Přejít na obsah

Vysoká spotřeba oleje 1.4 TSi


HefK

Doporučené příspěvky

Ahoj všem hrdým majitelům Yeti :)

 

mám na vás dotaz. Mám yeťáka s 1.4 tsi, 1,5 roku starého, najeto 57 t. (tedy těsně před druhým servisem). Bohužel se od 53 tis. km potýkám s problémem že motor žere strašně olej. Do motoru jsem již vylil litr a čtvrt a pořád mám rysku na olejoměrce pod polovinou :(

 

Prvně jsem si úbytku všiml když při jednou teplém zimním stratu zarachtal řetěz, kdy mi v servisu poradili ať zkontroluju hladinu oleje, ta sice byla OK ale cca po 3 týdnech jsem musel dolejvat prní 0,5 litr (upozornil mě maxík) a nyní před týdnem znova 0,5 a při dnešní kontrole jsem musel opět dolejvat jelikož jsem byl zase pod plochou :(

 

- Z auta nikde nic neteče, měl jsem ho i na rampě aby se podíval pořádně.

 

Abych zabránil radám jako že měřím blbě nebo že jezdím agresivně tak předem říkám že měřím na rovině a 30 - 60 min po po vypnutí motoru a jezdím neagresině tzn. že na dálnici více jak 160 nejezdím :) A dlouhodobou spotřebu mám 7,2 ;)

 

Předem všem moc dík za rady zda je to OK nebo je někde problém.

 

Dík moc

 

HefK

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No já najedu za rok cca 30 - 35 tis. takže mám vyšší nájezd ale právě protože to nehoním po dálnicích tak je mi to divné... Mimochodem jsem dnes volal do servisu a řekli mi že to není normální aby to najdnou začalo takhle papkat olej protože předtím to neubývalo vůbec podle mě ....Protože pokud by to bylo 0,5 / 1000 km tak jsem po 10 tis. na suchu :) což se mi taky nezdá :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 9 měsíců později...

pánové bacha zarachtání po startu,první známka úbytku tlaku na napínáku a možnost přeskočení řetězu,jistě to víte,jen si dovolím připomenout,že k přeskočení řetězu často dochází po startu ,když necháte stát auto ,,na kvaltu" bez ručky. jinak jsem dnes prvně dolil olej co mám yetíka 0,3 l po 20000 km, stav tachometru 76800.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No u mě to bylo tak, že v servisu při zátěžáku naměřili úbytek 0,1 l oleje na 1000 km takže po 10 000 se pravidelně ukázala konvička kdy jsem musel dolít 1 l.

 

Jinak jedna perlička od známého ze servisu.. Ten poradil ať se zkrátí servisní intervaly na 15 tis a místo long life oleje W504.00, který je řidčí, lejt W502.00 který je sice udajně "horší" než long life ale také je mírně hustčí a tolik neprosakuje do turba a motoru přes stírátka. Takže při 70 tis. km jsem nechal zkrátit na 15 t a nyní mám 79 tis Km a oleje neubylo ani kapku :)

 

Osobně mě to štve protože jsem měl již několik typů aut vč renaultu, volva nebo favorita a žádný z nich takhle nežral :( A to některé byly i turba.... Jediné co dokázali v servisu říct že to mizí v turbu.. A nejvíc mě štve, že jak furt propagují long life oleje, ale dle mých informací je tenhle olej co se týká vlastností vyčerpaný už někdy při 2/3 jeho intervalu..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zravím, tu perličku, co Ti známý poradil, mohu jen v dobrém potvrdit. Olej měním pravidelně 1x ročně ( 8 až 10 tkm )Castrol magnatec 5W-40 C3 vw 502 00 . Za ty roky jsem nedoléval ani deci. 

A tak zbytek oleje spotřebuje mot.pila Husgwarna, i když je to kvalitní olej. Za horší než long life ho rozhodně nepovažuji. Ti, co  se mnou nesouhlasí je normální.  :kol-28:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zravím, tu perličku, co Ti známý poradil, mohu jen v dobrém potvrdit. Olej měním pravidelně 1x ročně ( 8 až 10 tkm )Castrol magnatec 5W-40 C3 vw 502 00 . Za ty roky jsem nedoléval ani deci. 

A tak zbytek oleje spotřebuje mot.pila Husgwarna, i když je to kvalitní olej. Za horší než long life ho rozhodně nepovažuji. Ti, co  se mnou nesouhlasí je normální.  :kol-28:

No já teď měním 2 x do roka jelikož mám nájezd 30 tis ročně ale zatím musím zaklepat je to Ok :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...