Přejít na obsah

Start - Stop system


Buldog77

Doporučené příspěvky

V 18. 3. 2019 na 8:53, Čečulák napsal:

Dal jsem za par korun relatko na odhmyzeni auta od funkce SS.

Funkce zustala zachovana, ale cinnost tlacitka se otocila jak mi vyhovuje.

Obcas to pouziju, kdyz jsou klacky dole na prejezdu na dlouho.

 

Mohol by si napísať o aké relé sa presnejšie jednalo? Ďakujem. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Sdílím své vlastní řešení, které vypíná start-stop po zapnutí zapalování.  Princip je stejný jako u řešení, které tu dříve sdílel někdo jiný:

Tohle je možná ještě o něco jednodušší.  Stačí natáhnout dva dráty k modulu tlačítek nalevo od volantu (pin 1 - kostra, pin 3 - tlačítko SS).  Třetí drát (svorka 15) se dá napojit na spínač světel (pin 4).  Případně se dá připojit přes samostatnou pojistku na svorku 15.  Pojistka se pak může vytáhnout, když jede auto na STK nebo do autorizovaného servisu, a chová se to, jako by tam žádné vypínání start-stop nebylo.

210206-auto2--P1210148.JPG

210206-auto2--P1210151.JPG

210206-auto2--start-stop-invert.png

211107-auto2--P1220224.JPG

211107-auto2--P1220226.JPG

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@lemra79 Výhoda je stejná jako u všech ostatních řešení tohoto typu -- zapneš si start-stop, právě když potřebuješ, a nemusíš kvůli tomu otevírat kapotu :-)  S rekuperací jsem nikdy problém neměl.  Když odpojím snímač na akumulátoru, tak tím ztratím informace o jeho stavu: stav nabití, vnitřní odpor, klidové napětí, aktuální napětí, aktuální proud, ...

Editováno: , autor: shrek_85
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...
  • o 9 měsíců později...

Já osobně používám toto - https://s.click.aliexpress.com/e/_DECOxPH

Žádný zásah do nastavování napětí, žádné cvakání a obcházení kabelů..

Má to i více režimů - buď to automaticky vypíná nebo si pamatuje předchozí nastavení.. 

Z výroby je modul nastaven tak, že to vypíná - Otočím klíč nebo zmáčknu startovací tlačítko a obratem se to vypne. 

Montáž je naprosto jednoduchá, viz např. v tomto videu - https://www.youtube.com/watch?v=ESeESSFEPOc

 

 

 

ss_f3.jpg

ss_f3_2.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...