Přejít na obsah

Závada přestavovače vačkového hřídele


Pawouk

Doporučené příspěvky

Tak jsem o tom nic víc nezjistil, je to novinka, číslo akce je 15F2 (pokud je to to, co je na nálepce v kufru). Auto jede stejně, start tišší. Jak jsem psal, při 30 000 km prohlídce to udělají automaticky, pokud ji auto už absolvovalo, tak ho do servisu zavolají, do dalšího servisu by to nemuselo vydržet. Alespoň tedy v mém servisu mě na to zavolali.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravim, diky za info.

Tak jsem o tom nic víc nezjistil, je to novinka, číslo akce je 15F2 (pokud je to to, co je na nálepce v kufru). Auto jede stejně, start tišší. Jak jsem psal, při 30 000 km prohlídce to udělají automaticky, pokud ji auto už absolvovalo, tak ho do servisu zavolají, do dalšího servisu by to nemuselo vydržet. Alespoň tedy v mém servisu mě na to zavolali.

 

Novikou bych to nenazyval, akci jsem podstoupil koncem prazdnin:

Tak dnes s oktavkou (do provozu 09/2014, motor CJZ) navsteva servisu Skoda kvuli rachotu pri ranim startu... Sdelili me, ze je na rozvody "svolavacka" 15F2, udajne od 31.7.2015. Ale ze by dali vedet... :-/
V patek by mel byt vuz opraveny, tak vam pak sdelim jak to cele dopadlo..

vysledek no nevim, auto mozna startuje tisseji ale zadna hitparada se nekona. Doufam ze se alespon ten prestavovac po te vymene nerozleti.

 

Preji pekne svatky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Já jsem popisoval mé problémy s 1.2 TSI ve vedlejším vláknu. Nicméně byl jsem se ptát v jednom autorizáku na zmíněnou servisní akci a mě se ta akce netýká. Mé auto bylo přihlášeno do provozu v listopadu 2013. Mně servisní technik tvrdil, že akce probíhá a nedávno to měnili u 1.2 TSI 81kw! - podle zákazníka motor nevykazoval vůbec žádné potíže, prostě přišel pokyn od výrobce. Vypadá to na pěkný bordel. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

když jsem byl v servisu na hláškou "závada start stop" přímo jsem se ptal na akci 15F2 a bylo mi řečeno že nic takového k mému autu není (v provozu od konce roku 2013) ale bylo mi vysvětleno, že se to týká jenom případů kdy uniká olej a ještě nevím co dalšího - zřejmě souběh více věcí aby museli řešit přestavovač. Po pravdě řečeno, každý ráno když v garáži startuju mám otevřené dveře abych slyšel a od doby co to sleduji (asi půl roku) se nic nemění, hluk sekundu stejný a dokonce někdy to není slyšet. A to třeba stojí auto dva dny. Olej nikde neuniká. Přestanu to asi řešit ještě 2 roky mám záruku........................

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co se tyce tohoto servisniho opatreni, jde jen o to aby nedoslo k preskoceni (o zub či par) na remenu. Je to u vsech TSIcek od urciteho data vyroby. U nas se to rozjelo ve velkym a delame to vetsinou mimo prohlidky pac casove je to narocny, na O3 a VW G. Blizsi info vam pak napisu, kouknu ve ctvrtek v praci.

Editováno: , autor: kaspi.ondra
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Servis po dohodě s VW odpověděl, že rachtání několik vteřin po startu je normální projev mechaniky  motoru 1.2.TSI 66 kw  CJZC a pokud se nepřidá nějaký další projev, tak je vše v pořádku......Mám z toho špatný pocit a příště bych se hodně rozmýšlel pro jakékoliv auto z koncernu VW.

Editováno: , autor: jilous
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tohle je důvod, proč se to dělá

"U vozidel z omezeného výrobního období se může stát, že se zlomí řemenice přestavovače vačkové hřídele. Následkem toho může dojít k výpadku funkce přestavovače vačkové hřídele a poškození řemenového pohonu motoru."

Toto servisní opatření se netýká všech vozidel! V každém případě je nutno před opravou zkontrolovat zda se na vozidlo skutečně vztahuje toto servisní opatření!

U všech postižených vozidel je nutno vyměnit přestavovač vačkové hřídele.

Editováno: , autor: kaspi.ondra
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja by som si to vyjadrenie servisu poprosil na papiery s peciatkou a ked sa nieco poserie aj mimo zaruky tak by som im to siel otrepat o hlavu.

Ono to neni tak lehky jak si myslis, protoze pokud nespadás do kategorie ktera ma vyzvu na toto"SO" a projevilo by se ti neco takoveho mimo zaruku tak ti maximalne muze Skodovka nabidnout kulanci...(pokud by to samozrejme uznali)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně jsem myslel že už to nebudu řešit ani sledovat ale nějak mi to nedá. Tak dnešní ráno start jak u "novýho" auta - bez rachotu, Auto stálo 2 dny a 2 noci v garáži pod barákem -   žádná zima.  Kdyby přestavovač čekal na olej od čerpadla tak by přece musel zarachotit pokaždý. To mi nejde na rozum jak je konstruovaný. Odborníci tvrdí že to rachotí do doby než olej ........... Kdyby to rachotilo vždy asi bych to možná skousnul ale takhle mě napadá že asi bude záležet na tom v jaké poloze se to zastaví při vypnutí motoru. To je myslím ta nejhorší varianta. Asi budu muset koupit nějaký starší auto abych tohle nový mohl nechávat na pozorování po servisech - autorizovanejch. :wallbash: To je pitomost žejo.  Napadají mě takové otázky jestli to mají stejné i motory 1.4 a výše, jestli jim to taky rachotí a mají s ním problémy. Jiné značky mají taky přestavovač který rachotí? Vím jsou to jenom řečnické otázky a taky vím že je jenom na mě jak to vyřeším. Ale chlapi musím říct že jsem si koupil nový auto abych měl pár let od pokoj, ale tohle mě začíná hodně vadit. A to píšu hodně slušně. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak já mám 1,4 103 kw rok 2014. Ráno po prvním nastartování to rachotí jakoby zůstal viset pastorek startéru na cca 2 s. Po jakémkoli dalším startování je klid. Stačí když auto cca 2 hod stojí a start je podobný jako po ránu. Vložil bych i soubor se zvukem ale mám ho nahrátý z mobilu jako MPEG-4 a ten se sem prý nesmí vložit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...