Přejít na obsah

MAXIDOT Roomster - chybí teplota oleje


Sorca

Doporučené příspěvky

Ahoj,

Mel bych jeden dotaz k ukazateli teploty oleje v maxidotu u Roomstera. Mám rok výroby 2012 a nyní jsem byl na servisní kontrole při 45000 km v autorizovaným servisu na výměnu oleje.

Před tímto servisem mi maxidot teplotu oleje ukazoval bez problémů, ale po navratu ze servisu jsem později zjistil,ze mi tam chybí :-(

Je možné,ze mi při nastavování servisních intervalu mi toto čidlo z maxidotu smazali? Nebo jak se toto může stát?

Jak moc je náročné nastavení zpět?

Možná se to může zdát jako prkotina,ale tato informace o vozidle me zajímá:-)

Samozřejmě se budu snažit kontaktovat servis a zadat vysvětlení.

Díky za radu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

.A v menu maxidotu jsi se díval? Jednotlivé položky jdou zapnou/vypnout. Mělo by to být v návodu.

 

Třeba nějaký horlivý mechanik jen vypl zobrazování. Když jsem kupoval nové auto a prodejce mě seznamoval se vším, tak na tu teplotu oleje utrousil poznámku, že neví k čemu to tam je. Podle nich máš jen točit kolečkem a šlapat na šlapky. Nic jiného tě nemusí zajímat.

 

S intervalem výměny oleje to nemá nic společného. Snad jen u QG0 pevný interval, bez přípravy na proměnlivý nemá teplotní snímač. Tak ukazovat nemůže. To by ti museli odmontovat to čidlo.

Editováno: , autor: jipol57
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo,vnitrni nastaveni maxidotu jsem prochazel a skutecne mam vsechny polozky zapnuty...to byla prvni vec,co jsem hned kontroloval a teplota oleje tam proste chybi :-(

Mam taky podezreni,ze to cidlo nejak deaktivovali nebo vyndali pri vymene oleje,jinak si to nedokazu vysvetlit :-(

Zkusim se jich dotazat,co mi na to reknou :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj,tak jsem byl v servisu a potvrdila se hypoteza s intervalem :-) Mel jsem tam,puvodne QG2 a po servisu na 45000 Km tam na diagnostice pry omylem dali QG0 a tim zmizela informace o teplote oleje. Takze mi preprogramovali zpet na QG2 a je to v poradku:-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...