Přejít na obsah

Front Assistant


Jakub3211

Doporučené příspěvky

  • o 2 týdny později...

Dle nové novely má být minimální odstup 30m od 80km/h (https://www.garaz.cz/clanek/nedodrzeni-bezpecne-vzdalenosti-bude-mozna-nove-prestupkem-21001333?dop-ab-variant=6&seq-no=1&source=hp). Nevíte někdo, kolika metrům cca odpovídá zobrazení výstrahy vzdálenosti FA v rychlosti kolem těch 80km/h? V manuálu k tomu nic moc není:

image.thumb.png.f2471f81dac6a1bbf4b0f447cc558d8f.png

 

EDIT:

Pokud počítám správně, tak 30m v 80km/h znamená odstup časově 1,35s.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

:D

Dnes mi fabca spravila nieco, co som od nej necakal,

ten radar tam naozaj na nieco je, ale povedal by som ze mne to zacina prekazat  letim si 65km/h,

vyhodim blinker doprava, zacinam pribrzdovat do zakruty, v tom auto predomnou zacne prudko brzdit koli prechodu - chdocom, hovorim si, mam cas aj tak uz zacal rozbiehat,

tak iba jemne pribrzdim, a tom si system povie "brzdis slabo" zabrzdim za teba...

Fabia zacala hvizdat, flekovat, som sa sam zlakol 

 - bol to moment asi sekunda, a potom uz slo dalej - kedze to auto predomnou zmizlo za zakrutov z dohaldu radaru

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak mne to udělalo před 2 dny to samé. Takže dnes jsme došli s asistenčními systémy  tak daleko, že mi musíme poslouchat auto a dělat to co chce. Vůbec se nebere v potaz nějaká zkušenost, odhad vyježděného řidiče, že to je pod kontrolou atd. Prostě v řídící jednotce je nastaven nějaký nejzašší algoritmus  přípustné situace a chování řidiče (asi se bere nějaký průměr nebo co ?) a všechno přes tuto mez je již dle řídící jednotky auta mimo bezpečnost a proto musí zasáhnout. Čert byl dlužen tyto asistenty řidičům, kteří jezdí  s přehledem na limitu a auto jim to dneska nechce umožnit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vyježděný nevyježděný, na silnici nejsme sami. Aut je mnohem víc než dřív a budou přibývat a s tím budou přibývat i asistenti. Dřív nebo později dorazí auta, která mezi sebou budou komunikovat a řidič s tím už horko těžko něco udělá. Například, že front assist za nás bude dodržovat bezpečný odstup mezi auty. A to takový bezpečný odstup jako řekne legislativa a ne průzkum vyježděných řidičů ze kterého se hodnoty zprůměrují.

  • Líbí se mi 1
  • Pozitivní 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 19 hodinami, ronskispeed napsal:

Lenze ono to je nastavene tak, ze vyjezdeny ridic sa moze napr. pozriet na radio, na neakú dlhonohu 20 rocnu cupku v minisukni vlavo na chodniku alebo nieco ide zdvihnut zo zeme co mu padlo (napr. cigareta) a vtedy ti je ten odhad uplne ze na hovby makove...

Presne tak ako pise kolega. Ja som uz poriadne vyjazdeny sofer  (cca 1.8 mil. km) a mozem z vlastnej skusenosti povedat, ze ma asistent zachranil pred nehodou niekolkokrat presne z dovodov horeuvedenych. Vivat front assist !

  • Líbí se mi 1
  • Pozitivní 1
  • Negativní 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 3 měsíce později...

Dobrý den když mám radio Blues výbava Ambiente, volant bez multifunkce, mám nějakou možnost nastavování tohoto asistenta... Zatím to na mě pouze houkalo při silném dešti a když předemnou bus zajížděl na zastávku. Typoval bych to na ten 2 stupeň... Děkuji za odpověďi... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Chtěl jsem vypnout předběžné varování, protože mě už to hysterické pípání na každou blbost ser.. štve.

No, ale auto (FIII Style 4/2017) si to pamatuje jen do vypnutí motoru, to je normální?

Dá se ten krám nějak deaktivovat trvale?

Editováno: , autor: Lancelot
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 měsíců později...

Tak to teda čumím.

Máme doma F3 okolo komína a takhle to nereaguje.

S dvěma VW Caddy jsem nadrandil 200 tis km a tohle teda nikdy.

Mě to reaguje na rychle přiblížení k něčemu a vždy to brzdy pustí.

Je i divný, že to zafungovalo při tak pomale jízdě, když pominu absenci překážky.

Editováno: , autor: Čečulák
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak ono to brzdy pustilo, ale jak sem jel pomalu, tak to chciplo. Jinak tahle situace je spíš vyjimka a shoda náhod. Propočítávalo to vzdálenost auta předemnou a do toho to chytilo odraz od toho kovového výstupku na cestě. Z toho auto usoudilo, ze ten předemnou zastavil a duplo na brzdy. Jinak tudy jezdim každý den a nic. Pravda je ze se od ty doby snažím, aby stejná situace už nenastala. Třeba tím, ze když jedu za autem, tak se vyhýbam tomu kovovému výčňělku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...