Přejít na obsah
  • Vytvořit účet
Jakub3211

Front Assistant

Doporučené příspěvky

Vloženo (upraveno)

@lumirnavrat A máš tam i to "nastavení úrovně odstupu, při které dojde k varování"?

EDIT:

Citovat

1. stupen je na maxidotu 2 auticka s vykricnikem mezi sebou bez zvukoveho signalu

2. stupen pipani auta bez sahnuti na brzdu

3. stupen zasah do brzd

1. a 2. jsem zazil 3 zatim ne.

Ano, je to jak píšeš, ale nám jde to to "nastavení odstupu kdy dojde k varování"

Editováno na Martab

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
    Sdílet na ostatní stránky
    Vloženo (upraveno)

ne jen ty tri checkboxy.

No manual pise:

image.thumb.png.96183ec364a81ad4012fe2d58f898c5a.png

Takze sice veta v nastaveni je o urovni odstupu, ale pozdeji nic takoveho uz nepopisuji a jsou tam opravdu jen checkboxy:

20190224_135709.thumb.jpg.ab47e729ab9396a66c3247f37972ae3e.jpg

Editováno na lumirnavrat
    • Díky 2

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
    Vloženo (upraveno)

Díky. Právě že VW má stejnou zmínku v manuálu a nastavení vypadá takto:

image.thumb.png.77887ae48b18f3669f2d3fbdc1ec2600.png

Tedy u FIII asi jen s ACC

Editováno na Martab

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Je to mozne, ze pokud ma FA s ACC, tak tu informaci muze pouzit ale bez ACC ne. Nejblize mam ACC u znameho v Karoqu, ale ten ma i navigaci, takze amundsen nebo neco lepsiho.

• Díky 1

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

mám také jen ty první tři checkboxy

• Díky 1

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Aj ja mam iba 3 polozky o varovani... Ziadna citlivost sa neda nastavit... Nemam ACC

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Dle nové novely má být minimální odstup 30m od 80km/h (https://www.garaz.cz/clanek/nedodrzeni-bezpecne-vzdalenosti-bude-mozna-nove-prestupkem-21001333?dop-ab-variant=6&seq-no=1&source=hp). Nevíte někdo, kolika metrům cca odpovídá zobrazení výstrahy vzdálenosti FA v rychlosti kolem těch 80km/h? V manuálu k tomu nic moc není:

image.thumb.png.f2471f81dac6a1bbf4b0f447cc558d8f.png

EDIT:

Pokud počítám správně, tak 30m v 80km/h znamená odstup časově 1,35s.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

@Martab Včera jsem to od oka měřil, symbol autíček na maxidotu se mi při 90 km/h rozsvítil když auto jedoucí přede mnou bylo cca 1 vteřinu ode mě. Měřeno od oka "jednadvacet" podle svodidel.

• Díky 1

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

:D

Dnes mi fabca spravila nieco, co som od nej necakal,

ten radar tam naozaj na nieco je, ale povedal by som ze mne to zacina prekazat  letim si 65km/h,

vyhodim blinker doprava, zacinam pribrzdovat do zakruty, v tom auto predomnou zacne prudko brzdit koli prechodu - chdocom, hovorim si, mam cas aj tak uz zacal rozbiehat,

tak iba jemne pribrzdim, a tom si system povie "brzdis slabo" zabrzdim za teba...

Fabia zacala hvizdat, flekovat, som sa sam zlakol 

- bol to moment asi sekunda, a potom uz slo dalej - kedze to auto predomnou zmizlo za zakrutov z dohaldu radaru

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Tak mne to udělalo před 2 dny to samé. Takže dnes jsme došli s asistenčními systémy  tak daleko, že mi musíme poslouchat auto a dělat to co chce. Vůbec se nebere v potaz nějaká zkušenost, odhad vyježděného řidiče, že to je pod kontrolou atd. Prostě v řídící jednotce je nastaven nějaký nejzašší algoritmus  přípustné situace a chování řidiče (asi se bere nějaký průměr nebo co ?) a všechno přes tuto mez je již dle řídící jednotky auta mimo bezpečnost a proto musí zasáhnout. Čert byl dlužen tyto asistenty řidičům, kteří jezdí  s přehledem na limitu a auto jim to dneska nechce umožnit.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Lenze ono to je nastavene tak, ze vyjezdeny ridic sa moze napr. pozriet na radio, na neakú dlhonohu 20 rocnu cupku v minisukni vlavo na chodniku alebo nieco ide zdvihnut zo zeme co mu padlo (napr. cigareta) a vtedy ti je ten odhad uplne ze na hovby makove...

• Pozitivní 5

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Vyježděný nevyježděný, na silnici nejsme sami. Aut je mnohem víc než dřív a budou přibývat a s tím budou přibývat i asistenti. Dřív nebo později dorazí auta, která mezi sebou budou komunikovat a řidič s tím už horko těžko něco udělá. Například, že front assist za nás bude dodržovat bezpečný odstup mezi auty. A to takový bezpečný odstup jako řekne legislativa a ne průzkum vyježděných řidičů ze kterého se hodnoty zprůměrují.

• Líbí se mi 1
    • Pozitivní 1

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlašte.

Přihlásit se