Přejít na obsah

divne, suchajuce zvuky


sajsil

Doporučené příspěvky

Ahoj, stále mám tento problém. udělal jsem pro jistotu volnoběžku alternátoru, napínací kladku a řemen a furt stejný, což jsem si myslel. takže jedině ten kompresor. budu ho posílat na repas nebo koupím nový. ale nevím kdy, protože ještě nemám možnost náhradního auta.jo, taky si myslím že to bude něco v tom mechanizmu vypínání, protože jinak to funguje jak má. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 6. 4. 2017 na 10:39, trix77 napsal:

Mam rovnaky problem s O2 FL 2012 2.0TDI CR CFHC

najazd 162 tis. Problem sa zacal prejavovat pric ca 160 tis.

Zacina to az pri zohriatom motore, ale neprejavuje kazdu jazdu. Ked vypnem klimu (z AUTO na OFF) tak zvuky prestanu. Myslite ze to bude tym klimakompresorom?

Pozeral som ze novy stoji 7-8 tisic.

 

Dal som to autorizovaneho servisu, vysledok:

-chladiva bolo akurat, takze nic nedoplnili

-klimakompresor je vporiadku

Urobili teda nejake cistenie klimy. Zatial som najazdil cca 2000-2500 km a zvuky som zatial nepocul, ale aj predtym mi to robilo iba obcas. Budem to sledovat dalej.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 měsíců později...

Je to zahada, robilo mi presne to iste, po zapnuti AC zmizlo okamzite...

 

Teraz som bol v servise a menili mi skrtiacu klapku. Odkedy to zmenili je ten zvuk horsi, hlasnejsi a nezmizne hned ani po zapnuti AC. Zacina ma to hnevat. Nenarazili ste na nejake nove info ?

 

Ja nechapem aky to ma suvis zo skrtiacou klapkou, ci im nieco padlo do motora, kladky, rozvodov.... uz mam na to celkom nervy. Nikto mi nevie povedat, ako bolo poznamenane vyssie je to sekundova frekvencia take otacky vobec netusim co moze v motore mat... kde je taky velky prevod ?

Editováno: , autor: Majchel
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 týdny později...

Ahojte dalsi update, 

 

vymenil som komplet rozvody, pumpu, remen od alternatora klimakopresora, napinaciu kladku a nic... stale ten zvuk zostal.

 

Uz vazne neviem co to moze byt. But ma oklamali a nevymenili nic, alebo to uz fakt musi byt len niekde v klimakompresore alebo v alternatore. Divne je ale to ze to je pocut len v kabine ale vonku pri motore ani prd.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Čaute. Asi to bude kompresorom. Mne behom roka odišiel vymenený a ani nie po týždni čudné zvuky z kompresora počuteľné zvonka. Vraj piliny, alebo iný bordel v okruhu z pokazeného kompresora a teraz zháňam firmu, ktorá by to vedela a hlavne nebála sa do toho pustiť, lebo zatiaľ väčšina dáva od toho ruky preč. Je veľmi málo firiem, ktoré sa klimatizácií rozumejú, lebo mať stroj čo to odsaje a doplní s mazivom nestačí, pri každom zásahu do okruhu treba vymieňať vysúšač a to asi nikto nerobí, lebo nevie, lebo nečíta manuály, ako mi bolo povedané človekom, ktorý do toho vidí. Moja nadväznosť na firmu...

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...
  • o 2 týdny později...

Ja som vymenil rozvody a naplnil klimu. Utichlo to skoro na minimum ale zasa sa to casom vratilo... na rovnaku hodnotu ako pred tym.

Mam pocit ,ze to ma nieco docinenie s olejom vo freonovej naplni. 

 

Znami kupil starsieho Turana a presne to iste. Bol na servise klimatizacie, kde mu zmerali tlak a doplnili naplne v klime a to iste. Znizila sa hlucnost. Predpokladam ze kompresory budu uz tak opotrebene ,ze proste zeru aj olej v klima naplni a ten cim sa ho tam menej nachadza tym viac pocut trenie medzi nejakymi mechanickymi castami v klimakompresore. 

 

edit: Stale plati, ze pri zapnutom komresore (AC) ako keby rozhanalo ten olej po systeme a zvuky niesu pocut vobec. Najviac sa zvuk zhorsuje ak brzdim motorom. 

Editováno: , autor: Majchel
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 8 měsíců později...

update: na 100% no ma nieco spolocne z hnacim ustrojenstvom klima kompresora pripadne jeho mazanim.

U mna sa dostalo uz do takej fazy ,ze to bolo neznesitelne, avsak po zapnuti klimy sa zvuk prekryl kovovym skrabanim priamo od ventilacie. Riesenie bolo naplnit napln, prazdna 50g, potrebne 525 +/-25g a teraz je to nepocutelne. Uz 2x zlepsie po servise klimy, tozn napln chladiva a oleja. 

 

Predpokladam ,ze vecsie najazdy s praznou naplnou klima kompresora ho poskodzuju natolko ze vznikaju taketo zvuky. Otazne ci je poskodeny len on, alebo aj nieco popri tom. 

 

Coz vytvara dalsi problem, kde mi uchodi chladivo tak pomali :D 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...
  • o 4 týdny později...

Ahojte, mam rovnaky problem.

Mam Yeti 2.0 TDI 103kW. 270k km.

este vlani mi po zapnuti klimy sa zacalo ozyvat hucanie. Bol zly klimakompresor. Ten mi tento rok vymenili. 
Pri zapnutej klime uz bolo ticho. Ale akomahle som ju vypol (asi po cca5km jazdy) zacali zvuky ako tuto hore popisujete. V servise to odhadli ze asi napinacia kladka remena uz nevladze. Vymenili aj tu. 2 dni bol pokoj a zvuky pri vypnutej klime sa vratili.

O par dni zacali divne zvuky aj pri zapnutej klime, ale ine ako pri vypnutej, troska slabsie. V pondelok to idem dat znova do servisu.

Podarilo sa to niekomu z vas odstranit?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano mam, Yeti, a pisem sem lebo sa zjavne jedná o závadu ktorá vyskytuje pri kombinacii motora 2.0TDI a vymenenom klimakompresore ktore ma Oktavka rovnake/podobne (spomina sa tu aj Touran s rovnakym motorom). Uzivatelia maju rovnaky problem, Riesenie bude zjavne tiez rovnake. Nebudem preto zakladat nove vlakno.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...