Přejít na obsah

Start - Stop system


Buldog77

Doporučené příspěvky

Niee.. vôbec ..všetci stojte na spojkách :D
Nemýlite si to náhodou s automatom a státim na brzde?
Neviem, či sa niečo zmenilo odkedy som si tento fakt preveroval, ale ak sa bavíme o manuále a zbytočnom státi na spojke, okrem momentu kedy preraďujete, tak jej životnosti to vôbec neprospieva. To už radšej ten SS používať ako toto riešenie.  :kol-32:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

První věc, kterou si nechám udělat po přebírce auta bude, že si nechám servisním technikem NATRVALO deaktivovat ten podělaný STOP/START. Ve škodovce u nás se to prý konečně už naučili provádět. Pak si teda taky nechám výměnit olej s filtrem již po najetí 5 tisíc km nastavit servisní interval výměny oleje na pevných 15 tisíc km.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 2 týdny později...

Ver mi, že ak by výrobcovia nemuseli, tak by tam podobné veci vôbec nedávali a tak isto ani motory by neinovovali, ak by do toho neboli tlačení z časti normami a z časti zákazníkmi. To, že výsledný efekt je, že sa na aute má čo pokaziť, je vec druhoradá, nikto to však zámerne nerobí. Toto je otrepaná záležitosť a nepovedal by som, že autá pred 30timi rokmi boli extra zvlášť spoľahlivé. Boli jednoduchšie, ľudia jazdili oveľa menej a na autá boli kladené iné nároky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...
  • o 1 měsíc později...

Včera jsem uspěšně aplikoval automatické vypínání Start-Stop na mé Octavii.  Věřím že na Fabii to pujdě stejně.  Cena materialu : 115,-  a 30 minut práce. Jsem spokojen.

Sednu do auta zapnu zapalovaní, start-stop se sám vypne. Již na ti nemusím myslet.  Kdykoliv během jízdy ho lze zapnout kdyby ho člověk chtěl znovu používat = ideální stav :kol-47:

Pro méně chápavé kutily jsem to dal do videa s návodem:

 

Editováno: , autor: bicista
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Ahojte, moze mi niekto napisat ako sa S/S system sprava po jazde napr. na dialnici? Konkretne ma zaujima tato situacia -  idem po dialnici, motor je v otackach, zastavim na pumpe. Necha S/S system motor este chvilku nastartovany (aby sa ochladilo turbo - baviem sa o TSI motore)? Alebol system vypne motor hned ako zastavim? Inak system (ked mi dojde auto) asi necham zapnuty... prave jediny raz kedy by som ho realne vypinal je prave ta situacia popisana vyssie... Dikes za reakcie..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zalezi na okolnostech. S/S rozhodne nevypina motor vzdy.

Minuly vikend, kdyz jsem prijel z dlouhe cesty a po zastaveni pri aktivovanem S/S vyradil a pustil spojku, tak motor bezel normalne dal. Zdechaval jsem ho az pak "rucne".

Ja vypinam S/S pri poskakovani v kolonach. Tam mi neprijde nijak prinosne co chvili po par metrech chcipat/startovat. Jinak ho mam zapnuty...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ok chalani cize mam to chapat tak ze proste nemusim riesit nejake "dochladzovanie" turba po jazde v otackach? (ci uz vypnutim start/stop resp. nechavat auto bezat na volnobech nejaku tu minutku po jazde)? Ako to robite vy? Sorry mozno za blbe otazky ale je to moje prve auto s turbom tak nemam s tim moc skusenosti  :kol-32:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...