Přejít na obsah

Vymena tlumicu


milanpf

Doporučené příspěvky

jen pro zajímavost, až někomu bude připadat, že má hotové tlumiče, koukněte nejdřív na gumy. Původní Pirelli P7 by měli ještě tuto sezónu zvládnout, ale začaly tak hrozně hučet, že jsem podezříval ložisko + na nerovnostech auto odskakovalo ze silnice. O šíleném (ne)komfortu i na sebemenších nerovnostech nemluvě. Všechno vyřešila nová sada pneu, ten rozdíl je fakt propastný.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...
  • o 11 měsíců později...
  • Pawouk umístěno následující téma
  • o 1 rok později...

chlapi odkial ste objednavali standardne (idelane originalne skoda) tlmice?

vidim velke cenove rozdiely aj 100% (dvojnasobok ceny) v roznych shopoch za zadne tlmice ...

 

v autoservise mi nacenili vymenu prednych aj zadnych tlmicov (spolu s jednym zadnym loziskom),
kde len za material soms a dostal na cca 1 000 € co sa mi zda strasne vela

 

originalne skoda nie je nutna podmienka

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pomalu to táhne na čtvrt-mega :-)

Jako že by vyloženě teklo, se říct nedá, ani pod autem jsem v garáži žádnou kapku nenašel. Stejně tak bych čekal, že půjde auto ručně snáz rozhoupat, ale to se mi taky nezdá. Jenom prostě ta mastnota.. za kterou prý dostanu na STK vyhazov.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Výměna přijde určitě. Spíš si říkám, jestli to nějak urychlit, anebo to chvilku počká, když auto zatím nehoupe jako kočárek.

 

Auto jezdilo původně v Nizozemsku. Podvozkově bylo Ok. D1 to bohužel snáší hůř :-(

Editováno: , autor: Tomas F
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Originál zlatý vnitřek nemá, takže klidně nějakou prémiovou značku. Stejně většina dodáva automobilkam. 

Při 200tkm bych osobně dával i pružiny dost často jsou unavený. Plus klasiku od uložení atd minimálně zkontrolovat protože se tam určitě něco dalšího na výměnu najde. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jasně jasně až tak daleko to zajít nenechám. Snad v pondělí se k tomu dostanu.

Tlumiče se nějak liší kvalitou / parametry? Koukám na skoda-dily a tam rozdíl ceny 100% - viz https://www.skoda-dily.cz/nahradni-dil/3c0413031at-predni-tlumic-perovani-skoda-24144.html

Má to nějaké opodstatnění? Podotýkám, že to chci mít alá seriové provedení, žádný sportovní podvozek apod.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Krátké info. Konečně jsem se dostal s autem do servisu, kde tlumiče změřili na zkušební stolici. Vyteklý předek měl mezi 40-50%, zadek lehce přes 50%, takže výměna. Koukal jsem na internetu a při takových hodnotách už je prý tlumení skoro mrtvé a auto defacto netlumí. Trohu bych čekal, že po pár kilometerch poznám nějaký zásadní rozdíl, ale ten spíš nevidím, ani po nedávné cca 300 km cestě po D1 a okreskách (rozhodně to nebyl takový wow efekt, jako po výměně turba :D ).

Co z toho vyplývá - při neagresivní plynulé jízdě si člověk nejspíš nevšimne, že takový problém vůbec nastal, takže si patrně všimne až při nějaké krizi, kdy se mu auto postaví na přední a on se zabije... aneb až příště pojedete do servisu a budete si klást otázku, čím ještě mechanika zaúkolujete, tak bych nadhodil otázku na stav tlumičů.

 

Editováno: , autor: Tomas F
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

On 4/26/2019 at 7:41 AM, Tomas F said:

Jasně jasně až tak daleko to zajít nenechám. Snad v pondělí se k tomu dostanu.

Tlumiče se nějak liší kvalitou / parametry? Koukám na skoda-dily a tam rozdíl ceny 100% - viz https://www.skoda-dily.cz/nahradni-dil/3c0413031at-predni-tlumic-perovani-skoda-24144.html

Má to nějaké opodstatnění? Podotýkám, že to chci mít alá seriové provedení, žádný sportovní podvozek apod.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...