Přejít na obsah

Závady, rušivé zvuky pri štarte a iné


Armyk

Doporučené příspěvky

Mě to spíš přijde, jako když se natlakuje brzdový systém a pedál se s bouchnutím nastaví do správné polohy, ale nevím.   :kol-32:

 

No to nevím jak to pracuje,ale je to dost silný tak že to jde citět na chodidlech nevím jak to mají ostatním ja mam 1.2 TSI 66KW. ale to bude i u 1.2 TSI 81KW.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 2 týdny později...
  • o 3 týdny později...

Takže ověřeno - cvaknutí od brzdy při 40km/h je opravdu test ESP. Dnes při agresivnější výjezdech ze zatáčky na mokru, kdy zasahovalo ESP šlo od pedálů podobné cvakání. Nutno říci, že na plný plyn na mokru na 2. a 3. rychlostní stupeň má auto problém výkon přenést na silnici a hrne se po tečně ven. Zásahy ESP jsou citlivé a nijak mě neděsily. Takže tady také spokojenost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hkubes -  mám týden starou Fabii 3 - 66kw a dělá mi přesně to  co píšeš o své 81kw -  jakmile přišlápnu plyn slyším jak motor začne jakoby chrohtat, klokotat, bublat nebo jak to nazvat, jako by tam nebyl tlumič (filtr sání), nebo nějaká  netěsnost v sání. Zjistil jsi co ti to způsobuje? Sbírám informace, než to půjdu reklamovat, protože předváděcí  66kw byla úplně tichá, ta nic takového nedělala.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Nikdo nic? Hledal jsem a našel na vedlejším fóru Fabie II stížnosti majitelů na změnu zvuku motoru po přezutí z litých kol na plecháče. Já tedy plech. disky  mám, že by to bylo tím? Jakou máte zkušenost?

 

Z diskuze toho fóra:

 

Přesně tak, plechy způsobí takový jakoby drsnější zvukový projev motoru. Taky to tak vnímám. Je to záhada. 

Škoda RAPID 1,2 Ambiton Fresh (TSI 63kW), MR2013, bílá candy, najeto 29.000km. Mikliskovo bílé TSI-čko 644529_5.png

ex: Škoda Octavia 1,6 GLX (AEE,55kw) r.v. 1999, Škoda 120L (38kW) r.v. 1984, Trabant combi (19,12kW) r.v.1974


  •  

Publikováno 29. říjen 2014 - 13:46

Stejná zkušenost u 1.6 benzín. Tento motor je celkově hlučnější a po přezutí na plechy je to dost znát. Zajímavé je, že u předchozí jedničkové Fabie HTP se toto nedělo. 


 

To jako že po přezutí na plechová kola má motor takový plechovější zvuk jo??  

  •  

Publikováno 29. říjen 2014 - 16:13

To né :-) ale je ten zvuk dravější a hlasitější, při tahu skoro jak takové malé tdičko, prostě se to asi jinak odráží. 


 

Dneska, když jsem tomu přidal na dálnici, jsem myslel, že mám díru ve výfuku. 

Seat Toledo 1.2 TSI 2013 pasion červená, Ex:Ibiza ST 2010 1.2 HTP, Fabia 2004 HTP, Felicia 1996 1.3 BMM, Nissan 100NX 2.0 GTi, R19 1.7, Punto TD, Fiat 126P

 

  •  

Publikováno 30. říjen 2014 - 15:10

Dnes prezuté, naštartujem a sám seba sa pýtam nesedím náhodou v 1.6TDI? Nedali mi zlé auto?  :D má športovejší zvuk, nové pneu hučia ako prasa hádam sa to upraví....  :)
  •  

Octavia I 1.8  R4 20V SLX 92kw 11/1997 -Ex- Okta   :(

Roomster Ambition+XL  1.2TSI R4 8V TURBO 63kw 1/2014 MR2014 -Roomik   :)

 

 

  •  

 

Publikováno 02. listopad 2014 - 18:54

Přihodím sem i svou trošku do mlýna..

Opravdu je to tak..

Po přezutí z alu na zimní plechy se mi taky změnil zvukový projev auta.

Má jakoby mírně dravější zvuk.

Zprvu mě to mírně leklo, po obhlídce motoru a výfuk. potrubí nic, tak jsem sednul k netu a ejhle toto vlákno.

Kažopádně vše je v naprostém pořádku...Možná se od plecháčů nějak rozrezonuje zvuk a je to v interiéru slyšitelnější...

Neřeším, jezdím, ale je to zajímavý poznatek.....(už ať je JARO)


Tento příspěvek byl upraven od slon100: 02. listopad 2014 - 19:03

  •  

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Asi mám nějakého "zmetka" -  soustavně mě  během jízd hlásí že Front Asistent je nedostupný, (senzor je čistý), a nijak to nereaguje na agresivní přibližování.

Hluk  z motorového prostoru při zátěži motoru (v tahu)  , takový klokotavý, vibrující se taky  ozývá pořád . Takže příští týden navštívím servis. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...