Přejít na obsah

Závada přestavovače vačkového hřídele


Pawouk

Doporučené příspěvky

Jaký pak u jednoho motoru, stačí se podívat co se děje u Koncernu, viz toto: Ich arbeite in einem größeren Autohaus der VW-Gruppe. Bei uns ist es das 3. Auto innerhalb 4 Wochen. 2x VW Golf aus 2014, 1x Seat Leon aus 2014. Kilometer 7000, 11000 und 19000.

Tedy křízem krážem se závada množí a znamená to novej motor. Tedy s koupí dnešního auta by měli dávat grátis mobil pro volání grátis taxi a odvoz domů.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Sice mam Leon ale je tak 1,2 TSI EA 211 - prestavovac sa u mna hlasi cca  1-1,5 s po nastartovani ako nafta, pojdem to reklamovat, uvidime ako sa budu tvarit, ale zda sa ze historia sa bude opakovat - nepoucitelny

Môžete to prosím bližšie špecifikovať "ako nafta"? Myslíte tým klepotavý zvuk? Napíšte potom ako ste dopadli.. ja za cca 5 tis. km idem na servisnú tak by som to tiež dal pozrieť preventívne..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 2 měsíce později...

Takže ako ste tí ktorí čítate Volkswagen forum a motortalk.de mohli zaregistrovať, už je vonku servisná akcia u nás nazvaná "aktivne servisne opatrenie 15E9 vymena prestavovaca" . Samozrejme nejedná sa o zvolávačku, kto sa nespýta, nemá resp. možno bude mať pri servisnej prehliadke. Dokonca môj najbližší autorizovaný servis o tom ani len netušil a snažili sa ma jemne presvedčiť že nič také nie je, ale už som tam s mojím Leonom objednaný na bezplatnú výmenu prestavovača. Pomohol dotaz na stránke seatu.sk s tým že som im nadiktoval moje VIN a oni ma o tejto akcii informovali s tým že moje auto pod ňu spadá. Motor mám vyrobený v januári 2014.

 

Edit: písal som do seatu na adresu kd-hotline@porsche.sk, odpovedali skoro obratom (a to bol piatok poobede po 5. hod)

Editováno: , autor: bigtoudy
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak dnes s oktavkou (do provozu 09/2014, motor CJZ) navsteva servisu Skoda kvuli rachotu pri ranim startu... Sdelili me, ze je na rozvody "svolavacka" 15F2, udajne od 31.7.2015. Ale ze by dali vedet... :-/

V patek by mel byt vuz opraveny, tak vam pak sdelim jak to cele dopadlo..

Editováno: , autor: kubste
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Svolávačkou to nazval přímo technik, proto ty uvozovky. Bude to pravděpodobně servisní akce, v servisním listů mám uvedeno "provedení SDA 15F2". Při kontrole svolávacích akcí dle VIN na webu škodovky nic nenalezeno.

Tož pardon za mystifikaci ;-)

Editováno: , autor: kubste
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hmm......... nepoucitelny, len aby sa im to v buducnosti nevypomstilo. Dnes uz vie urobit spolahlive auto aj korejec........................ Ked vidim co predvadzaju, ved generaciu EA211 prerabali hlavne pre rozvody a zase im to uslo, normalne zacam co za prepadak bude 1,0 TSI 3- valec, kde bude asi este viacej chyb...................................

 

Dnes som nahanal importera. a akcia sa netyka mojho auta.

Bol som aj zo servisu vyzdvihnut auto opravene, vymenili vysokotlake palivove cerpadlo a zatial je zvuk normalny, uvidime.......... dufam, ze uz to bude fungovat.

 

Inak kontrolovali aj rozvody a prestavovac, rozvody su v pohode, skrutky na prestavovaci drzia a vnutro rozvodov  je krasne ciste, ziaden olej.

 

p.s.: Jedine co ma stve je, ze za 10tkm som tam musel doliat 1,5 litra oleja. Uz aj technik hovoril, ze je to v norme, ale uvidime casom ci to bude stale zrat, hovorim mu, katalyzator bude mat radost, uznal. Uvidime.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...
  • o 3 týdny později...

Tak dnes s oktavkou (do provozu 09/2014, motor CJZ) navsteva servisu Skoda kvuli rachotu pri ranim startu... Sdelili me, ze je na rozvody "svolavacka" 15F2, udajne od 31.7.2015. Ale ze by dali vedet... :-/

V patek by mel byt vuz opraveny, tak vam pak sdelim jak to cele dopadlo..

Takže:

Po výmněně přestavovače hrčí pořád. Při přistavení vozu ke kontrole (porsche brno) mě byl sděleno že se jedná o konstrukční stav věci a nic s tím dělat nebudou. Bude hrčet vždy dokud se hydraulický přestavovač nenatlakuje a tento jev je v pořádku.

 

A že jim to dělají i nové vozy. Je na škodu že se s touto vlastností nepochlubili při návštěvách kdy jsem vůz vybíral... asi bych se otočil na patě a škodovku bych vyřadil z výběru....

 

Jsem plný rozporuplných pocitů a přestávám to řešit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Tak já mám právě auto na servisní akci s názvem "Nastavovač vačkového hřídele". Snad je to to samé, i když to není "přestavovač", ale "nastavovač" (a možná to tam jen špatně napsali). Prý je to novinka (před týdnem to v systému ještě nebylo). A pozvali mě, já vím, že to není svolávací akce, ale mě zavolali a pozvali do servisu, asi nechtěli čekat dalších 30 000 km do servisní prohlídky. :)

 

 

post-868-0-21228300-1449575733_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

OK, zkusím. Byl jsem ho převzít dnes, ale neúspěšně, na tu součástku se prý čeká déle, než na ostatní díly (asi velký odběr). Výměna trvá 4,5 hodiny. Co jsem pochopil, tak pokud má auto najeto do 30 000 km, tak výměnu nechají na pravidelný servis, pokud víc (já najel za rok přes 30 000 km a tak jsem tomu "ujel"), tak si ho zavolají, do další prohlídky by to nemuselo vydržet... Ale sami o tom nic nevědí, prý to je úplně čerstvá věc, zítra tam ale budu zas, tak zkusím zjistit víc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...