Přejít na obsah

Nefunkcny tempomat


mraki

Doporučené příspěvky

Před několika dny jsem zakoupil vůz Škoda Superb 2.0 (103 Kw.) Při zapnutí tempomatu dochází k tomu, že při poklesu rychlosti elektronika sepne dávkování paliva takřka na "pný plyn" a pak dojde k přerušení dávkování. Dojde tak k nepříjemnému "skoku". Mám i druhé vozidlo s tempomatem a tam vše funguje naprosto plynule. Dochází ještě k jedné nepříjemné závadě a to, že ručička tachometru neposedně kmitá po budíku. Dochází k tomu kolem rychlosti nad 120 Km/h. Bývalý majitel říkal něco o tom, že si s tím nedovedli poradit ani v autorizovaném servisu Škoda, ale mě se to nějak nezdá. Rád bych požádal o nějakou radu, případně o zkušenosti z podobným problémem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 10 měsíců později...

Zdravim, mam problem s tempomatem,

v poslednich dnech kdyz bylo vedro mi tempomat nefungoval jak by mel. Sam od sebe se vypinal.

Prislo mi jakoby se cely system z toho horka prehral a blbnul. Palubni pocitac neustale preklikaval a neslo s nim vubec nic delat.

Zazil nekdo neco podobneho?

DIky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 roky později...

Ahojte borci.nefunguje mi tempomat a neviem preco...mam doma vag ale ten nic nepise.akurat toto (01336 can bus .... 49-10 zadna komunikace)

A ani neviem kde by som mal tuto funkciu vo vds hladat..v resp.kde a co mam kukat aby som odhalil pricinu?

A este mi velmi casto vypisuje chybu(nadmerne mnozstvy prenosovych chyb)

Poradte ak viete..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...
  • o 5 měsíců později...
  • o 1 rok později...

Zdravím, mám Superba s multifunkč. volantom žiadna dorábka všetko fungovalo bezproblemov dokým sa mi pred nedávonm nepokazil brzdový spínač, po výmene spinača všetko funguje ako predtým, okrem tempomatu, ked dám SET proste nereaguje ani ked podrzim + takisto nič, skusal som podrzat cancel alebo niečo podobne ale nič, neviete mi niekto prosím poradiť čo s tým?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ve VAGu smazat závady na brzdách. Paměť závad musí být prázdná (i sporadické)

Zkontrolovat nakódování tempomatu:

II. AKTIVACE TEMPOMAT U
- tempomat aktivujete pomocí diagnostického přístroje V.A.G.
- zapojte diagnostický přístroj V.A.G., nastartujte motor a zvolte adresu 01 „Elektronika
motoru“
- stlaète tlaèítko „šipka“ a zvolte funkci 11 „Procedúra login“
- zadejte kód 11 463 a potvrïte tlaèítkem „Q“
- zvolte funkci 06 „Ukonèení výstupu“ a vypněte zapalování
Prověřte správnou funkènost tempomatu testovací jízdou!
 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ďakujem, môže to znamenať že sa po tej výmene akoby "deaktivoval" tempomat ? Lebo bol tam celkom problem kamarat s tým robil 2 hodiny nakoniec bola chyba niekde v 2. pojistkovej skrinke pod volantom nie tej na boku, neviem čo konkrétne lebo po tom ako to robil 2 hodiny mi povedal že sa nemám nai pýtať lebo bol pekne nasraný s toho, má to niečo spoločné s tým?

Známy čo k nemu chodím má nejáku profi diagnostiku od Bosch tam sa to bude určite dať tiež...  Len som s toho celkom nervózny naoklko tempomat pouzivam denne pri ceste do prace.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Diagnostika vypisala nejaky nedôveryhodný signal z senzoru neviem presne akého ale že je pod sedačkou a mám sedačky v elektrike môže byť že keď sa posúvam že sa tam mohlo niečo poškodit? LEbo tento problém nastal od problému s brzdovým snímačom, po výmene prestal fachat tempomat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Potrebujem pomoc ....Neviete niekto čo s tým? Už sme skúsili asi všetko, pojistky v poriadku, všetko to začalo keď mi odišiel brzdový snímač, po výmene začalo všetko fungovať až na tempomat, diagnostika žiade chyby nepíše, neviem čo dálej, dosť mi to chýba neviete niekto čo skúsiť?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Výbavu máš L+K, takže usuzuji, že tempomat je z výroby. Kdyby byl dodělávaný, tak z těch pedálů se bere napětí a při výměně snímače by tam mohlo něco odpadnout.... V bloku hodnot se dá zjistit, jestli ta páčka vůbec reaguje. Doporučuji najít servis, kde tomu rozumí, takhle na dálku to očividně nepůjde.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano tempomat je od výroby, ja to nemám cez páčku ale cez multifunkčný volant na pravej strane stlačil tlačitko set a tempomat sa aktivoval pripadne + som pridaval rychlost a tlačitkom cancel som rušil aktivitu tempomatu čiže nemam to cez páčku ale skrz multif. volant ... je tam možnosť že by sa pokazili tie tlačítka vo volante? To by bola ale asi blbá zhoda náhod... ono práve my sme to v servise riešili týpek sa fakt vyzná vyriešil už vela problémov ale s týmto si nevie poradiť.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 16. 6. 2017 na 10:51, Zapekanka napsal:

Ďakujem, môže to znamenať že sa po tej výmene akoby "deaktivoval" tempomat ? Lebo bol tam celkom problem kamarat s tým robil 2 hodiny nakoniec bola chyba niekde v 2. pojistkovej skrinke pod volantom nie tej na boku, neviem čo konkrétne lebo po tom ako to robil 2 hodiny mi povedal že sa nemám nai pýtať lebo bol pekne nasraný s toho, má to niečo spoločné s tým?

To není kamarád ale prase...Co tam dělal, že se ani nesmíš zeptat??? A to při jednoduchej výměně brzdovýho spínače ...

Editováno: , autor: rayx
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ono ani nešlo o to čo tam robil ale o to že to trvalo asi 3 hodiny vymeniť jeden posratý spínač, výmena sama o sebe bola hned ale proste to nefachalo svetla nesvietili stále, možno tak niečo porušil aspoň viem kde ho naviesť aby to skontroloval.

 

Dosť mi to vadí že to nefunguje... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Evidentně nevěděl, možná spínač blbě nasadil (při zmáčknutým pedálu), pokud tempomat do doby, co odešel původní spínač, fungoval, je jasný, proč nejde ani po výměně spínače brzd. Takže ať minimálně řekne, co vše dělal, to je vždy to nejhorší, když se maj po někom dohledávat jeho zásahy a dotyčný to ani nepřizná ...

Víš, jaký spínač jste tam dávali? Pro 2007 to měl být 1K2945511RDW, nandavá se zásadně s nesešlápnutým pedálem, jinak ho zlikviduješ ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...