Přejít na obsah

Front Assistant


Jakub3211

Doporučené příspěvky

Ve chvili kdy to zacne brzdit je na deaktivaci 1click tlacitkem pozde. Pohodle se da vypnout pres MuFu volant.

Mozna by stalo za uvahu, aby se rozblikaly blinkry jako u panic braking, pak by auto za mnou videlo ze se deje neco necekaneho.

 

Kazdopadne souhlasim s jednou veci. Nechat na infotainmentu nejake tlacitko/ka programovatelne, at si tam nastavi uzivatel to co pouziva casto

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak auto za mnou má snad reagovat na moje brzdová světla ne? Má snad jet tak, aby měl odstup a stihnul dobrzdit, když to já zadupnu. Mi tam může vběhnout dítě, pes, vjet motorka, auto, může se mi udělat blbě nebo já nevím co... Moc to řešíte. Bohužel asistenta na omezení předjíždění 3 aut v řadě, když nevidím za horizont nebo do zatáčky, ještě nevymysleli. Všichni jsou mistři světa, v životě neudělali chybu, tak proč každý den čtu o průserech na silnicích a vidím to, co vidím... :(

Jinak blinkry se ti rozblikají, když zadupneš ze 70ky na 0. Vyzkoušeno. Z 50 na 0 neblikají... Jo a z té 70ky na 0 v mokru jsem brzdil 120 metrů (brzda spojka na krev). Tož tak...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

31 minutes ago, epo said:

Tak auto za mnou má snad reagovat na moje brzdová světla ne? Má snad jet tak, aby měl odstup a stihnul dobrzdit, když to já zadupnu. Mi tam může vběhnout dítě, pes, vjet motorka, auto, může se mi udělat blbě nebo já nevím co... Moc to řešíte. Bohužel asistenta na omezení předjíždění 3 aut v řadě, když nevidím za horizont nebo do zatáčky, ještě nevymysleli. Všichni jsou mistři světa, v životě neudělali chybu, tak proč každý den čtu o průserech na silnicích a vidím to, co vidím... :(

Jinak blinkry se ti rozblikají, když zadupneš ze 70ky na 0. Vyzkoušeno. Z 50 na 0 neblikají... Jo a z té 70ky na 0 v mokru jsem brzdil 120 metrů (brzda spojka na krev). Tož tak...

 

Jasny, maji reagovat na brzdove svetlo, o tom zadna, ale ja jsem myslel necekanou situaci, kdy jedu po dlouhe rovne silnici a FA omylem zareaguje a zacne necekane brzdit. Proste upozornit okoli na nestandartni situaci

 

S tim odstupem a dobrzdenim to nemusi byt vzdy tak jednoznacne. Kolega razantne brzdil, borec za nim to nedobrzdil a policajti hodili na kolegu 30% vinu...  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

před 16 hodinami, Pawouk napsal:

Taky pěkná kravina - už se mi to v podobných případech stalo několikrát. Je to jenom k vzteku, člověk se akorát lekne a slabšímu řidiči to může způsobit problém. A to nemluvím o tom, že ten, co jede za mnou, se bude přinejmenším divit, co to tam provádím.

 

0040 - Jo, hvězdičky se dnes dávají za kraviny (kontrolky pásů atd.) a ne za skutečnou odolnost vůči nárazu... FA funguje podivně, zasahuje mi do brzd v případech, kdy to vůbec není nutné. Nevím tedy, proč by tedy FA neměl jít vypnout tlačítkem (či v infotainmentu), až do té doby, než řidič uzná za vhodné, ho znovu zapnout. Tož tak.

 

 

Přesně tak, jak píše epo - auto za Tebou, reps. jeho řidič, musí počítat s tím, že můžeš z jakéhokoliv důvodu nečekaně zastavit (lekce 2 v autoškole).

A jaké problem to slabšímu řidiči za volantem přesně způsobí? Taky fakt tuhle paniku nechápu a od Tebe už vůbec ne, ale myslím, že bude stačit, až se jednou s vypnutým FA do někoho narveš, pak otočíš velmi ryhle.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 7 hodinami, mischicka napsal:

 

Přesně tak, jak píše epo - auto za Tebou, reps. jeho řidič, musí počítat s tím, že můžeš z jakéhokoliv důvodu nečekaně zastavit (lekce 2 v autoškole).

A jaké problem to slabšímu řidiči za volantem přesně způsobí? Taky fakt tuhle paniku nechápu a od Tebe už vůbec ne, ale myslím, že bude stačit, až se jednou s vypnutým FA do někoho narveš, pak otočíš velmi ryhle.

 

Neboj, nenarvu, za volantem se totiž věnuji řízení (a to dělám již více než dvacet let), což se podle některých příspěvků v tomto tématu nedá o všech říct a titíž tady také horují pro tento (pro někoho) otravný asistent. Pokud není někdo schopen ukočírovat auto v provozu bez FA, nemá dle mého názoru na silnici co dělat.

 

před 48 minutami, Tragedie_v_JZD napsal:

nedovedu si tu hypotézu představit... proc by to ten FA delal? když odpocujes, tak jedes preci pomalu, resp. zpomalujes... tudíž není důvod, aby jsi se blizil k autu před tebou, tudíž ani není důvod, aby FA hrabal na brzdy...

 

Já si dovedu představit ledacos už teď - typicky na jedné křižovatce mi to totiž FA "zarazil" už třikrát při stejném manévru. Auto stojí přede mnou ve stejném směru jízdy na hraně křižovatky a to v přímém směru, já se za ním blížím ke křižovatce a odbočuji doprava a co se nestane - FA brutálně hrábne do brzdy, přitom já už točím doprava... Nic příjemného to není, proto jsem psal, že pro méně zkušeného řidiče to může mít i následky, třeba se lekne a strhne řízení. To nikdy nemůžeš vědět.

 

Celou dobu tady řeším, proč sakra nelze FA vypnout (jedno jestli tlačítkem, či v infotainmentu) tak, aby zůstal vypnutý do té doby, než řidič uzná za vhodné, že ho potřebuje (třeba za hodinu, za měsíc a třeba také nikdy) a znovu si ho zapne. Toto ovšem nelze. Nic víc, nic míň.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

1 hour ago, Pawouk said:

Neboj, nenarvu, za volantem se totiž věnuji řízení (a to dělám již více než dvacet let), což se podle některých příspěvků v tomto tématu nedá o všech říct a titíž tady také horují pro tento (pro někoho) otravný asistent. Pokud není někdo schopen ukočírovat auto v provozu bez FA, nemá dle mého názoru na silnici co dělat.

 

Hele, nic proti tvemu stylu rizeni, ale podle teto hlasky bychom nikdy nemeli ABS, ESP, posilovac rizeni, brzd, line assist, hill holder, protoze vsechno to jsou veci bez kterych se da jezdit

Ano, da se bez toho bezpecne jezdit, ale na druhou stranu jsem rad ze mi to pomaha. Nerikam ze se nerozjedu bez HHC do kopce, ale s tim je to tak nejak jednodussi (btw: ve sluzebni Octavce HHC nemam a rozjedu se v prudkem kopci, takze netrpim degradaci ze bez HHC ani ranu)

 

Chapu i tvuj pohled, FA muze byt posuzovano jako beta verze pred nastupem self learning AI

 

FA neni samospasny, ale pokud me 1x v opravnene pomuze, tak se investice vrati

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě funguje celkem dobře. Občas se netrefí už mi pípl jednou i u míjení stojícího auta. Ale taky opravdu nefunguje při pomalé jízdě, je ti v návodu. To se rozjedete současně a první to zašlápne, to mi stačilo bouchnout i ABS. Ale to sem byl připravený.  Takže je to POMOCNÍK nic víc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 12 hodinami, Reesha napsal:

Ok beru zpět, je to nesmysl. 

 

Nemyslím že je to nezmysel,

predstav si situáciu, auto odbočuje vpravo a ty ho obchádzaš ideš rovno, aj vtedy FA reaguje ak ideš rýchlejšie a ak pripojíme sneh či poľadovicu a ak by zareagoval, bude to zaujímavá situácia. Fyzikálny zákon chce rovno ale ty potrebuješ trochu vľavo, aby si vozidlo obišiel, ak by to šlo na brzdy, asi by zasahovalo ESP.

Skúsenejší vodič to zvládne ale ako hovorím môže to byť zaujímavé......

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 16 hodinami, Pawouk napsal:

 

Neboj, nenarvu, za volantem se totiž věnuji řízení (a to dělám již více než dvacet let), což se podle některých příspěvků v tomto tématu nedá o všech říct a titíž tady také horují pro tento (pro někoho) otravný asistent. Pokud není někdo schopen ukočírovat auto v provozu bez FA, nemá dle mého názoru na silnici co dělat.

 

 

Já si dovedu představit ledacos už teď - typicky na jedné křižovatce mi to totiž FA "zarazil" už třikrát při stejném manévru. Auto stojí přede mnou ve stejném směru jízdy na hraně křižovatky a to v přímém směru, já se za ním blížím ke křižovatce a odbočuji doprava a co se nestane - FA brutálně hrábne do brzdy, přitom já už točím doprava... Nic příjemného to není, proto jsem psal, že pro méně zkušeného řidiče to může mít i následky, třeba se lekne a strhne řízení. To nikdy nemůžeš vědět.

 

Celou dobu tady řeším, proč sakra nelze FA vypnout (jedno jestli tlačítkem, či v infotainmentu) tak, aby zůstal vypnutý do té doby, než řidič uzná za vhodné, že ho potřebuje (třeba za hodinu, za měsíc a třeba také nikdy) a znovu si ho zapne. Toto ovšem nelze. Nic víc, nic míň.

Přesně jak píše havrosh, to bys takhle mohl vyházet z auta všechno a nakonec i ten motor, dřív přece byly kočáry bez něj.

Trošku nechápu tu hysterii kolem front assistentu, start stop, komfortního blikání, které blikne třikrát a podle některých je i dvakrát moc, signalizace nezapnutého pásu a nevím čeho ještě. Kup si tedy auto bez toho všeho (Dacia?) a nemusíš to dokola řešit, jak Tě strašně obtěžuje to vše před jízdou vypnout. Anebo napiš do škodovky, pokud je to tak serious, jistě na Tebe dají :-D

 

A řeči o tom, jak dvacet let perfektně řídíš jsou úplně k tématu :DOH:
 

před 4 hodinami, Eric_ napsal:

 

Nemyslím že je to nezmysel,

predstav si situáciu, auto odbočuje vpravo a ty ho obchádzaš ideš rovno, aj vtedy FA reaguje ak ideš rýchlejšie a ak pripojíme sneh či poľadovicu a ak by zareagoval, bude to zaujímavá situácia. Fyzikálny zákon chce rovno ale ty potrebuješ trochu vľavo, aby si vozidlo obišiel, ak by to šlo na brzdy, asi by zasahovalo ESP.

Skúsenejší vodič to zvládne ale ako hovorím môže to byť zaujímavé......

Tak  pokud na sněhu či poľadovici jedeš tak blízko za někým, že musí zasáhnout FA, tak jsi kojot a lituji toho před Tebou. Ale snad ve ŠA, potažmo ve VW, mysleli při vývoji i na kojoty :-D

Editováno: , autor: mischicka
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Teorie je zajímavá ale ve spojení s abs lze zatáčet i při brzdění. Ale jak jsem psal je to jen pomocník stejně jako světla a stěrače. Vládne jen a pouze řidič. A jeho rozum.

A naprostý souhlas nad chybujícím mozkem FA tedy s tím že nejde trvale vypnout. Dneska mi pípl až jsem se divil, že vidí tak daleko.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Pawouk umístěno následující téma

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...