Přejít na obsah

Závady, rušivé zvuky pri štarte a iné


Armyk

Doporučené příspěvky

V sekci dílenské materiály je toho více. Např. chcípnutí po startu nebo špatné řazení zpátečky.

 

U mě momentálně na autě výroby 2/2017 (81kw), najeto 4000 km občasné kovové cvakání po startu. Předchozí motor (totožný, výroba 2/2016) za 18 000 km nezaklepal ani jednou. Olej na max. Někdo podobný problém? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U mě je to přesně toto (čas cca 0:02, hlasité zarachocení). Zajímavé ale je, že se to neděje vždy. Dále je slyšet u vypnutého rádia hluk asi od převodovky. Stačí nastartovat, dát neutrál, nohu ze spojky a lehké hučení je slyšet. Vyšlápnu spojku a je klid. Pustím a zase to tam je. Docela mě to děsí.

 

 

 

Editováno: , autor: Adam Široký
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 9 hodinami, Adam Široký napsal:

U mě je to přesně toto (čas cca 0:02, hlasité zarachocení). Zajímavé ale je, že se to neděje vždy. Dále je slyšet u vypnutého rádia hluk asi od převodovky. Stačí nastartovat, dát neutrál, nohu ze spojky a lehké hučení je slyšet. Vyšlápnu spojku a je klid. Pustím a zase to tam je. Docela mě to děsí.

 

 

To hlasity zarachoceni v 0:02 je prestavovac saci vacky. Dela to kazdy TSI. Je to normalni stav, kdy u studenyho motoru to zarachoti, nez se prestavovac natlakuje olejem. Kdyz budes startovat zahraty motor, tak ti to uz delat nebude. bylo ohledne toho i vydano TPI, ze to je normalni stav.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pawouk:
Je zname ako casto sa tato zavada vyskytuje?
Yetiho som predal, pretoze zral olej (chybne piestne kruzky 1.8TSI CDAA) a teraz zase hrozi rozborka celeho motora (Leon 1.2TSI CYV). 
Ach jaj, asi skoncujem s VW nadobro default_sad.png

Nie si sam. U mna bolo prve auto golf 7 a teraz fabia 3. Posledny krat som kupoval nieco z koncernu.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Děkuji Ti Pawouku  

za  obrázky a info :    Pravidelné kovové klepání z motoru 1.2 TSI.

Ale mě by zajímalo to nejdůležitější.:

Do  jakého termínu výroby  byla  tato  závada v motorech 1,2  TSi  66 kW ?

Mám totiž úplně novou Fabii  combi 1,2 TSi  66 kW , vyrobenou dne 27.4.2017. 

Bylo to v již v těchto dnech ( duben 2017)  v Boleslavi při výrobě opraveno ?

Anebo mám i já očekávat zhoršující se zvuk kovového klepání  při vyšším počtu km ?

Děkuji Ti za odpověď.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bližší informace mi bohužel nejsou známy. Osobně si myslím, že pokud tam není uveden nějaký konkrétní časový interval, tak to platí pro všechny uvedené motory bez rozdílu data výroby.  Je možné, že to časem upřesní (například vydáním TPI), může to být projev, u kterého zatím není známo, kterých konkrétních motorů se to týká, takže to zevšeobecnili.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Pánové co máte tyhle motory, můžete si pustit tohle video? Pár příspěvků výše jsem zmiňoval hlučné starty u mého motoru. Zkusil jsem nahrát "studený" start z kabiny. Startováno po pár dnech, venku vedro, najeto ani ne 5000km. Jde mě o zvuk, kterej úplně zmizí cca v čase 0:09. Mě to nepřijde úplně ok. Video je jen z telefonu a z kabiny, ale i tak to tam je docela slyšet a hlavně jak to najednou zmizí. Díky za názor.

 

Snad veřejný link:

https://www.dropbox.com/s/psbrkl64acbmdio/20170602_093602.mp4?dl=0

Editováno: , autor: Adam Široký
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Dobrý den,

 

mám na Rapida 1.2TSI 81KW 2016 najeto 16tkm a pokud zůstanu stát na volnoběh, tak cca po 10 vteřinách začne z výfuku mírně tlumeně bublat a pak to třeba na chvilku zase přestane. Je to zvuk jako kdyby byla dirka ve výfuku. Motor běží na všechny válce a při jízdě se auto chová normálně, palubní PC mi taky chybu nehlásí. Pokud se volnoběžné otáčky zvýší kvůli klimatizaci tak je taky vše vpořádku. Nemáte s tím nějaké zkušenosti?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...