Přejít na obsah

Front Assistant


Jakub3211

Doporučené příspěvky

Jen by to chtělo tyto prvky vnést více do povědomí veřejnosti, protože FA dokáže skutečně brzdit velice účinně, naštěstí pokaždé za mnou nikdo nejel, ale v případě, že za mnou bude například někdo ve Felicii a FA se rozhodne zabrzdit, tak nebude mít šanci to auto za mnou dobrzdit a prohlídne si co vezu v kufru. A že takových borců po cestě denně potkám hodně, co se lepí na nárazník. Stejně jako když začínaly corner mlhovky a lidi nechápavě koukali a upozorňovali na prasklou žárovku, tak je třeba lidem vysvětlit, že i auto má své dny a může začít nesmyslně brzdit (žel. přejezd, cyklista, motorkář...)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem si první tři týdny myslel, že to nefunguje vůbec, ale pak na dálnici několikrát upozornění na malou vzdálenost a na R4 krizovka , v cca 90tce , samozřejmě signál a pedál brzdy tvrdý hned od vrchu, stál jsem skoro na místě . Pak ještě jednou ve městě, odbočující auto přestalo odbočovat, ale jestli brzdila fabka nebo manželka nevím. Každopádně všechny zásahy byly oprávněné, žádné plané poplachy. Myslel, že se bude dát nastavovat vzdálenost nebo tak něco ale jde to jen vypnout a zapnout. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak mam za sebou prvy zasah Front Asistenta. V rychlosti asi 80km predomnou nahle pribrzdilo auto predomnou. Zatial iba zvukovy, hned som totis vybocil do vedlajsieho pruhu.

Inac predbiehal som asi troch cyklistou a bez problemov.

MR 2016

Editováno: , autor: camarena
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mne uz FA jednou taky pribrzdil nekde u Benesova, kdyz se to zaclo stosovat. Na dalnici cas od casu varuje pred odstupem a to je fajn vec. Jednou mi zacal piskat ve vesnici z niceho nic taky bez nejake viditelne priciny. Mozna preletel pred autem kos, nebo kdo vi. Siroko daleko nic nebylo. To ale jen piskal, auto nebrzdilo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Však jsem psal buďte rádi. Já mám auto v servisu,hledají a přemýšlejí co stím. Stahovali všechny data apod. Dokonce tam měli přijet ze Škody a pokud na nic nepřijdou auto si odvezou. No a k tomu budou řešit i ten zasr... MirrorLink. Navíc jak potvrdil Servis a škodovka u Front Asistantu se jedná o vážnou závadu. Při každém jeho spuštění ti sepnou i brzdová světla. Takže bych si nerad někde rozbil hubu a nebo někoho měl v kufru a nedej bože aby mi někdo řekl že ho vybržďuji.

Editováno: , autor: Hkubes
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Zdravím,

 

tak u naší fábky byl opačný problém, že front asistent nefungoval. Když jsem to dovezl z prodejny, tak jsem ho chtěl vyzkoušet a pořád se nezobrazovalo žádné varování ani pípání prostě nic. Psal jsem do MB jak to mam otestovat, ale odpověď taková, že nejsou schopni zaslat návod jak to otestovat. Nakonec to řešil prodejce s MB a zjistilo se, že tomu radaru vadí rámeček RZ :kol-44: . Takže RZ nalepena přímo na nárazník a front asistent funguje. No ptám se kde soudruzi udělali chybu????

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Měl jsi ten rámeček správně přidělaný? Nebo nebyl nějaký nestandardně větší? Já ti řeknu, kde je chyba - máš se plně věnovat řízení, pak nebudeš potřebovat nic takového, jako je tento asistent. A tudíž nebudeš muset řešit podobné problémy. ;)  Z logiky věci vyplývá, že čím víc různých zařízení máš v autě,  tím je větší pravděpodobnost, že se na nějakém objeví závada.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V roce 2005 jsem objednal do Fabie ESP a vždycky volím každou elementárně smysluplnou bezpečnostní výbavu. Škoda mě dost příjemně překvapila, že FA dává s výjimkou nejchudší výbavy standardně. O to divnější je absence FA třeba u Rapidu nebo Octavie (aspoň ve vyšších výbavách). Dost se bojím toho, že je zatím servisní péče v záběhu, viz ten rámeček.

 

Člověk chybuje z podstaty a kdo říká že ne, tak má těžko něco odježděno.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Měl jsi ten rámeček správně přidělaný? Nebo nebyl nějaký nestandardně větší? Já ti řeknu, kde je chyba - máš se plně věnovat řízení, pak nebudeš potřebovat nic takového, jako je tento asistent. A tudíž nebudeš muset řešit podobné problémy. ;)  Z logiky věci vyplývá, že čím víc různých zařízení máš v autě,  tím je větší pravděpodobnost, že se na nějakém objeví závada.

Rámeček přidělával prodejce, klasický rámeček do kterého se naklapne RZ. Chápu, že se během provozu něco pokazí, ale když si člověk vyzvedne nový auto a hned takový problém. Kdybych se nezajímal o to jak front asistent funguje, tak by to nikdo neřešil a v případě kdy by měl zabránit případné kolizi by nefungoval a to už by bylo trochu pozdě řešit proč. Určitě to nebyla první fábie kterou prodejce pouštěl s front asistentem do světa. Takže takových aut u kterých front asistent nefunguje bude asi víc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pridam sa, taktiez sa mi zda, ze ramcek na SPZ je trochu vacsi, aj ked mne FA funguje bezchybne, ten ramik presahuje po bokoch, zhora a aj zdola, kde je este ktomu predajcova reklama. Proste sa mizda, ze je ramik privelky. Mate niekto typ na lepsi?

Inak dalsia vec, ten zadny ramik na kufre mi neskutocne "hnusne" klepne pri kazdom zavreti kufra, mal som to odmontovane , dotiahol som to, aj som to trochu ohol do obluju, aby lepsie priliehal, je to lepsie, ale stale tie plastove okraje ramika proste klepocu.

Riesil ste to niekto? Dalsie diery do kufru sa bojim vrtat.

alebo nejake alternatyvne pripevnenie SPZ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Pawouk umístěno následující téma

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...