne do brzd, protože to z mého pohledu bylo už dost na krev... Rozhodně jsem neměl v úmyslu někoho kritizovat způsobem, který jsi napsal. Takže pokud jsi to tak pochopil tak promiň.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

FA obsahuje mnoho algoritmů a podmínek, které musí být splněny než se systém aktivuje, já sám když jsem chtěl v práci předvést FA se mi to ani po 3 pokusech nepodařilo, o pár dní později mi to duplo na brzdu, když auto přede mnou prudce zabrzdilo. Při zkoušení jsem zjistil, že FA se aktivuje pokud prostě jedu s přidaným plynem, pokud brzdím nebo mám sundanou nohu z plynu FA málokdy reaguje, nechci říct, že nereaguje, ale je tak chytrý, že vlastně pozná když to dělám schválně nebo ne. Zkrátka bych radši nezkoušel jeho funkčnost, on sám ví kdy je potřeba zasáhnout.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Pawouk umístěno následující téma

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...